Świat muzyki
Radio SzczecinRadio Szczecin » Świat muzyki » WIEŚCI ZE ŚWIATA
Już wiemy, że to Sam Smith nagrał piosenkę do nowego Bonda. Długo spekulowano, kto tym razem został wybrany. Były nawet pogłoski, że to właśnie Sam Smith nagrał tę piosenkę, ale pytany o to, zwodził i mówił, że on słyszał, iż to Ellie Goudling nagrała. Dlatego Ellie Goudling była główną podejrzaną. Sam Smith przyznaje teraz, że strasznie ciężko mu było utrzymać tę informację w tajemnicy, bo piosenkę do ,,Spectre” nagrał już w styczniu! Potem przez 9 miesięcy musiał udawać, że to nie on. No i nieźle udawał!

A jak to się stało, że dostał tę propozycję? W styczniu został zaproszony do biura przez producentkę filmu Barbarę Broccoli i reżysera Sama Mendesa. Tam dostał scenariusz nowego Bonda i propozycję – przeczytaj, poczuj klimat i nagraj piosenkę. Reżyser przekazał mu swoje sugestie, w jakim mniej więcej klimacie powinno to być, no i Sam Smith zabrał się do roboty razem ze swoim producentem muzycznym Jimmy Napesem.

Napisał tę piosenkę w 20 minut! Tak przynajmniej wyznał w wywiadzie dla BBC Radio 1. ,,To najszybciej napisana w moim życiu piosenka. 20 minut!” – powiedział Sam. ,,Przedstawiłem ją producentce i reżyserowi, bardzo im się spodobała, więc przyklepaliśmy ostatecznie umowę i potem już tylko musiałem przez 9 miesięcy milczeć”.

Na razie jeszcze nie znamy tej piosenki. Ma się ukazać 25 września br. Premiera filmu ,,Spectre” najpierw w Wielkiej Brytanii 26 października, potem w innych krajach - w Polsce 6 listopada.