Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » GRAMY PO POLSKU » ARCHIWUM 2015
GIERMASZ-Gramy po polsku na 24.10.15
Ponieważ w poprzedniej audycji było bardzo dużo o grach polskich, na poznańskich targach PGA rozmawialiśmy z twórcami i właściwie cały poprzedni Giermasz (z 17 października) moglibyśmy "wkleić" do tego kącika - to po imprezie wśród rodzimych twórców nieco spokojniej, newsów jest mniej. Był więc moment na początku tej rozmowy, aby z Michałem Królem z portalu HCgamer - naszym specjalistą od branży polskiej - na początku wymienić jeszcze uwagi o Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a, które Michał zrecenzował w programie z 24 października. Ale później wracamy do tematu Grania po polsku i wspominamy o pewnej pirackiej grze, która zaliczyła fatalny start - ale być może Vendetta: Curse of Raven’s Cry wreszcie okaże się chociaż przyzwoitym tytułem?
GIERMASZ-Gramy po polsku na 10.10.15
Cyberpunk 2077: wspomnienie świetnego trailera rozpala wyobraźnię, szczególnie, że twórcy - znani wszak ze świetnego i ogromnego Wiedźmina III: Dziki Gon - poinformowali ostatnio, że zapowiadane RPG w świecie przyszłości będzie znacznie większe od przygód Białego Wilka. Niewiele więcej wiemy, ale spokojnie, nasz ekspert Michał Król z portalu HCgamer ma dużo informacji także z innych polskich studiów. W tym wydaniu kącika sporo też mówimy o produkcjach mobilnych, więc jeżeli szukacie fajnych "zabijaczy czasu" na smartfona, to podpowiemy, jakie dobrze oceniane polskie gry można sobie ściągnąć.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 03.10.15
Ten odcinek dużo dłuższy niż zwykle. Bo, po pierwsze, Michał Król z portalu HCgamer odwiedził siedzibę bydgoskiego studia Vivid Games znanego ze świetnej gry Real Boxing. Tam rozmawiał z Bożeną Rudek i Marcinem Łukaszewskim z działu PR. Później Michał relacjonuje, co działo się w Warszawie na imprezie Pixel Heaven. I wreszcie, już w naszym radiowym studiu, tradycyjnie, rozmawiamy o tym, co ciekawego ostatnio wydarzyło się w naszej polskiej branży gier komputerowych.