Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Rozmowy o książkach
Galeon Wydawnictwo MUZA
Galeon Wydawnictwo MUZA
Leszek Herman to nadal jeden z najbardziej poczytnych szczeciński pisarz tworzący literaturę popularną. Debiutował 8 lat temu powieścią „Sedinum. Wiadomość z podziemi". Książka przyniosła mu ogromną popularność i stałą się bestselerem.

Autor, który nadal jest czynnym architektem, publikuje każdego roku tylko jedną książkę. Premiera, tak jak przy „Sedinum" zawsze jesienią.
Pod koniec 2023 roku do księgarń trafiła kolejna powieść Hermana, czyli „Galeon". To inny typ opowieści niż te, które autor publikował do tej pory. Zdecydowanie bardziej dotyka aktualnych problemów, sporo w niej uniwersalnych samorządowych historii.

„Galeon" to 8 książka Leszka Hermana. Swoje powieści autor najczęściej określa jako prozę przygodowo-awanturniczą. Czytelnicy cenią go przede wszystkim za drobiazgowe przedstawianie faktów historycznych.

Wielu czytelnikom jego książki pozwoliły inaczej spojrzeć na Szczecin i Pomorze. Powieści Hermana są chętnie czytane, należą też do często wypożyczanych, śladami bohaterów jego powieści podróżują też po Szczecinie turyści (pierwszy spacer zorganizowało w 2017 roku Radio Szczecin).
Nad czym teraz pracuje autor?

W 2016 roku Leszek Herman odebrał nagrodę Szczecin Business Awards w kategorii Osobowość Regionu, w uznaniu za niekonwencjonalny i skuteczny sposób promowania Szczecina na kartach powieści Sedinum. W 2017 roku otrzymał tytuł honorowego Ambasadora Szczecina.
Na podstawie „Sedinum. Wiadomość z podziemi" w Radiu szczecin powstał w 2017 roku, audiobook. Można go nadal znaleźć na radioszczecin.pl w zakładce audiobooki.
Rozmawiała Joanna Skonieczna.
Z Leszekiem Hermanem rozmawia Joanna Skonieczna
 

Zobacz także

2024-01-29, godz. 22:59 "Felka i Miłek i fala pomyłek" - książka dla dzieci Natalii Madejskiej [ROZMOWA] Pies powiedział, jak mówili. Wywiad mają w jednej chwili. Felka nogą już przebiera. Może dostać Pulitzera! Felka jest reporterką, a Miłek - operatorem… » więcej 2024-01-29, godz. 21:47 "Pułapka na anioły" i "Cukier na duszy" Marcina Grzelaka [ROZMOWA] Debiutował niespełna dwa lata temu „Pułapką na anioły”. Rok temu ukazała się jego kolejna książka „Cukier na duszy”. Obie, w pięknej oprawie… » więcej 2024-01-15, godz. 00:55 Wojciech Lizak i jego "Kakogenika. Wprowadzenie" [ROZMOWA] Wojciech Lizak - historyk, prawnik, antykwariusz, współautor radiowych "Rozmów nieuczesanych" - wydaje kolejna książkę. To "Kakogenika. Wprowadzenie" czyli… » więcej 2024-01-14, godz. 23:34 "Kozioł" i "Szóstka" Przemysława Kowalewskiego [ROZMOWA] To był najgłośniejszy szczeciński debiut literacki ubiegłego roku. Przemysław Kowalewski to kolejny autor kryminałów, których akcja rozgrywa się w naszym… » więcej 2023-12-11, godz. 00:27 "Koń" Jarosława Jakubowskiego [ROZMOWA] Wszystko zaczyna się od decyzji podjętej przez pewnego mężczyznę, by udać się do miasta o dziwnej nazwie w celu zakupu konia. Konia dla żony, A potem wszystko… » więcej 2023-11-27, godz. 00:11 "Kora. Się żyje. Biografia" Katarzyny Kubisiowskiej [ROZMOWA] W Książnicy Pomorskiej trwa 11 Festiwal Czytania imienia Wojciecha Pszoniaka "Odkrywcy wyobraźni". Promowanych jest wiele znakomitych książek, ich autorzy… » więcej 2023-11-20, godz. 00:21 ">>Dwie Historie Jakie to historie? O umierającym tosterze, który kochał film "Ratatuj"; o bogach i bałwanach; babci, która po śmierci przychodziła do altanki zapalić papierosa… » więcej 2023-11-20, godz. 01:21 Kocie oko” Michała Dłużaka [ROZMOWA] Z wykształcenia socjolog, z zawodu informatyk, z zamiłowania ogrodnik. Miłośnik kotów, nie tylko czarnych. Bibliofil uwielbiający swoją bibliotekę. Właśnie… » więcej 2023-11-05, godz. 17:00 Dźwięk bez fikcji. O radiowym reportażu artystycznym. Podcasty, seriale audio, a przede wszystkim reportaże artystyczne - nad tymi wszystkimi formami opowieści dźwiękowej, w swojej książce "Dźwięk bez fikcji… » więcej 2023-10-08, godz. 17:00 "Facetom nic do tego" Malwina Kozłowska i Sylwia Trojanowska "Facetom nic do tego" to druga, wspólna książka Malwiny Kozłowskiej i Sylwii Trojanowskiej. Pierwsza "Facetom wstęp wzbroniony" ukazała się kilka miesięcy… » więcej
23456