Polscy skoczkowie narciarscy zajęli czwarte miejsce w konkursie drużynowym na igrzyskach w Soczi. Złoty medal wywalczyli Niemcy. Drugie miejsce zajęli skoczkowie z Austrii, a trzecie - Japończycy.
W pierwszej serii najgorszy z Polaków był Piotr Żyła. Po jego występie kadra prowadzona przez Łukasza Kruczka spadła na siódme miejsce. Po dalekim skoku Kamila Stocha, Polacy zakończyli pierwszą serię na czwartej pozycji, ale już wtedy strata do Japończyków była duża.

W drugiej serii nasi skoczkowie skakali lepiej niż w pierwszej, ale drużyna Japonii utrzymała bezpieczny dystans.

Dotąd Polacy na zimowych igrzyskach w Soczi zdobyli cztery złote medale. Dwa krążki wywalczył skoczek Kamil Stoch - w konkursach na normalnej i dużej skoczni.

Złoto zdobyła też Justyna Kowalczyk, która była niepokonana w biegu narciarskim na dystansie 10 kilometrów. Najwyższe miejsce na podium zajął także Zbigniew Bródka, który zwyciężył w biegu panczenistów na dystansie 1500 metrów.

Zobacz serwis olimpijski. Materiał: Foto Olimpik/x-news