Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Szczecinianie wystąpili w Karolinie
Szczecinianie wystąpili w Karolinie
Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie wystąpił w sobotę w Karolinie czyli na zaproszenia Mazowsza.

To wielkie wyróżnienie dla nas móc pokazać się w mateczniku - mówił na antenie Polskiego Radia Szczecin dyrektor artystyczny Szczecinian.

Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie” – jest Reprezentacyjnym Zespołem Pomorza Zachodniego i Honorowym Ambasadorem Szczecina, ale przede wszystkim wizytówką polskiej kultury w kraju i za granicą. W swoją pracę angażuje dziś ponad trzystu artystów w różnym wieku: tancerzy, śpiewaków, solistów oraz muzyków. Zespół współpracuje z najwybitniejszymi choreografami, regionalistami i ekspertami w dziedzinie polskich tańców narodowych i regionalnych.
Szczecinianie wystapili w Mazowszu
 

Zobacz także

2025-12-14, godz. 17:00 Nie żyje Magda Umer Wybitna artystka, uosobienie łagodności, najczulsza interpretatorka poezji. Nie żyje Magda Umer. Piosenkarka, autorka recitali, dziennikarka, reżyserka, scenarzystka… » więcej 2025-12-14, godz. 17:00 Centrum Solidarności Stocznia pamięta o 13 Grudnia Dokładnie o północy, z 12 na 13 grudnia Centrum Solidarności Stocznia zaprosiło na wernisaż „Grudzień, czyli represje po szczecińsku”, przygotowanej… » więcej 2025-12-14, godz. 17:00 Szczecińska Agencja Artystyczna ma 70 lat. Uroczysta Gala, wielu znakomitych gości i okazja do wspomnień. W czwartek (11.12.2025) odbył się koncert jubileuszowy z okazji 70 lecia Szczecińskiej Agencji… » więcej 2025-12-08, godz. 15:10 Zmarła Jolanta Szyrocka, wdowa po legendarnym Dyrygencie i Chórmistrzu, Janie Szyrockim [POSŁUCHAJ] 4 grudnia odeszła Jolanta Szyrocka, wdowa po legendarnym dyrygencie, twórcy Chóru Akademickiego Politechniki Szczecińskiej, Janie Szyrockim. Byli jednym z… » więcej 2025-12-08, godz. 01:25 Bursztynowe Pierścienie 2024/2025 rozdane [POSŁUCHAJ] Bibianna Chimiak z Teatru Kana i Michał Janicki z Teatru Polskiego zdobywcami "Bursztynowych Pierścieni" w kategorii najlepszy aktor/aktorka w sezonie 2024/25… » więcej 2025-12-07, godz. 15:53 Szczeciński Chór Chłopięcy "Słowiki" ma 65 lat. Zaproszenie do Filharmonii na Koncert Galowy [ROZMOWA z DYRYGENTEM… Po raz pierwszy wystąpił 4 grudnia 1960 roku w Świnoujściu pod dyrekcją Jana Szyrockiego. Wkrótce kilku oraz kilkunastoletni chłopcy wyruszyli na polskie… » więcej 2025-12-08, godz. 01:38 "Carlos Gardel - Dusza Tanga" w Domu Kultury 13 Muz [ROZMOWA] "Carlos Gardel - Dusza Tanga" to monodram muzyczny przygotowany przez szczecińskich artystów, który opowiada o życiu argentyńskiego króla tanga, twórcy… » więcej 2025-12-08, godz. 01:48 "Najstarsze Przeboje Szczecińskie" w Studiu Koncertowym Radia Szczecin [ROZMOWA] "Najstarsze Przeboje Szczecińskie" - to koncert, na który zapraszamy dziś (7.12) wieczorem. Będzie można posłuchać piosenek, które powstały i wybrzmiewały… » więcej 2025-11-30, godz. 17:00 Konkurs literacki na świąteczny wiersz i opowiadanie dla dzieci i młodzieży Temicare 2.0 zaprasza: konkurs świąteczny „Magia słów”! Boże Narodzenie to czas pełen ciepła, radości i wyobraźni. Stwórz własne opowiadanie lub… » więcej 2025-11-30, godz. 17:00 Vitae Pomeranorum – pomorskie spotkania z muzyką dawną - koncert Adwentowy Będzie to ostatnia okazja aby w tym roku usłyszeć Zespoły Szczecin Vocal Project i Orkiestrę Famd.pl pod dyrekcją Pawła Osuchowskiego. W programie koncertu… » więcej
12345