"Szczecinianie" świętowali 18. urodziny w ubiegłą niedzielę (7 października) na deskach Opery na Zamku. Zespół Pieśni i Tańca "Szczecinianie" podczas koncertu Galowego zaprezentował ludowe tańce i pieśni z kilku regionów Polski, w tym premierowo ze Śląska Cieszyńskiego. Ponad dwugodzinny koncert oklaskiwany był na stojąco, a na scenie wystąpiło ponad 200 muzyków w kilku grupach wiekowych, od kilkuletnich maluszków po dojrzałych śpiewaków i tancerzy. "Szczecinianie" od kilku lat to nie tylko zespół taneczny i kapela, ale też grupy młodzieżowe i dziecięce. Po koncercie z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca Ludowego w towarzystwie widzów zespół zachęcił wszystkich do akcji Wytnij Hołubca.


Radio Szczecin