Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Felipe 2
Felipe 2
Felipe Alonso Céspedes Sanchez aktor ostatnio Teatru Polskiego własnie wydał swoja autorska płytę. Nosi ona ma tytuł „Volver al amor” czyli "Powrócić do miłości". Zawiera dziesięć utworów, wiekszość utworów to kompozycje artysty.

Piosenki powstawały w Chile, Hiszpanii i Polsce. To refleksje na temat życia i miłości - podkresla artysta. Muzyka i interpretacja wokalna to mieszanka mojej kariery muzycznej, która obejmuje folklor chilijski i latynoski oraz muzykę klasyczną i popową – opowiada Felipe Alonso Céspedes Sanchez.

Felipe Alonso Céspedes Sanchez od 2019 roku związany jest z Teatrem Polskim w Szczecinie. Ten sezon artystyczny jest dla niego ostatnim w teatrze. Czeka go bowiem kolejna przygoda zawodowa, choć nie zrywa całkowicie współpracy ze sceną Polskiego.

Felipe Alonso Céspedes Sanchez pochodzi z Chile, gdzie rozpoczął swoją edukację muzyczną w Akademii przy Narodowym Balecie Folklorystycznym „Bafona” oraz ukończył Uniwersytet Mayor w Santiago de Chile (z dyplomem nauczyciela muzyki). Naukę kontynuował w Hiszpanii w Konserwatorium Muzycznym w klasie śpiewu operowego oraz w Szkole Teatralnej Santart w Santiago de Compostela. Uczelnie Felipe ukończył z najwyższymi notami, otrzymując tytuły śpiewaka zawodowego i aktora.

Po przyjeździe do Europy brał udział - jako solista - w licznych koncertach organizowanych przez miasto Santiago de Compostela w Hiszpanii i tamtejsze konserwatorium muzyczne. Współpracował też z miejscowym Chórem Orfeón Terra Nosa - jako pierwszy tenor. W 2013 roku artysta zajął pierwsze miejsce w Konkursie Śpiewu Operowego w Santiago de Compostela. Kilka miesięcy później roku związał się z Operą na Zamku w Szczecinie - jako solista chóru – tenor. W lutym 2014 roku zadebiutował na scenie tej opery jako solista w roli Nemorino w „Napoju Miłosnym” Gaetano Dionizettiego, a następnie wziął udział w XVI Wielkim Turnieju Tenorów w Szczecinie. Jako solista wystąpił również w szczecińskiej filharmonii, m.in. podczas koncertu sylwestrowego oraz festiwalu pn. Wspólne Brzmienia, wykonując partie solowe Mszy Kreolskiej A. Ramireza.

Od 2019 roku związany jest z Teatrem Polskim w Szczecinie. Jednocześnie w tym samym roku zadebiutował jako Ferrando w operze "Cosi fan tutte" Mozarta podczas Festiwalu Muzyki w Ticino (Szwajcaria) i został stypendystą Anneliese Rothenberger Foundation. Występuje również solowo biorąc udział w licznych koncertach, zarówno muzyki operowej jak i latynoskiej. W tym roku wystąpił w spektaklu pt. "Frida. Kolekcjonerka z Westendu" w Willi Lentza.
Filipe Cespedes Volver Al Amor
 

Zobacz także

2023-08-14, godz. 00:30 "To cud, że przetrwał". W Ińsku rozpoczął się jubileuszowy, 50. festiwal filmowy [POSŁUCHAJ] Były kwiaty, odznaczenia, dyplomy, wspomnienia, zacni goście, dużo śmiechu i radości. W piątek wieczorem (11.08.) rozpoczęło się jubileuszowe, 50. Ińskie… » więcej 2023-08-14, godz. 00:40 "Na Gotyckim Szlaku". Festiwal zaczyna wędrować po regionie [ROZMOWA] Po raz 14. w najbliższą sobotę, 19 sierpnia w kościele pocysterskim w Kołbaczu rozpocznie się Festiwal Wędrowny "Na Gotyckim Szlaku". To projekt Fundacji… » więcej 2023-08-14, godz. 00:49 Akademia Sztuki w Szczecinie odnosi sukcesy [ROZMOWA] Szczecińska Akademia Sztuki, działa zaledwie 13 lat, ale ma na swoim koncie wiele sukcesów. Najczęściej są to sukcesy młodych, początkujących artystów… » więcej 2023-08-09, godz. 00:08 Ińskie Lato Filmowe [POSŁUCHAJ] Między 11-20 sierpnia dbędzie się 50. Ińskie lato Filmowe. Pośród gości, którzy zapowiedzieli wizytę na  festiwalu znajdziemy wielu znakomitych twórców… » więcej 2023-08-08, godz. 23:38 Nowy sezon w nowym Teatrze Polskim [RELACJA] "Magią obłoków" według scenariusza i w reżyserii Adama Opatowicza rozpoczął się w nowy sezon w nowym budynku Teatru Polskiego w Szczecinie. To przedstawienie… » więcej 2023-08-09, godz. 00:00 Markowy Festiwal w Świnoujściu [RELACJA] Dobiegła końca trzecia edycja Markowego Festiwalu. To były trzy dni pełne wyjątkowych artystycznych propozycji, a tym samym wrażeń i emocji. Do Świnoujścia… » więcej 2023-08-07, godz. 15:11 Janek Pentz | „Tato mnie namówił, żebym spróbował grać na gitarze…” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] W sobotę, 5 sierpnia 2023 roku zagrał w Willi Lentza. Bisował trzy razy, choć szczecińska publiczność domagała się więcej powtórek. Po owacyjnie przyjętym… » więcej 2023-07-30, godz. 19:40 "Ostatnie tango z Herbertem". Monodram Przemysława Tejkowskiego w Radiu Szczecin. [ROZMOWA] W piątek minęła 25 rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. W Studiu imienia Jana Szyrockiego Polskiego Radia Szczecin odbył się monodram Przemysława Tejkowskiego… » więcej 2023-07-30, godz. 19:40 Gwiazda Heleny Vondráčkovej rozbłysła w szczecińskim „Sorrento” [POSŁUCHAJ, ZDJĘCIA] Swoje gwiazdy odsłoniła w Czechach i … w Szczecinie. Uchodzi za najpopularniejszą czeską artystkę XX wieku. Dysponuje czterooktawowym głosem. Często… » więcej 2023-07-30, godz. 19:50 Andrzej Nebeski odsłonił gwiazdę zespołu ABC w szczecińskim „Sorrento”. Zagrał też z Mietkiem Jureckim i Darkiem… Willa przy Alei Adama Mickiewicza 2 stanowi jeden z nielicznych w Szczecinie obiektów drewnianych w tzw. stylu szwajcarskim. Należy do najstarszych willi na… » więcej
7891011