Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » GRAMY PO POLSKU » ARCHIWUM 2015
GIERMASZ-Gramy po polsku na 18.07.15
Franko 2: to miał być następca kultowego dla obecnych trzydziesto-kilku i czterdziestolatków tytułu, jeszcze z czasów Amigi czyli Franko. Chodzona bijatyka dziejąca się w naszym rodzinnym mieście, w Szczecinie miała swoisty urok w pionierskich czasach polskiej branży gier. Ufundowana na portalu społecznościowym "dwójka" na razie miała "pod górkę", ale nasz ekspert Michał Król z portalu HCgamer ma - mamy nadzieję - informacje, które natchną nieco otuchą wątpiących. Rozmowa o Franko 2 tym razem zdominowała kącik Granie po polsku, ale wspominamy też o innych produkcjach - zapamiętajcie nazwę Sacred Agony - i pewnej imprezie, która na dniach miała się rozpocząć w Warszawie.


GIERMASZ-Gramy po polsku na 11.07.15
Miało powstać we Wrocławiu - miało pokazać wszystkim historię elektronicznej rozrywki... Ale nie powstanie, a w sieci zaczął się "hejt" czyli nasze klasyczne "polskie piekiełko". Co się właściwie stało, o szczegółach mówi Michał Król z portalu HCgamer. Zamieszanie także na linii Platige Image kontra CD Projekt RED. Ci pierwsi robią film o Wiedźminie - ci drudzy mają prawa do marki i twierdzą, że studiem filmowym niczego nie uzgadniali w sprawie jej wykorzystania. Co z tego wyniknie? Poza tym, oczywiście mamy sporo informacji o mniejszych, acz ciekawych projektach. Posłuchajcie.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 04.07.15
Dopiero co na komputerach PC zadebiutowała polska gra Ronin - od nas, co sprawdzicie w recenzjach, dostała wysoką notę - a nasz ekspert Michał Król z portalu HCgamer opowiada o kulisach powstania tej produkcji. Poza tym, sprawdzamy, jak sprzedawały się polskie tytułu w ostatniej, wielkiej letniej wyprzedaży w cyfrowym sklepie "Opar wodny", he he... A jeżeli czekacie na konsolową wersję bardzo udanej przygodówki w klimatach Twin Peaks, to mamy więcej informacji o konwersji Zaginięcia Ethana Cartera na nasz ulubiony sprzęt.