Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Rozmowy o książkach
"Części" Tomasz Majzel
"Części" Tomasz Majzel
„Części” Tomasza Majzela pochłonąłem na raz w całości! Bo nie jest tak, że wyłącznie tom „Części” składa się z części - to Tomek Majzel, jak każdy z nas, z nich się składa. (...) W „Częściach” Tomasza Majzela części siebie: swoich zawahań, zawieruszeń, pytań - odpowiedzi na nie i ucieczek od nich - znajdzie każdy. Czasami poprzez ich brak, czasem w prostocie odpowiedzi, nieraz w intymnych przygodach metafizycznych Sebastiana, który, przynajmniej w części, bywa kaskaderem naszych uczuć, odczuć…". Tak o poecie napisał poeta, Marek Maj.

Inna opinia: "Poeta zapisuje, notuje mijający czas, filozofuje z przekornym poczuciem humoru, chwyta paradoksy i aforyzmy. Zajmują go spacery po parku i sprawy ostateczne." Tak swoją przygodę z książką opisuje poeta, krytyk literacki, Marek Czuku.

Nakładem szczecińskiego wydawnictwa FORMA ukazał się nowy, szósty już tom poetycki Tomasza Majzela zatytułowany "Części".

Z Tomaszem Majzelem rozmawia Agata Rokicka.

Podczas wieczoru w Klubie 13 Muz odbędzie się nie tylko promocja tomu poetyckiego "Części", ale również "Domysłów” Edwarda Balcerzana oraz 39. numeru kwartalnika literacko-kulturalnego eleWator pt. „Koniec świata”. Przypomnijmy - sobota, 22 czerwca o 19.00.

A na dłuższe spotkanie z poetą, autorem "Części" zapraszamy jeszcze we wtorek po 22.00 w Radiu Szczecin w audycji "Fonosfera".
Posłuchaj rozmowy Agaty Rokickiej z Tomaszem Majzelem
 

Zobacz także

2024-07-23, godz. 00:13 "Scherzofrenia" - Konrad Wojtyła "Scherzofrenia" - to najnowszy, 7. tom poetycki Konrada Wojtyły. Autor, który przez wiele lat był naszym redakcyjnym kolegą, zebrał w nim wiersze, które… » więcej 2024-06-30, godz. 20:00 "Koniec świata" w eleWatorze Przed nami... koniec świata. Taki bowiem jest temat 39. numeru kwartalnika literacko-kulturalnego „eleWator". Tekstom towarzyszą pełne tajemniczych symboli… » więcej 2024-06-24, godz. 00:33 "Poczet Książąt Pomorskich" Macieja Strączyńskiego, z ilustracjami Sylwii Gadowskiej "Poczet Książąt Pomorskich" - to pierwsza publikacja zawierająca biogramy i portrety wszystkich książąt z dynastii Gryfitów. Jej autorem jest znany szczeciński… » więcej 2024-06-24, godz. 00:24 "Pielgrzym" - udany debiut szczecińskiego autora, Roberta Baciochy Korespondent Chicago Tribune Simon Equerry przybywa do Polski w 1979 roku, tuż przed wizytą Jana Pawła II w ojczyźnie. Ma relacjonować, dla rodaków za oceanem… » więcej 2024-06-16, godz. 17:00 Nagroda czytelników dla Marka Stelara To już druga Nagroda Wielkiego Kalibru dla Marka Stelara. Tydzień temu w czasie Międzynarodowego Festiwalu Kryminału szczeciński autor odebrał Nagrodę Czytelników… » więcej 2024-06-12, godz. 01:38 "Roześmiać się terapeutycznie" czyli „My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam” - audiobook na wakacje w Radiu Szczecin… Celna obserwacja rzeczywistości, poczucie humoru i dystans, błyskotliwość i ironia z dużą dozą ciepła i zrozumienia. W Radiu Szczecin przygotowujemy nowy… » więcej 2024-06-12, godz. 01:49 Monografia o o szczecińskiej kolekcji Fridy i Wilhelma Doeringów [ROZMOWA] "Mamy do czynienia ze sztuką wysokiej rangi artystycznej, zespołem prac pokazującym przemiany zachodzące w sztuce europejskiej końca XIX i początku XX wieku”… » więcej 2024-05-27, godz. 20:30 "Widok z okna w podróży służbowej" Ingi Iwasiów Inga Iwasiów w trakcie swoich trwających 37 lat peregrynacji okrążyła kulę ziemską ponad sześć razy. Impresyjne sprawozdania z podróży służbowych… » więcej 2024-05-27, godz. 20:55 Dzień Dziecka z książką [POSŁUCHAJ] Zapraszamy na wyjątkowy Dzień Dziecka. 1 czerwca warto się wybrać do szczecińskiej Różanki. W pięknym ogrodzie zaplanowano całą serię spotkań dla najmłodszych… » więcej 2024-05-27, godz. 21:02 "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Żydach, ale za bardzo baliście się zapytać" Bartosza Węglarczyka Dębno, Koszalin, Chojna i Choszczno – to właśnie tam w ostatnich dniach z czytelnikami spotkał się Bartosz Węglarczyk. Dziennikarz, razem z Jonnym Danielsem… » więcej
12345