Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » GRAMY PO POLSKU » ARCHIWUM 2015
GIERMASZ-Gramy po polsku na 28.03.15
Już w maju zagramy w wielką polską superprodukcję RPG. Co prawda, na razie miano lidera polskiej branży przypada Techlandowi po premierze Dying Light - ale CD Projekt RED, wypuszczając kolejne materiały promocyjne, mocno pompuje balonik przed premierą. Właśnie poznaliśmy trochę nowych szczegółów i wierzymy, że ten balon nie pęknie z hukiem a dumnie uniesie się w górę list sprzedaży na całym świecie. Za to CI Games trochę gorzej, poznaliśmy szczegóły raportu finansowego za ubiegły rok. Ale nie tylko ogromnymi grami klasy AAA się zajęliśmy - nasz ekspert, naczelny portalu HCgamer Michał Król ma też sporo informacji o mniejszych acz ciekawych polskich produkcjach.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 21.03.15
Chociaż coraz więcej osób w Polsce gra i interesuje się branżą, chociaż w mediach - tych nie zajmujących się wyłącznie grami - są takie programy jak Giermasz, to niestety, wciąż zdarzają się artykuły czy materiały, które pokazują nas, graczy, jako psychopatów. A ostatnio - jak się dowiedzieliśmy z poczytnej gazety - okazało się, że jesteśmy też "seksistami"... Ręce opadają, mamy prośbę do kolegów po dziennikarskim fachu - jak chcecie pisać o czymś, na czym się nie znacie - to albo odpuścicie, albo zwróćcie się do nas, fachowców. Wszystko opowiemy i wyjaśnimy... Razem z Michałem Królem z portalu HCgamer piętnujemy takie pseudo-dziennikarstwo, ale i na szczęście mamy o czym mówić, bo w twórcy z Polski cały czas pracują nad kolejnymi fajnymi tytułami.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 14.03.15
Nagroda brytyjskiego przemysłu rozrywkowego dla Zaginięcia Ethana Cartera! Gra zgarnęła statuetkę BAFTA. Do tego Dying Light dalej świetnie się sprzedaje na przykład w USA. A cały świat czeka na jakiekolwiek materiały z Wiedźmina 3: Dziki Gon. Czyli po raz kolejny chwalimy polskich twórców. Nasz ekspert, naczelny portalu HCgamer Michał Król opowiada też o mniejszych, acz mających również szansę na sukces w swojej kategorii, produkcjach. Na przykład Ronin - zapamiętajcie ten tytuł, warto. Podobnie jak Earthcore: Shattered Elements, w którym narratorem będzie kultowy dla polskich graczy (pamiętających pierwszego "Baldura") aktor
GIERMASZ-Gramy po polsku na 07.03.15
This War of Mine docenione po raz kolejny - jaką nagrodę tym razem zdobyła ta świetna polska produkcja, opowiada nasz ekspert od rodzimej branży, czyli Michał Król z portalu HCgamer. Uchylając rąbka tajemnicy, miłe jest to, że grę uhonorowali sami gracze. Poza tym, wspominamy o najnowszym krótkim filmiku pokazującym miażdżącą oczy grafikę w PC-towej wersji wielce wyczekiwanego Wiedźmina 3: Dziki Gon. Oczywiście jest też miejsce dla mniejszych produkcji: niedługo recenzja Giermaszu, a już teraz przypominamy, że warto się zainteresować artystyczną przygodówką point'n'click Tormentum: Dark Sorrow. Tak jak wspieranym przez sam Microsoft logiczno-zręcznościową grą SUPERHOT.