Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Materiały organizacyjne organizatora
Materiały organizacyjne organizatora
Data urodzin lipskiego kompozytora Jana.Sebastiana Bacha jest datą umowną (w źródłach podaje się dwie różne - 21 i 31 marca), niemniej rocznica kolejnych jego urodzin jest świetną okazją do posłuchania koncertu organowego na jego cześć.

Uczniowie klasy organów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, prowadzonej przez dr Małgorzatę Klorek zapraszają w poniedziałek, 31 marca o godz. 12.30 na Staromłyńską 13 na koncert z okazji 340. rocznicy urodzin Bacha.

O tym kompozytorze i koncercie opowiadają: Małgorzata Klorek - organistka, koordynator projektu polsko-niemieckiego Europejskiej Akademii Organowej, kierownikiem artystycznym międzynarodowych festiwali organowych, prowadząca klasę organów w Zespole Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie oraz jej uczniowie - Jan Kułakowski i Filip Kamiński. Z gośćmi rozmawia Agata Rokicka.
Posłuchaj rozmowy Agaty Rokickiej
 

Zobacz także

2025-11-17, godz. 12:05 Koncert pamięci Jurka Porębskiego w Świnoujściu [POSŁUCHAJ] "Człowiek poruszający się po morzu odkrywa mniej lub bardziej świadomie kilka światów. Jest świat morza – wody, fal i wiatru. Świat odwiedzanych lądów… » więcej 2025-11-09, godz. 17:00 Bogusław X Magnus książę pomorski Bogusław X zwany Wielkim to jeden z najważniejszych przedstawicieli rodu Gryftów. Profesor Edward Rymar wraz z Zamkiem Książąt Pomorskich oddali w ręce… » więcej 2025-11-09, godz. 17:00 Wilhem Sasnal w Plastyku w Szczecinie Wilhelm Sasnal jeden z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych współczesnych polskich artystów sztuk wizualnych na świecie był gościem kolejnej odsłony… » więcej 2025-11-09, godz. 17:00 Nagroda Literacka "Jantar" za 2024 już za chwilę Znamy finalistów Nagrody Literackiej "Jantar" ufundowanej przez Województwo Zachodniopomorskie. To nagroda przyznawana po raz 6-ty dla autorów związanych z… » więcej 2025-11-09, godz. 17:00 Pro ARTE za 2024 rozdane Po raz 14. przyznano nagrody PRO ARTE - wyróżnienia artystyczne Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Statuetki oraz gratyfikację pieniężną przyznano… » więcej 2025-11-09, godz. 17:00 Pamięci Bezimiennego Bohatera z Cmentarza Orląt Lwowskich [POSŁUCHAJ, ZDJĘCIA] W ramach obchodów setnej rocznicy przeniesienia szczątków Nieznanego Żołnierza ze Lwowa do Warszawy, w piątek, 31 października 2025 roku w wypełnionej… » więcej 2025-11-03, godz. 14:35 Radiowe Zaduszki. Światełka pamięci dla zmarłych Koleżanek i Kolegów z Radia Szczecin [POSŁUCHAJ WSPOMNIEŃ] 2 listopada obchodzimy Zaduszki. Niezwykły dzień, gdy świat ludzki i pośmiertny przeplatają się ze sobą. W tym czasie dusze mają powracać na ziemię… » więcej 2025-10-26, godz. 17:00 Jan Holoubek gościem 20.Szczecin Film Festival Jan Holoubek scenarzysta, operator i reżyser filmowy był gościem zakończonego w miniony poniedziałek (21.10.2025) Szczecin Film Festival. Opowiadał o swojej… » więcej 2025-10-26, godz. 17:00 Obchody setnej rocznicy pożegnania Nieznanego Żołnierza we Lwowie [ROZMOWA, ZDJĘCIA] W Warszawie, 3 listopada 2025 roku, odbędą się uroczystości związane z setną rocznicą odsłonięcia Pomnika Nieznanego Żołnierza. Spoczęły w nim szczątki… » więcej 2025-10-26, godz. 17:00 Zmarł Maciej Karpiński W piątek (24 października) zmarł Maciej Karpiński – prozaik, dramaturg, pedagog, krytyk literacki i teatralny, ale nade wszystko genialny scenarzysta. Jego… » więcej
12345