Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » GRAMY PO POLSKU » ARCHIWUM 2015
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
This War of Mine znowu zgarnia branżowe nagrody, Dying Light dobrze zadebiutowało na listach sprzedaży w Japonii, a gdzie się nie obrócimy, to wszędzie wszyscy mówią o nieodległej premierze Wiedźmina III: Dziki Gon... Czyli w polskiej branży gier komputerowych dzieje się naprawdę sporo. Nasz ekspert, Michał Król z portalu HCgamer.pl opowiada jeszcze o mniejszych studiach i produkcjach - między innymi o Shadow of Nebula. Grę robią ludzie ze Szczecina (czyli naszego miasta) i mamy nadzieję, że ten ambitny projekt im się uda.
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
"...życie z Wiedźminem zacznie się kręcić". Jak to dobrze, że już wkrótce premiera Wiedźmina III: Dziki Gon, nie będziemy Was zanudzać kolejnymi newsami o tej super grze RPG... Tylko o czym będziemy wtedy mówić? Żart - akurat Giermasz w Graniu po polsku mówi o wszystkich ciekawych rodzimych produkcjach - i tych "wypasionych" i tych "pikselowych". Liczy się frajda z grania - powtarza nasz ekspert Michał Król z portalu HCgamer. Który to - jak zawsze - ma także informacje także od mniejszych zespołów tworzących gry. Posłuchajcie rozmowy, aby dowiedzieć się między innymi o ciekawej polskiej produkcji zapowiadającej się na hit, czy znanym aktorze, który dołączył do obsady gry World of Magic.
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Już za chwileczkę, już za momencik - dokładnie 19 maja - świat wokół Wiedźmina zacznie się kręcić... Czy może więc dziwić, że wspólnie z Michałem Królem z portalu HCgamer.pl poświęcamy tak wiele czasu tej jakże wyczekiwanej na całym świecie polskiej produkcji? Nie dziwcie się zatem. Ale w cieniu przygód Białego Wilka także inni, mniejsi polscy twórcy gier, tworzą swoje, miejmy nadzieję, wiekopomne dzieła. Na przykład tajemnicza gra Ruiner - słyszeliście o niej? Nie? To odsłuchajcie naszej rozmowy z Michałem.
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Czy raczej: co dalej z Lords of the Fallen 2? Polski wydawca zakończył współpracę z niemieckim podwykonawcą - a my, razem z Michałem Królem z portalu HCgamer, zastanawiamy się, dlaczego w CI Games dzieje się jak dzieje? W tym wydaniu audycji mniej o małych produkcjach - w drugiej części rozmowy rozkładamy na czynniki pierwsze komputery, jakie będziecie musieli mieć, aby odpalić Wiedźmina 3: Dziki Gon na pełnych detalach. Wydatek ponad 4 tysięcy złotych to absolutne minimum.