Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » GRAMY PO POLSKU » ARCHIWUM 2015
GIERMASZ-Gramy po polsku na 29.08.15
6 milionów w 40 dni: w studiu CD Projekt RED oczywiście strzelają korki od szampana, bo Wiedźmin III: Dziki Gon okazał się rynkowym sukcesem. Oczywiście Michał Król z portalu HCgamer mówi o tym wydarzeniu dla naszej branży - ale też zastanawiamy się, co dalej zrobi studio, oprócz dodatków do przygody Geralta z Rivii? Gruszek w popiele nie zasypia także Techland: oprócz dodatku do hitowego Dying Light, zapowiedzieli między innymi grę dla fanów... żużla. W tym kąciku polecamy także między innymi bardzo ciekawie się zapowiadającą - i już nagradzaną przez samego Intela - przygodówkę point'n'click Bulb Boy.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 22.08.15
Jeżeli słuchaliście całego programu z 22 sierpnia, to wiecie, że wiadomości o polskiej branży było tak dużo, że musieliśmy wydłużyć wydanie kącika Granie po polsku i podzielić go na dwie części. Dla Waszej wygody, poniżej znajdziecie całą rozmowę z Michałem Królem z portalu HCgamer. Rozsiądźcie się więc wygodniej, aby posłuchać zarówno o wielkich produkcjach pokroju Dying Light, Wiedźmin III: Dziki Gon czy Sniper: Ghost Warrior 3 - ale nie tylko, bo czekamy także między innymi na takie tytuły jak God's Trigger, Layers of Fear, Get Even, Real Boxing 2 czy Hard West.
W ramach kącika Gramy po polsku w tym Giermaszu postanowiliśmy zaprosić do rozmowy rodzimych twórców gier. Oczywiście lista jest o wiele, wiele dłuższa - i w kolejnych programach postaramy się o kolejne zaproszenia. A teraz Michał Król z portalu HCgamer rozmawia z Szymonem Bryłą ze studia Artifex Mundi: jeżeli jeszcze o nich nie słyszeliście, naprawdę warto się zainteresować. Za to fanom gier chyba nie trzeba przedstawiać 11bit studios, czyli autorów świetnego This War of Mine. Karol Zajączkowski opowie o tym, co teraz dzieje się w firmie. I oczywiście, jakie mają plany na przyszłość.
GIERMASZ-Artifex
GIERMASZ-11bit
GIERMASZ-Gramy po polsku na 01.08.15
Dwie polskie gry w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się gier w USA od początku 2015 roku... Super-produkcje z naszego kraju to już nie melodia przyszłości, jakaś fanaberia - a rzeczywistość, która - ku naszej ogromnej radości - dzieje się tu i teraz. Oczywiście mowa o Wiedźminie III: Dziki Gon i Dying Light, między innymi o najświeższych doniesieniach z CD Projekt RED i Techlandu mówi nasz ekspert od nowych technologii Michał Król z portalu HCgamer. Ale nie tylko - są też niepokojące informacje o losie pewnego studia-widma czy znanego doskonale w branży producenta.