Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Grunwald#/media/Plik:Jerzygrunwald.jpg
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Grunwald#/media/Plik:Jerzygrunwald.jpg
Z wykształcenia jest technikiem mechanikiem oraz skrzypkiem. Zadebiutował jako perkusista. Początkowo występował w zespołach "Ametysty", "Monsuny", "Ślęzanie" i "Niebiesko-Czarni". Potem wszedł w skład grupy Piotra Janczerskiego "No To Co", jako gitarzysta. Po odejściu z "No To Co" założył własny zespół "En Face" i zamieszkał w Szwecji, gdzie grał w formacjach "Guitar Brothers" i "Grunwald And Hilton".

Wczoraj (14 stycznia 2023 roku) Jerzy Grunwald był gościem specjalnym koncertu w Domu Kultury 13 Muz, który był poświęcony Czesławowi Niemenowi.
Posłuchaj rozmowy
 

Zobacz także

2026-05-17, godz. 17:00 Taniec i muzyka na 23.Festiwalu Muzyki Dawnej w Szczecinie. Koncert "Muzyka i Kosmos" odbył się wczoraj (16.05.2026) w ramach Festiwalu Muzyki Dawnej. Tym razem wystąpili Mojca Gal (Szwajcaria) - skrzypce barokowe, taniec… » więcej 2026-05-17, godz. 17:00 Jacek Fijałkowski 55 lat pracy artystycznej Przed nami rozmowa z Jackiem Fijałkowskim - fotografem, grafikiem, scenografem. Będzie to przedsmak spotkania "na żywo". Bowiem w najbliższy czwartek (21.05.2026)… » więcej 2026-05-17, godz. 17:00 Odeszła wybitna artystka - wspomnienie Stanisławy Celińskiej Stanisława Celińska urodzona 29 kwietnia 1947 w Warszawa to jedna z najwybitniejszych polskich aktorek teatralnych i filmowych oraz ceniona pieśniarka. Ukończyła… » więcej 2026-05-17, godz. 17:00 Rekord pobity! 551. muzyków zgłosiło się do International Lutosławski Youth Orchestra 2026 [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Filharmonia w Szczecinie wierna przekonaniu, że muzyka nie zna granic i podziałów oraz, że jest jedynym uniwersalnym językiem ludzi, powołała w 2013 roku… » więcej 2026-05-13, godz. 00:21 Bibliotekarz i Biblioteka 2025 roku. Inauguracja Tygodnia Bibliotek [POSŁUCHAJ] Barbara Markowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie została "Zachodniopomorskim Bibliotekarzem Roku 2025", zaś Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu… » więcej 2026-05-12, godz. 15:13 Konferencja naukowa "Czterdziestolatek” – wokół fenomenu kulturowego" [POSŁUCHAJ] W czwartek i piątek (7 i 8 maja) w Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie odbyła się interdyscyplinarna konferencja naukowa poświęcona… » więcej 2026-05-10, godz. 17:00 Sweet Four obchodzi 35-lecie pracy artystycznej [ROZMOWA] Pomysłodawcą i założycielem grupy był Krzysztof Machowski – absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Wokalno-Aktorskim… » więcej 2026-05-13, godz. 01:42 35. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej Color Art w Goleniowie [RELACJA] "Opieka nad talentem to fundament, na którym buduje się przyszłość młodego człowieka. To inwestycja w pasję, kreatywność, ale także motywowanie do dalszego… » więcej 2026-05-13, godz. 01:26 Norweska przygoda Teatru Brama [ROZMOWA] Teatr Brama z Goleniowa w tym roku obchodzi swoje 30. urodziny. Ale jubileusz nie oznacza spoczynku na laurach, ale kolejne projekty i pomysły. W marcu zespół… » więcej 2026-05-03, godz. 18:11 Pokaz filmu Heleny Kwiatkowskiej „Mała ojczyzna hrabiego Zedtwitza” w obecności wnuka bohatera. „Mała ojczyzna hrabiego Zedtwitza” to najnowszy film Heleny Kwiatkowskiej. Premierowy pokaz odbył się już kilka tygodni temu, ale wczoraj kolejny miała… » więcej
12345