Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
INNA BAJKA Festival z Sąsiedzkim Miasteczkiem Pogranicza 2025 to międzynarodowe teatralno-cyrkowe święto, prezentujące alternatywne formy artystyczne.

Chcemy promować „INNĄ BAJKĘ”, czyli inne podejście do widza – proponować mu wysokie jakości, niekonwencjonalne działania twórcze, łączące w sobie atrakcyjność i komunikatywność z wartościami, jakie niesie w sobie współczesna sztuka - czytamy na stronie Kany. Festiwal jest też jednym z wydarzeń, które organizujemy dla Mieszkańców Szczecina na 80 urodziny naszego miasta.

Prezentacje odbywać się będą przede wszystkim w plenerze (Łąka Kany, plac Solidarności, Park Żeromskiego), ale także na scenach Teatru Kana, Teatru Współczesnego, Teatru Lalek Pleciuga i Antygrawitacji. W sobotę i niedzielę w Parku Żeromskiego zbudujemy Sąsiedzkie Miasteczko Pogranicza – przestrzeń otwartych warsztatów, stoisk, animacji, koncertów, spektakli i pokazów.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ogólnodostępne, zbudowane w dopełniający się program, ułożony w taki sposób, żeby znalazła się w nim oferta skierowana do szerokiego grona odbiorców, łącząca atrakcyjną formę i zabawę z refleksją oraz dotykaniem, przez sztukę, także tematów ważnych i nieoczywistych.
 

Zobacz także

2025-06-22, godz. 17:00 Gala Króla Walca. Urodziny Johanna Straussa II W 200. rocznicę urodzin Johanna Straussa II – niekwestionowanego króla walca i operetki była pretekstem do zorganizowania w Operze na Zamku wielkiej gali… » więcej 2025-06-22, godz. 17:00 W szczecińskiej katedrze zainaugurowano Międzynarodowy Festiwal „Muzyczna podróż śladami Grünebergów” 2025 [POSŁUCHAJ… Wczoraj, 21 czerwca 2025 w szczecińskiej bazylice archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła zainaugurowano Międzynarodowy Festiwal „Muzyczna podróż śladami… » więcej 2025-06-20, godz. 17:00 W Kamieniu Pomorskim zainaugurowano 61. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Ponad trzystu znakomitych artystów z Polski i zza granicy wystąpi podczas zainaugurowanego w piątek, 20 czerwca 2025 roku w Konkatedrze św. Jana Chrzciciela… » więcej 2025-06-15, godz. 17:00 Pisarka miejska Brygida Helbig zaczęła działać W ramach stypendium Niemieckiego Forum Kultury Europy Środkowej i Wschodniej Szczecin zyskał pisarza miejskiego, a tak po prawdzie pisarkę miejską. Będzie… » więcej 2025-06-15, godz. 17:00 Pałac Młodzieży w Szczecinie ma 75-lat. 300 młodych twórców z 20 pracowni Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie - prezentowało się wczoraj (14.06.2025 r,) Teatrze Letnim… » więcej 2025-06-15, godz. 17:00 "Piękna i Bestia" w Pleciudze Chyba wszyscy znamy opowieść o pięknej Belli i brzydkiej Bestii. W Teatrze Lalek Pleciuga od piątku (13.06.2025) można oglądać najnowszą wersję tej historii… » więcej 2025-06-15, godz. 17:00 Trwa nabór do musicalu „I żyli długo i w Szczecinie” 2025 [ROZMOWA] Projekt „I żyli długo i w Szczecinie” nabierze jeszcze większego rozmachu. Po dwóch płytach z piosenkami i śpiewniku przyszła pora na coś naprawdę… » więcej 2025-06-15, godz. 17:00 Akademia Sztuki wystawia "Wesele Figara" Na pełne i profesjonalne wystawienie opery Wolfganga Amadeusza Mozarta "Wesele Figara" zaprosiła do Opery na Zamku Akademia Sztuki. To wyjątkowe wydarzenie… » więcej 2025-06-15, godz. 17:00 Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach rozbił bank na 60. Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej im. prof… Złoty Dyplom i Nagroda Główna – Bursztynowa Aureola Świętego Piotra Apostoła w Konkursie „Musica Sacra”, Złoty Dyplom w Głównym Konkursie i Nominacja… » więcej 2025-06-08, godz. 23:52 Nie żyje Anna Garlicka [WSPOMNIENIE] W piątek (6 czerwca) odeszła Anna Garlicka, wieloletnia dyrektorka Festiwalu Małych Form Teatralnych "Kontrapunkt" i wicedyrektorka Teatru Lalek Pleciuga. Anna… » więcej
2526272829