Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Komplet widzów zobaczy sobotni mecz piłkarzy Pogoni z Wisłą Kraków w ekstraklasie. Na trybunach szczecińskiego stadionu zasiądzie 4200 kibiców, bo tyle obecnie miejsc liczy budowany nowy obiekt.
Po raz pierwszy w tym sezonie w zespole Białej Gwiazdy ma zagrać wielokrotny reprezentant Polski Jakub Błaszczykowski.

W portowej ekipie zabraknie kontuzjowanych Kamila Drygasa, Mariusza Malca i Adama Frączczaka, który do gry powróci za dwa tygodnie. Zdanem trenera Dumy Pomorza Kosty Runjaića sobotnie spotkanie będzie emocjonującym widowiskiem, w którym padnie kilka goli.

- Obie drużyny chcą wygrać, wszyscy będą starali się zdobyć bramkę, w najlepszym przypadku my strzelimy o jedną więcej. Będzie to ciekawe widowisko dla naszych kibiców z kilkoma bramkami - mówił Runjaić.

Zespół Białej Gwiazdy prowadzi były piłkarz, trener i dyrektor sportowy Pogoni Maciej Stolarczyk. W kadrze krakowskiej drużyny są również byli zawodnicy portowego klubu David Niepsuj i Kamil Wojtkowski oraz wychowanek Chemika Police Rafał Janicki. W Wiśle gra także młodszy brat napastnika Pogoni Adama Buksy 16-letni Aleksander.

W granatowo-bordowych barwach występuje natomiast były obrońca Białej Gwiazdy Jakub Bartkowski.

- Ja z sentymentem podchodzę do tego meczu. Dwa lata grałem w Wiśle, to były dobre lata, miło je wspominam. Teraz jestem w Pogoni i robię wszystko dla tego klubu, mam nadzieję, że przyłożę się do zwycięstwa Pogoni. Wisła gra też ofensywny futbol, będzie to więc ciekawy mecz dla kibiców. My walczymy o trzy punkty i chcemy, żeby zostały one w Szczecinie - mówił Bartkowski.

Paweł Brożek, napastnik Wisły docenia klasę rywali, ale liczy też na dobry występ. - To jest drużyna, która robi teraz najlepsze wrażenie, jeśli chodzi o początek sezonu. Wyglądają, bardzo dobrze, dlatego czeka nas teraz ciężkie zadanie. Graliśmy tutaj z Pogonią, przegraliśmy 3:2 i to Pogoń była lepszym zespołem. Na pewno będziemy chcieli się zrewanżować - mówił Brożek.

Podobnie uważa trener Wisły Karków - Maciej Stolarczyk. - Przed nami spotkanie z drużyną, która zanotowała bardzo dobry start, jest zespołem bardzo dobrze zorganizowanym, usposobionym ofensywnie. To znany zespół ze Szczecina, wiemy jakie są dobre, a jakie słabsze strony, także będziemy chcieli skupić się na tych słabszych elementach i je wykorzystać - mówił Stolarczyk.

Mecz piłkarzy Pogoni z Wisłą Kraków rozpocznie się o godzinie 15 na stadionie przy ulicy Twardowskiego w Szczecinie.
- Będzie to ciekawe widowisko dla naszych kibiców z kilkoma bramkami - mówił Runjaić.
- My walczymy o trzy punkty i chcemy, żeby zostały one w Szczecinie - mówił Bartkowski.
Paweł Brożek napastnik Wisły docenia klasę rywali, ale liczy tez na dobry występ.
- Przed nami spotkanie z drużyną, która zanotowała bardzo dobry start, jest zespołem bardzo dobrze zorganizowanym, usposobionym ofensywnie - mówił Stolarczyk.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty