Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » GRAMY PO POLSKU » ARCHIWUM 2015
GIERMASZ-Gramy po polsku na 27.06.15
Tydzień temu w Giermaszu kąciku o branży polskiej nie było - bo omawialiśmy targi E3. Na tej wielkiej imprezie gier rodem znad Odry i Wisły nie zabrakło, dlatego krótko podsumujemy ten wątek amerykańskich targów. Ale już po targach dzieje się sporo, między innymi powróciło do nas studio People Can Fly. Pod dowództwem Adriana Chmielarza przecierało szlaki, później sprzedane wielkiej firmie - a gdy Chmielarz dowodzi The Astronauts - część z oryginalnego składu powraca jako, znowu, niezależne studio People Can Fly. O wielce ciekawych szczegółach tego powrotu - i o wielu innych polskich produkcjach - opowiada Michał Król z portalu HCgamer.pl
GIERMASZ-Gramy po polsku na 13.06.15
Chociaż gracze nie lubią wspominania o księgowych w wielkich korporacjach - i to często właśnie ich winią za wszelkie grzechy łasych na mamonę wydawców, to trzeba pamiętać, że w biznesie bywa różnie. Są wzloty, gdy Wiedźmin III: Dziki Gon sprzedaje się tak dobrze, że w dniu premiery pokrywa koszty produkcji. I są upadki, tak jak Nicolas Games, czyli polski wydawca, który właśnie zbankrutował. Z Michałem Królem z portalu HCgamer rozmawiamy także między innymi o polskim jRPG. Zapamiętajcie nazwę Regalia: Of Men and Monarchs, to ma być japońska mechanika z naszą, słowiańską duszą.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 06.06.15
Co zrobi Techland - czy będzie Dying Light 2, dlaczego prace nad Hellraid zawieszono i co z marką Call of Juarez? Między innymi na te pytania odpowiada Michał Król z portalu HCgamer.pl. Jak zawsze ma najnowsze informacje o polskiej branży gier komputerowych, czyli opowie między innymi, jak wytropił, że twórcy fajnej platformówki JuJu przygotowują się do wydania gry w klimatach horroru Sci-FI. Przysłowiowych "gruszek w popiele" nie zasypuje także studio odpowiedzialne za świetne This War of Mine - szczegóły w nagraniu.