Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2015 » ARCHIWUM 2015, sierpień
GIERMASZ-Program z 01.08.15
W tym Giermaszu dwie recenzje, obie opisywane produkcje kwalifikują się do kategorii "indyków" (independent-indie), gier niezależnych. Zaczynamy od tytułu, za które odpowiada znane dosyć dobrze studio Double Fine. Niejedną udaną produkcję mają za sobą, niestety, nasz gość, dziennikarka Agata Hawrylczuk surowo oceniła to turowe RPG zatytułowane Massive Chalice. Drugi gość Giermaszu, radiowy kolega Jarek Gowin także nie padł na kolana przed siekanym RPG akcji Victor Vran. Ten hack'n'slash to typowy średniak, któremu brakuje błysku, tego "czegoś", co trzyma przy ekranie mimo powtarzalnej rozgrywki. Redakcyjny tercet: Andrzej Kutys, Michał Król (naczelny portalu HCgamer) i Radek Lis spotkał się w studiu przy okazji rozmowy o nowych technologiach, poruszyliśmy między innymi temat premiery najnowszego Windows 10. Nie zabrakło Grania po polsku i najnowszych informacji o rodzimej branży gier wideo. Na koniec Stary, ale jary amigowy klasyk czyli Agony.

Na kolejną, 152. audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 8 sierpnia o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin w nocy z poniedziałku na wtorek (wakacyjna zmiana) gdy kończy się 10 sierpnia od 00 do 1 w nocy.