Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Ewa Szymczewska – skrzypaczka i Karl Hirzer – dyrygent. Fot. [Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie]
Ewa Szymczewska – skrzypaczka i Karl Hirzer – dyrygent. Fot. [Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie]
Muzyka francuska i angielska wypełniła program piątkowego koncertu (18.10.2019) w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Solistką wieczoru była Agata Szymczewska należąca do grona najwybitniejszych polskich skrzypków, którzy są rozpoznawalni na całym świecie. Od zdobycia I nagrody, złotego medalu oraz nagrody publiczności w XIII Międzynarodowym Konkurskie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, regularnie występuje na renomowanych estradach w Europie, Azji i obu Amerykach. Poza koncertową działalnością prowadzi klasę skrzypiec na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.
Solistka zagrała w Szczecinie kompozycje Ralpha Vaughana Williamsa i Maurice'a Ravela z orkiestrą Filharmonii pod dyrekcją Karla Hirzera, 29-letniego kanadyjskiego muzyka uznawanego przez krytykę za wschodzącą gwiazdę światowej dyrygentury. Relację z koncertu gorąco oklaskiwanego przez publiczność przygotowała Dorota Zamolska.
Posłuchaj relacji Doroty Zamolskiej
 

Zobacz także

2020-07-05, godz. 20:50 Anita Lipnika i John Porter znów zagrali razem [ROZMOWA] Twierdzą, że to był tylko jeden raz, ale jak będzie czas pokaże. Anita Lipnika i John Porter powrócili po długiej przerwie i wczoraj zagrali w Warszawie… » więcej 2020-07-05, godz. 20:36 Bisy i owacje na stojąco... | Koncert Grünebergowski w Szczecinie-Zdrojach [POSŁUCHAJ, GALERIA] W pełnym reżimie sanitarnym w związku z pandemią COVID-19, odbył się w kościele pw św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach drugi w tym roku „Koncert Grünebergowski”… » więcej 2020-07-06, godz. 10:08 Zakończył się Festiwal Szczecin Classic [RELACJA] Koncertem w Trafostacji Sztuki Szczecin zakończy się dziś wieczorem (5.07.2020) Festiwal Szczecin Classic. To łącznie 6 koncertów w ciągu tygodnia i międzynarodowy… » więcej 2020-07-06, godz. 12:12 Curcuma i "Ona" [ROZMOWA] Szczeciński zespół Curcuma istnieje od kilku lat. Mają w swojej dyskografii 5 małych płyt, a od kilku dni również debiutancką płytę długogrającą… » więcej 2020-06-28, godz. 14:05 Doskonały "ÉxQuartet" w Muzyce na wodzie Jana Waraczewskiego | Filharmonia w Szczecin on line [POSŁUCHAJ, GALERIA] Popularny cykl koncertów „Muzyka na wodzie” zainicjowany przed laty przez nieżyjącego dziś Jana Waraczewskiego, koncertmistrza Orkiestry Filharmonii im… » więcej 2020-06-28, godz. 14:11 Robert Cichy z drugą płytą "Dirty sun" [ROZMOWA] Robert Cichy jest obecny na polskiej scenie muzycznej od dawna - jako gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny. Zagrał na płytach ponad 60 polskich artystów… » więcej 2020-06-28, godz. 14:32 Festiwal Fama inna niż zwykle [POSŁUCHAJ] Fama nie jest festiwalem piosenki smutnej i przygnębiającej. Fama to festiwal sztuk wszystkich. Fama jest niebezpieczna. Fama zaraża. Fama prowokuje. Fama to… » więcej 2020-06-28, godz. 14:39 Muzeum Narodowe w Szczecinie odkupiło obrazy od banku [POSŁUCHAJ] Dwa ważne obrazy zostają u nas - poinformowało w czwartek wieczorem Muzeum Narodowe w Szczecinie. Chodzi o "Handlarzy ryb" Augusta Ludwiga Mosta oraz "Szczecin… » więcej 2020-06-28, godz. 15:11 "Cafe Jazz Trio - Polska muzyka filmowa" [POSŁUCHAJ] Niedawno miała premierę płyta szczecińskiej grupy Cafe Jazz Trio. Zespół w składzie Krzysztof Marek - klarnet, Robert Jarzębski - gitara akustyczna, Janusz… » więcej 2020-06-28, godz. 15:14 Baltic Neopolis Orchestra rozpoczęła na dobre sezon [POSŁUCHAJ] Baltic Neopolis Orchestra rozpoczęła na dobre sezon artystyczny po pandemii. W piątek rozpoczął się IV Międzynarodowy Festiwal Muzyki - Baltic Neopolis… » więcej
12345