Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2013
GIERMASZ-Program z 30.08.13
Po tygodniowym urlopie wracamy do grania. Tym razem bierzemy na tapetę grę starą, chociaż zrobioną na nowo. Klasyk z NES-a poddano gruntownemu liftingowi i od tego tygodnia można skakać w platformówce Duck Tales: Remastered. Odczucia mamy mieszane, posłuchajcie recenzji. W dziale Technologie martwimy się losem byłego już prezesa Microsoftu, w Strefie Gniotu nastroje także minorowe, bo żegnamy wakacje. Na koniec przypominamy stareńkie (he he) Far Cry.
GIERMASZ-Program z 16.08.13
W tym Giermaszu dwie gry i dwie historie: jedna oparta na faktach w "darmowym" Spartacus Legends. Druga to baśń opowiedziana przez Japończyków w Tales of Xillia. Rzymskie klimaty wyszły średnio, za to fani jRPG muszą się z historią Jude i Milli zapoznać. Ale czy inni gracze też? Posłuchajcie naszych recenzji. W dziale Technologie mówimy miedzy innymi o starciu tytanów: Microsoft vs. Google, wcześniej Jarek Gowin "zGniota" Wiedźmina 3. Rozdajemy też książkę (!?) i na koniec przypominamy Dungeon Keepera.
GIERMASZ-Program z 09.08.13
Po wakacyjnym zastoju powoli rusza karuzela z premierami, w tym Giermaszu recenzujemy nową grę przygodową The Raven: Legacy of a Master Thief - polecamy. Później coś starszego, ale to gra z gatunku tych, które nie mają końca, czyli strzelanie w Super Stardust Delta. W kąciku technologicznym mówimy o toaletach i smartfonach, zbieżność nieprzypadkowa. Jest też Gniot Tygodnia, który tropi Jarek Gowin, a na koniec super klasyka, czyli Asteroids.
GIERMASZ-Program z 2.08.13.
W programie przenosimy się w czasie do XI wieku i sprawdzamy ile prawdy i mitów jest w grach o bohaterskich wojownikach. Podczas wizyty w średniowiecznym skansenie dowiadujemy się, dlaczego Geralt z Rivii i bohaterowie Skyrim nie mogli nosić mieczy na plecach, skąd się wzięły smoki i co łączy utopce z wampirami. Wideo znajdziecie w Aktualnościach. W dziale Technologie ujawniamy kolejne niespodzianki, związane z PS4 i Xbox ONE i wysyłamy polskie satelity w kosmos.