Kiedy jednak w roku następnym grupa podpisywała swój pierwszy profesjonalny kontrakt płytowy, nazywała się już Alphaville od tytułu francuskiego filmu science-fiction, który wyreżyserował w roku 1965 Jean-Luc Godard.
Szczególnie dużą popularnością ballada ,,Forever Young” cieszyła się w Skandynawii. W Szwecji dotarła nawet do pierwszego miejsca oficjalnej listy przebojów, a w Norwegii notowana była na pozycji trzeciej. Singiel z tym utworem plasował się jednak wysoko także w wielu innych krajach świata: w Brazylii na drugim, we Włoszech i Szwajcarii na trzecim, w Niemczech na czwartym. Mimo tak wysokich pozycji piosenka ta nie przebiła popularnością pierwszego przeboju Alphaville ,,Big In Japan”, który notowany był równie wysoko a w wielu krajach jeszcze wyżej niż ,,Forever Young”. Oba utwory pochodzą zresztą z tego samego debiutanckiego albumu Alphaville, zatytułowanego ,,Forever Young" (1984). Na płycie tej znalazły się jeszcze ponadto takie hity jak ,,Sounds Like A Melody” i ,,The Jet Set”.
Piosenka ,,Forever Young" doczekała się potem wielu różnych interpretacji. Już w roku następnym swoją wersję zaśpiewała Laura Branigan na albumie ,,Hold Me” (1985). W ostatnich latach najbardziej znaną interpretację przedstawili Jay-Z i Mr. Hudson. Ich wersja pod tytułem ,,Young Forever” to oczywiście dosyć luźna wariacja na temat oryginału. Stała się ona w roku 2010 sporym przebojem, docierając do top 10 zarówno w USA jak i Wielkiej Brytanii.
11-08-2011