Świat muzyki
Radio SzczecinRadio Szczecin » Świat muzyki
Get Lucky
DAFT PUNK feat. PHARRELL & NILE RODGERS

teledysk >>

(F)AKT 1
Pharrell Williams znał się już z Francuzami z duetu Daft Punk już od ponad 10 lat. Nagrywali już zresztą kiedyś razem. Zrobili wspólnie piosenkę ,,Hypnotize U" na album zespołu N.E.R.D. (2010). A jak to się stało, że Pharrell zaśpiewał na nowym albumie Daft Punk? Spotkali się na przyjęciu u Madonny. Pharrell zapytał wtedy Francuzów, czemu nie robią nowej płyty Madonny. Oni odpowiedzieli, że nie mogą, bo nad czymś już pracują. Pharrell powiedział im wtedy, że chętnie do nich dołączy, zrobi dla nich cokolwiek, zagra u nich nawet na tamburynie. Odpowiedzieli, że będą w kontakcie ... Kiedy Pharrell pojechał do Paryża, wpadł do nich i wtedy właśnie zaśpiewał w tej piosence. Sam napisał zresztą do niej słowa.
Good Vibrations
MARKY MARK AND THE FUNKY BUNCH feat. LOLETTA HOLLOWAY

teledysk >>

(F)AKT 1
Mark Wahlberg od wielu lat nie zajmuje się już śpiewaniem i nie występuje jako Marky Mark. Gra w filmach i to z dużym powodzeniem. Filmy z jego udziałem są kasowymi hitami a on sam był już nawet nominowany do Oscara za jedną ze swoich ról. Ale karierę w show biznesie zaczynał od muzyki, już jako czternastolatek dzięki swojemu starszemu bratu został przyjęty do zespołu New Kids On The Block, ale szybko się wypisał z tej grupy, zanim jeszcze zdobyła ona popularność.
Son Of The Blue Sky
WILKI

teledysk >>

(F)AKT 1
Robert Gawliński założył grupę Wilki na początku lat 90. Skład zespołu długo się kształtował i bardzo różni muzycy się przewinęli, zanim Wilki na dobre wystartowały. W zespole Gawlińskiego przez krótki czas na perkusji grał między innymi Wojciech Jagielski, dziś znany dziennikarz i prezenter radiowy i telewizyjny. Było to na samym początku działalności tej grupy, zanim jeszcze Wilki przystąpiły do nagrania swojego debiutanckiego albumu.
Youth Of The Nation
P.O.D.

teledysk >>

(F)AKT 1
To był 5 marca roku 2001. Zespół P.O.D. pracował akurat w San Diego nad piosenkami na swój czwarty album ,,Satellite”. Chłopaki z grupy przed południem zrobili sobie przerwę i wyszli na kawę, gdy nagle zobaczyli nad swoimi głowami policyjne helikoptery, a nieopodal mnóstwo karetek pogotowia.
Stańcie przed lustrami
RÓŻE EUROPY


(F)AKT 1
Słowa do tej piosenki napisał Piotr Klatt, lider i wokalista Róż Europy, a jej kompozytorem jest Artur Orzech, dzisiaj znany prezenter radiowy i konferansjer, wtedy gitarzysta zespołu Róże Europy.
Desert Rose
STING

teledysk >>

(F)AKT 1
Takiej róży najlepiej szukać na pustyni, gdzie tworzy się naturalnie w suchym i gorącym klimacie z piasku i z gipsu. Kryształy gipsu skupiają się tak fantazyjnie, że wyglądem przypominają płatki róży. I stąd nazwa - róża pustyni (desert rose). Najpiękniejsze róże pustyni występują na Saharze, głównie w Algierii.
Nikita
ELTON JOHN

teledysk >>

(F)AKT 1
To ballada nawiązująca tematycznie do okresu zimnej wojny. Bohaterem piosenki jest postać fikcyjna, kobieta albo ... mężczyzna, zza żelaznej kurtyny, bo przecież Nikita to w Rosji imię męskie. Elton John twierdzi, że nagrywając ten utwór, miał świadomość, że to imię męskie. W teledysku do piosenki w roli Nikity występuje jednak kobieta. Sam tekst utworu nie wskazuje czy Nikita to kobieta czy mężczyzna.
Send Me An Angel
REAL LIFE

teledysk >>

(F)AKT 1
To był rok 1980, kiedy klawiszowiec Richard Zatorski zamieścił w jednej z australijskich gazet ogłoszenie, że szuka gitarzysty, z którym mógłby grać i komponować piosenki. Odpowiedział na to ogłoszenie niejaki David Sterry. Panowie znaleźli potem basistę, a z czasem doszedł perkusista i tak narodziła się grupa The Wires, która przemianowała się potem na Private Life, a ostatecznie nazwała się Real Life, bo dwie poprzednie nazwy okazały się już zajęte.
To France
MIKE OLDFIELD & MAGGIE REILLY

teledysk >>

(F)AKT 1
Jak to się stało, że Maggie Reilly nawiązała współpracę z Mikiem Oldfieldem? To był rok 1980. Maggie po rocznym pobycie w Irlandii, wróciła do swojej rodzimej Szkocji. Pewnego dnia spotkała się towarzysko z muzykami, z którymi śpiewała kiedyś w zespole Cado Belle. Okazało się, że zatrudnieni oni zostali przez Mike'a Oldfielda do jego zespołu na trasę koncertową. W czasie tego towarzyskiego spotkania Maggie została zauważona przez ówczesną dziewczynę Mike'a, która była jej fanką i bardzo lubiła jej nagrania z grupą Cado Belle. Zasugerowała swojemu chłopakowi, żeby wziął na trasę także Maggie. No i tak się stało! Maggie Reilly pojechała na trasę z Mikiem Oldfieldem, a ich współpraca zaowocowała potem także wspólnymi nagraniami.
1234567