Świat muzyki
Radio SzczecinRadio Szczecin » Świat muzyki
Już wiemy, że to Sam Smith nagrał piosenkę do nowego Bonda. Długo spekulowano, kto tym razem został wybrany. Były nawet pogłoski, że to właśnie Sam Smith nagrał tę piosenkę, ale pytany o to, zwodził i mówił, że on słyszał, iż to Ellie Goudling nagrała. Dlatego Ellie Goudling była główną podejrzaną. Sam Smith przyznaje teraz, że strasznie ciężko mu było utrzymać tę informację w tajemnicy, bo piosenkę do ,,Spectre” nagrał już w styczniu! Potem przez 9 miesięcy musiał udawać, że to nie on. No i nieźle udawał!

A jak to się stało, że dostał tę propozycję? W styczniu został zaproszony do biura przez producentkę filmu Barbarę Broccoli i reżysera Sama Mendesa. Tam dostał scenariusz nowego Bonda i propozycję – przeczytaj, poczuj klimat i nagraj piosenkę. Reżyser przekazał mu swoje sugestie, w jakim mniej więcej klimacie powinno to być, no i Sam Smith zabrał się do roboty razem ze swoim producentem muzycznym Jimmy Napesem.

Napisał tę piosenkę w 20 minut! Tak przynajmniej wyznał w wywiadzie dla BBC Radio 1. ,,To najszybciej napisana w moim życiu piosenka. 20 minut!” – powiedział Sam. ,,Przedstawiłem ją producentce i reżyserowi, bardzo im się spodobała, więc przyklepaliśmy ostatecznie umowę i potem już tylko musiałem przez 9 miesięcy milczeć”.

Na razie jeszcze nie znamy tej piosenki. Ma się ukazać 25 września br. Premiera filmu ,,Spectre” najpierw w Wielkiej Brytanii 26 października, potem w innych krajach - w Polsce 6 listopada.
Bon Jovi to kolejny zespół, który naraził się chińskim władzom i dostał zakaz wjazdu i to na tydzień przed koncertami w Chinach, bo grupa miała zagrać właśnie w Szanghaju i Pekinie. To miały być w pierwsze w historii koncerty Bon Jovi w Chinach. Jon Bon Jovi przygotował się do nich bardzo solidnie i nagrał nawet piosenkę po chińsku, ale do Chin on i jego koledzy nie wjadą.

Czym się narazili? Tym samym, co grupa Maroon 5, której koncerty w Chinach też niedawno zostały odwołane bez podania przyczyny, ale każdy wie, że chodzi o Dalajlamę, przywódcę duchowego Tybetu. Grupa Bon Jovi spotkała się kiedyś z Dalajlamą i wykorzystała jego wizerunek na telebimie w czasie koncertu. Władze chińskie musiały to odkryć i ukarały grupę Bon Jovi za sympatię do Dalajlamy. Również Bjork została ostatnio w ten sposób ukarana. Wygląda na to, że kto afiszuje się z Dalajlamą, nie ma szans na koncerty w Chinach. Ale oficjalnie władze chińskie tego nie przyznają, bo koncerty zostały odwołane bez podania przyczyny.
Justin Bieber podbił swoim nowym singlem listy przebojów na całym świecie! O Bieberze dużo się zresztą ostatnio mówi, szczególnie po występie na gali MTV, gdzie rozpłakał się na scenie. Potem wytłumaczył się z tego w jednym z wywiadów. Powiedział, że płakał, bo publiczność go tak dobrze przyjęła, a on się bał, że tak jak ostatnio znowu go wygwiżdżą.

Na gali MTV premierowo zaśpiewał swoją nową piosenkę ,,What Do You Mean?" i to ona właśnie bije teraz rekordy popularności. W serwisie Spotify w ciągu pierwszego tygodnia zaliczyła ponad 21 milionów odtworzeń. To jest nowy rekord, bo nigdy dotąd żaden utwór w tym serwisie nie uzyskał takiej liczby odtworzeń w ciągu tygodnia.

Przede wszystkim jednak piosenka ta doskonale się sprzedaje. Nowy singiel Biebera trafił na pierwsze miejsce list przebojów na całym świecie, m.in. w Australii, Wielkiej Brytanii, Holandii i Szwecji. To jest nowy numer 1 nawet w USA na liście Billboardu. Pierwszy przebój numer 1 Justina Biebera w gorącej setce Billboardu!
Chad Kroeger, wokalista grupy Nickelback, przeżywa ostatnio perturbacje w życiu prywatnym. Po dwóch latach rozpada się jego małżeństwo z piosenkarką Avril Lavigne. Wzięli ślub z wielką pompą w lipcu 2013 roku w pięknym francuskim zamku w Mandelieu. Dwa lata minęły i małżonkowie ogłosili separację.

Avril Lavigne opublikowała właśnie na Instagramie zdjęcie ślubne z Chadem, pod którym napisała: ,,Z ciężkim sercem Chad i ja ogłaszamy separację. Wciąż jesteśmy i pozostaniemy najlepszymi przyjaciółmi i będziemy zawsze troszczyć się o siebie nawzajem”.