Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » GRAMY PO POLSKU » ARCHIWUM 2015
GIERMASZ-Gramy po polsku na 28.02.15
Znowu wraca temat wyjątkowo nieudanego pirackiego RPG Raven's Cry. Niestety, tę polską produkcję recenzuje coraz więcej zachodnich serwisów i oceny są bezlitosne. Ale nasz ekspert od polskiej branży Michał Król, naczelny portalu HCgamer ma też lepsze informacje. Między innymi o kolejnych nagrodach dla rodzimych produkcji. Po raz kolejny wspominamy też o bardzo ciekawej przygodówce Tormentum: Dark Project. W nasze ręce wpadł też najnowszy numer czasopisma Pixel.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 21.02.15
Na początek sprawdzamy, czy na liście prestiżowych brytyjskich nagród BAFTA - bo oprócz filmów wyróżniają także gry - są jakieś polskie produkcje. I cieszymy się bardzo, że w nominacjach jest wielce klimatyczne i artystyczne Zaginięcie Ethana Cartera - i martwimy się, że zabrakło This War of Mine. Jak zawsze nasz ekspert od polskiej branży Michał Król, naczelny portalu HCgamer, opowiada o wielu mniejszych, acz wielce obiecujących produkcjach. Na przykład dowiecie się, że w cyfrowej dystrybucji właśnie zadebiutowała polska gra, pierwszy odcinek Afterfall Reconquest.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 14.02.15
... bo do tej majowej premiery wszak zostało jeszcze trochę czasu, a na razie świat żyje - i kupuje na szczęście - apokalipsą zombie zaserwowaną przez Techland w hitowym Dying Light. Pilnie pracują także mniejsze studia, kilka zapowiedzi, o których mówi nasz ekspert od polskiej branży Michał Król z portalu HCgamer - kilka powstających produkcji naprawdę potrafi rozpalić wyobraźnię. Chociaż niekoniecznie jest to Hatred - rozmawiamy także o tej, wielce kontrowersyjnej produkcji - jaki może mieć na popkulturę? Posłuchajcie nagrania.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 07.02.15
Niestety, wielokrotnie opóźniana premiera pirackiego RPG Raven's Cry to na razie jedna wielka "wtopa". Chociaż bardzo kibicujemy polskim produkcjom, to zgodziliśmy się z naszym ekspertem od rodzimej branży, że w tej chwili absolutnie odradzamy zakup. Ale Michał Król z portalu HCgamer ma i lepsze wiadomości, między innymi o recenzowanym w tym programie Dying Light. Wspominamy także o Wiedźminie, ale mówimy też o wielu mniejszych, acz wartych uwagi produkcjach. Na przykład SUPERHOT - zapamiętajcie tę nazwę, szczegóły w nagraniu.