Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi przeszły do historii. Fot. Agencja TVN/x-news
Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi przeszły do historii. W niedzielę, podczas uroczystej ceremonii zakończenia olimpijskich zmagań, sportowcy pożegnali się z kibicami, a organizatorzy przygotowali pokazy artystyczne.
Rosjanie zażartowali również ze swojej wpadki z ceremonii otwarcia, podczas której "nie otworzyło się" jedno z olimpijskich kółek. Teraz z premedytacją powtórzyli ten zabieg.

Polacy na igrzyskach w Soczi zdobyli sześć medali: cztery złote, jeden srebrny i jeden brązowy.

Dwa złote krążki wywalczył skoczek narciarski Kamil Stoch - w konkursach na normalnej i dużej skoczni.

Złoto zdobyli także: Justyna Kowalczyk, która była niepokonana w biegu narciarskim na dystansie 10 kilometrów, a także Zbigniew Bródka, który zwyciężył w biegu panczenistów na dystansie 1500 metrów.

Srebrny krążek wywalczyły łyżwiarki szybkie: Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Natalia Czerwonka, które w finale rywalizacji drużynowej przegrały z Holenderkami o 7,2 sekundy.

Brązowy medal należy do ekipy panczenistów. W wyścigu drużynowym o trzecie miejsce Polacy, w składzie Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański, pokonali Kanadyjczyków, wyprzedzając ich o 2,3 sekundy.

Zobacz serwis olimpijski. Materiał: Agencja TVN/x-news