Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
Jest szybko, jest kolorowo, efektownie, dynamicznie - tak w skrócie mogę opisać klimat Heroes of the Storm - nowej gry z gatunku MOBA firmy Blizzard. Na "dzień dobry" już wymachujemy toporem, rzucamy zatrutymi włóczniami w szemrane stwory i kręcimy młynki z mieczami w rękach aż miło. Nic tak nie cieszy jak konkretna rozwałka, gdy przeciwnicy atakują mniejszych pomocników, a Ty bez problemu zrównujesz świątynię przeciwnika z ziemią. A to dopiero 2 minuta gry... Zresztą, bez problemu możecie tę produkcję sprawdzić sami - bo jest do ściągnięcia za darmo w modelu free to play z mikropłatnościami. A ta recenzja może Wam tylko podpowiedzieć, czy warto rezerwować przestrzeń dysku na Heroes of the Storm.
GIERMASZ-Recenzja Heroes of the Storm

MOBA to, dla niewtajemniczonych, Multiplayer Online Battle Arena. W skrócie - dwie drużyny w internecie ścierają się ze sobą na określonym obszarze (arenie). W Heroes of the Storm dodatkowo w trakcie starcia można zdobyć wsparcie "tubylców", wypełniając wyznaczone przez nich zadania: a to zebranie monet dla pirata, a to zejście do podziemi po trochę czaszek. Dodatkowo na arenie znajdują się strategiczne punkty, które warto zgarnąć dla swojej drużyny.

Co różni Heroes of the Storm od innych tego typu gier? Niewiele jest rozwijania indywidualnego bohatera - owszem ich zdolności z czasem stają się lepsze, ale nie ma już wybierania ścieżki rozwoju i zastanawiania się na co przeznaczyć zdobyte punkty doświadczenia. To samo z walutą - kupić można tylko niektórych bohaterów, wierzchowce i skórki - ale żadnego zaopatrywania się w ekwipunek.

I dobrze. dzięki temu leci się od razu na następną walkę a nie głowi, jak tu najlepiej wydać to co się zdobyło. I to wywołuje syndrom "jeszcze jedna walka". A potem "a to sprawdzę jeszcze tylko tego ancymona". I czas leci...

Fani Blizzarda mają tu do dyspozycji swoich ulubieńców z Diablo, Warcrafta i Starcrafta. I - co mi się w tej grze podoba najbardziej - to właśnie bohaterowie. A konkretnie ich wyjątkowość. Każdy ma inne umiejętności, wymaga innego podejścia i co nie bez znaczenia, wygląda zupełnie inaczej. Osobiście polecam Sonię, mocna jest dziewczyna a i jej środek transportu ciekawy.

Jeśli szukacie dobrej efektownej bijatyki od czasu do czasu, która nie wymaga za dużo myślenia, to Heores of the Storm jest dla Was. Jeśli szukacie dobrej efektownej bijatyki, która spędzi wam sen z oczu i zrobi z was mistrzów strategii to Heroes of the Storm... też jest dla Was.

A i jeszcze jedno. Muzyka autorstwa Glenna Stafforda & Jasona Hayesa. Co Wam będę mówić, posłuchajcie sami w nagranej recenzji.
 

Zobacz także

2023-02-04, godz. 06:00 Dead Space Remake [Xbox Series X] Widziałem, że niektórzy piszą, że to jak zupełnie nowa produkcja, nowa jakość, niemal jak coś, czego jeszcze nie widzieliśmy. A przecież widzieliśmy… » więcej 2023-02-04, godz. 06:00 Hi-Fi Rush [Xbox Series X] Najpierw straszyli ludzi w horrorach, potem zabawili się z duchami z japońskiego folkloru, a teraz studio Tango Gameworks stworzyło trzecioosobową rytmiczną… » więcej 2023-02-04, godz. 06:00 SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake [Xbox Series X] Kraina absurdu z ulubieńcami dzieci... i niektórych dorosłych w tle. SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake nawet nie czerpie pełnymi garściami z szalenie… » więcej 2023-01-28, godz. 06:00 Fire Emblem Engage [Switch] "To jeszcze sprawdzę grotę i pozbieram "fragmenty więzi", nakarmię maskotkę, później farma i zbieractwo tam, odwiedzę wieżę wyzwań, złowię ryby, przygotuję… » więcej 2023-01-28, godz. 06:00 Risen - konsolowy port oryginalnej gry [Xbox Series X] Gdy Risen (wtedy kolejna gra twórców kultowego Gothica) miał swoją premierę, to Giermasz jeszcze nie istniał... Więc oczywiście nie było naszej recenzji… » więcej 2023-01-21, godz. 06:00 One Piece Odyssey [PlayStation 5] Ta historia rozpoczęła się w 1997 roku - i trwa dalej, choć twórca mangi (komiksu) Eiichirō Oda nie spodziewał się, że tyle lat po debiucie jego opowieść… » więcej 2023-01-21, godz. 06:00 Monster Hunter Rise [Xbox Series X] Jeśli chodzi o recenzję dotyczącą rozgrywki, mechanik, rozwiązań i implementacji tego wszystkiego, to w tej tego nie znajdziecie. Kompleksowo Monster Hunter… » więcej 2023-01-14, godz. 06:00 Somerville [Xbox Series X] Gdy wiesz, że za grę odpowiadają ludzie powiązani z takimi tytułami jak Limbo i Inside, to możesz zakładać, że otrzymasz produkcję głęboką, wciągającą… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Blacktail [PlayStation 5] Czy mitologia słowiańska może być dobrym tematem na grę? Mamy wiele udanych produkcji czerpiących garściami z zachodnich kultur, ale co z tą najbliższą… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Tactics Ogre: Reborn [PlayStation 5] Czy można zrobić remaster remake'a? Podchwytliwe nieco pytanie - więc wyjaśnijmy może, że remake, to jak sama nazwa wskazuje zrobienie gry na nowo, na szkielecie… » więcej
12345