Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2013
GIERMASZ-Program z 28.06.13
W tym Giermaszu dwie gry dla dorosłych: strategia czasu rzeczywistego Company of Heroes 2 zabiera nas na pola bitew najstraszliwszego konfliktu zbrojnego w historii ludzkości, czyli II wojny światowej. To naprawdę bardzo dobra gra, podobnie jak Hotline Miami. Niezależna produkcja podbiła już PC-ty, teraz pojawiła się na konsolach Sony. Mimo pewnej umowności, to gra bardzo brutalna: "Czy lubisz krzywdzić ludzi?" - takim sloganem reklamowano ten tytuł. Później w programie nasz "Resident Gniot" obnaża swoją słabość, w dziale Technologie mówimy między innymi o ostatnich fałszywych zamachach bombowych, a na koniec przypominamy Syndicate.
GIERMASZ-Program z 21.06.13
Dwie gry: jedna z wielkim budżetem, druga niezależna, wydana tylko cyfrowo. Ale obie dostają od Giermaszu 10 punktów na 10 możliwych. The Last of Us to wspaniały, ekskluzywny tytuł na konsolę Playstation 3. Grą The Swapper cieszą się PeCetowcy. W obie naprawdę warto zagrać. Pomimo różnicy budżetów mają ze sobą sporo wspólnego. To mistrzowska mieszanka doskonale znanych elementów. W dziale Technologie po urlopie pojawia się nasz ekspert - Radek Lis. Dziś rozmawiamy między innymi o mikroskopijnych... drukowanych bateriach. Jarek Gowin znowu w Strefie Gniotu! Na deser zabieramy Was na Dziki Zachód w grze High Noon.
GIERMASZ-Program z 14.06.13
Przez ten tydzień oczy graczy na całym świecie skierowane były na Los Angeles i targi E3: hasłem przewodnim były konsole nowej generacji i gry na te platformy. Najbliższe miesiące zapowiadają się niezwykle ekscytująco, na razie wydaje się, że faworyt jest jeden. Kto? Posłuchajcie sami. Naszymi gośćmi w tym tygodniu są dziennikarze, którzy targom E3 przyglądali się bardzo uważnie. Nie odpuszczamy też recenzji. Świeżo wydany Detektyw Diggs okazuje się bardzo udany. Jeżeli szukamy gry znakomitej, a taniej - Batman: Arkham Asylum to świetny pomysł. W Giermaszu nie tylko odkurzamy, ale też przedstawiamy nowość: Strefa Gniotu, czyli Jarosław Gowin i jego opinie.
GIERMASZ-Program z 07.06.13
Nie da się ukryć, że w zapowiedziach gra Remember Me wyglądała naprawdę bardzo ciekawie. Dosłownie przed chwilą ten tytuł pojawił się na sklepowych półkach - i jeżeli ktoś śledzi recenzje, to musi być nieźle skołowany. Jedni chwalą, inni ganią, więc posłuchajcie co na ten temat ma do powiedzenia Giermasz. Z pewnymi zastrzeżeniami, ale jednak polecamy. Dodzwoniliśmy się także do 11bit studios w sprawie Anomaly 2 (zajrzyjcie też do zakładki Rozdajemy nie tylko gry na naszej stronie"). W dziale Technologie rozmawiamy o... teleportacji i na koniec, w dziale ze starociami, przypominamy klasyczne Wormsy.