Świat muzyki
Radio SzczecinRadio Szczecin » Świat muzyki
video >>

Robbie Williams wydał właśnie świąteczny album, zatytułowany ,,The Christmas Present”. To pierwszy świąteczny album w jego karierze. Zaśpiewał na nim świąteczne standardy : m.in. ,,Winter Wonderland”, ,,Let It Snow”, ,,Merry Christmas Everybody”, ,,Santa Baby”. Kilka piosenek Robbie Williams zaśpiewał w duecie, z Heleną Fischer, Jamiem Cullumem, Rodem Stewartem i Bryanem Adamsem. Jest także duet z bokserem Tysonem Furie, a jeden utwór Robbie zaśpiewał ze swoim tatą. Ten dwupłytowy album promowany jest na singlu całkiem nową piosenką ,,Time For Change”.
video >>

Znamy ją głównie z piosenki ,,Scars To Your Beautiful”. Alessia Cara tak naprawdę nazywa się Alessia Caracciolo, ma 23 lata i pochodzi z Kanady. Zanotowała już cztery przeboje w pierwszej dziesiątce gorącej setki Billboardu. Czterokrotnie też nominowana była do nagrody Grammy.
video >>

To piosenka z nowego albumu grupy Pectus, zatytułowanego ,,Kobiety/Wojciech Młynarski”. Dlaczego kobiety? Bo wszystkie piosenki nagrane zostały z kobietami: z Kayah, Alicją Majewską, Barbarą Kurdej-Szatan, Haliną Mlynkovą, Tulią, Natalią Szroeder, Kasią Popowską, Małgorzatą Ostrowską, Magdą Umer oraz Kasią Cerekwicką. A dlaczego Wojciech Młynarski? Bo wszystkie teksty piosenek są jego autorstwa. Tomek Szczepanik, lider grupy Pectus, dostał od rodziny Wojciecha Młynarskiego niewykorzystane dotąd teksty, skomponował do nich muzykę i w ten sposób powstały piosenki na album ,,Kobiety/Wojciech Młynarski”. Płytę promuje obecnie singiel z Kasią Cerekwicką ,,Głowę noś do góry”.
>> video

Aby uczcić pierwszy w historii zespołu koncert w Indiach, U2 wydał premierowy utwór – „Ahimsa" – nagrany wspólnie ze słynnym hinduskim kompozytorem A.R. Rahmanem, autorem muzyki do filmu ,,Slumdog. Milioner z ulicy”, za którą dostał Oscara. „Ahimsa" w sanskrycie oznacza „brak przemocy". Premiera utworu przypadła na niespełna miesiąc przed pierwszym koncertem U2 w Indiach. Zespół zawita do Bombaju 15 grudnia 2019. A jeszcze w tym roku wydane zostaną cztery utwory U2 w remiksach lokalnych indyjskich artystów.
video >>

Grupa Simple Minds wydała trzy-płytową składankę ze swoimi największymi przebojami z czterdziestu lat działalności i dorzuciła do tego całkiem nową piosenkę ,,For One Night Only”.
video >>

Świetny powrót Celine Dion. Kanadyjska gwiazda wydała swój pierwszy od sześciu lat anglojęzyczny album, zatytułowany ,,Courage”. Do stworzenia piosenek na tę płytę zaprosiła najlepszych z najlepszych m.in. Davida Guettę, LP, Steve'a Aokiego i i Się. Płytę poprzedziły aż trzy single wydane jednocześnie: „Imperfections”, „Lying Down” i tytułowy „Courage”.
video >>

Debiutancki solowy singiel Mariusza Bukowskiego, czyli po prostu Bukovsky’ego. To jednocześnie powrót głosu gliwickiej sceny alternatywnej, znanego głównie z zespołu Processs. Zarzucił na lata śpiewanie. W zeszłym roku namówiony do powrotu oddał się na nowo swojej pasji i wspólnie z Piotrem Pawłowskim (Made In Poland, The Shipyard) przygotowali nową muzykę, osadzoną w brzmieniu lat 80-tych, ale zagraną nowocześnie i współcześnie. Współautorem tekstu jest Darek Dusza, a producentem utworu Leszek Biolik.
video >>

Nowy singiel angielskiego didżeja Sigali, zrobiony we współpracy z Ellą Henderson, dziewczyną która zaistniała siedem lat temu w brytyjskim X Factorze. Uznawana była za jedną z faworytek do wygrania tego programu. Ostatecznie zajęła szóste miejsce. Program wygrał wtedy James Arthur.
video >>

Kiedyś był żołnierzem w siłach zbrojnych Jej Królewskiej Mości, w randze kapitana. Ale karierę zrobił jako piosenkarz. Od wielu już lat odnosi duże sukcesy na listach przebojów. Zaczęło się od hitu ,,You're Beautiful”. Niedawno wydał swój szósty album ,,One Upon A Mind”. I to z niego pochodzi piosenka ,,The Truth”.
video >>

Kolejny singiel z drugiego albumu Darii Zawiałow ,,Helsinki”. Przypomnijmy, że Daria Zawiałow pochodzi z Koszalina. Jako dziecko wystąpiła w telewizji w programie ,,Od przedszkola do Opola”. Później wygrała odcinek Szansy Na Sukces. Przez dwa lata śpiewała w chórkach u Maryli Rodowicz. Brała także udział w programach ,,Mam talent” i ,,X Factor”. Wygrała też w konkursie ,,Debiuty” na festiwalu w Opolu. Za swój debiutancki album ,,A kysz” dostała dwa Fryderyki. W tym roku wydała swój drugi album, Helsinki, z którego piosenka ,,Hej Hej” stała się jednym z największych przebojów tego roku.
12