Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny imienia Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego 2017. Fot. ikamien.pl/Andrzej Ryfczyński
Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny imienia Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego 2017. Fot. ikamien.pl/Andrzej Ryfczyński
Międzyzdroje uczczą pamięć tragicznie zmarłych mistrzów olimpijskich. 21 lat temu w swoją ostatnią podróż z nadmorskiego kurortu wyruszyli Władysław Komar i Tadeusz Ślusarski.
Złoci medaliści igrzysk olimpijskich w pchnięciu kulą i skoku o tyczce zginęli w wypadku samochodowym w okolicach Przybiernowa. Kilka dni później w szpitalu zmarł także inny z uczestników pechowego zdarzenia, lekkoatleta medalista mistrzostw Polski biegacz Jarosław Marzec.

W Międzyzdrojach ku pamięci mistrzów olimpijskich odbędzie się już po raz 21. Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny imienia Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego. W Alei Gwiazd o zwycięstwo w konkursie skoku o tyczce walczyć będą między innymi reprezentanci Polski Paweł Wojciechowski i Robert Sobera. W konkursie pchnięcia kulą Gwiazd i Przyjaciół Władysława Komara wystąpią byli sportowcy olimpijczycy oraz aktorzy i artyści.

Sportowe zmagania rozpoczną się o godzinie 17.50 w Międzyzdrojach.
Relacja Artura Dyczewskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty