Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
To gra z tych, o których mówi się - fajne, ale pod pewnymi warunkami. I Blood Bowl II właśnie taki jest - grało się przyjemnie, ale - ale od początku... Przede wszystkim, to turowa gra strategiczna, osadzona w dwóch realiach: fantastycznego świata Warhammera i... futbolu amerykańskiego. Krótko mówiąc, chodzi o to, aby pokierować zawodnikami tak, by dotarli z piłką na koniec pola przeciwnika - a po drodze zrobili jak największe "kuku" graczom z przeciwnej drużyny. Jako, że jest fantastycznie to mamy tu też szereg ras, znanych z Warhammera: ludzie, orki, krasnoludy i tak dalej. Kupując Blood Bowl II wiedz, że: będziesz musiał się zmierzyć z opanowaniem zasad tej gry - a jak już się uda, to bawić się będziesz naprawdę bardzo dobrze - o ile nastawiasz się na potyczki po sieci.

Grę do recenzji dostaliśmy od oficjalnego dystrybutora, firmy CDP.
GIERMASZ-Recenzja Blood Bowl II

Łącznie do wyboru jest osiem ras - i to jest, powiedzmy, wielki minus. Bo w pierwszej części produkcji firmy Cyanide ras było ponad 20. A to może oznaczać tylko jedno - lada moment będą kolejne - za które będzie trzeba dodatkowo zapłacić...

No nic, znak czasów.

Sama rozgrywka jest ciekawa - szczególnie na początku, kiedy poznajemy różne techniki, jakimi przeciwne drużyny walczą ze sobą. Jest ostro, brutalnie i dynamicznie - mimo tego, że to gra turowa. Przeciwnicy biją, tłuczą, miażdżą czy odgryzają głowy. Całość oczywiście jest utrzymana w konwencji raczej dowcipnej, ale nie zmienia to faktu, że maluchy od gry trzeba trzymać z daleka. No bo mecz futbolu w tym przypadku jest jedynie pretekstem do rozwałki na arenie.

W kwestii grafiki jest lepiej niż dobrze - dużo szczegółów, bardzo ładne i ciekawie zaprojektowane postaci, wszystko jest też bardo kolorowe. Podobało mi się bardzo. Podobnie jest z udźwiękowieniem - szczególnie fajnie wyszedł komentarz, który jest dowcipny, podkreślający akcję i dynamiczny - dokładnie taki, jaki powinien być.

A co nie powinno być takie, jakie jest w Blood Bowl II? Przede wszystkim zasady - według mnie - choć to z założenia przecież prosta, rozluźniająca gra, a nie epopeja na miarę Wiedźmina - to jest to wszystko nieco zbyt skomplikowane i może zniechęcać. A jeśli przed ekranem siądzie niedoświadczony lub nieobyty z tą produkcją gracz, może spowalniać rozgrywkę i nudzić.

Nędznie jest też z komputerową inteligencją. Naszą drużyną mamy tu przebyć całą ścieżkę kariery, ale czasem trudno wytrzymać, kiedy przeciwnicy zachowują się, jakby byli po całonocnej, ciężkiej imprezie. To też sprawia, że niekiedy zabawa robi się nużąca.

Ale tu powód jest prosty - Blood Bowl II nastawione jest na multiplayera - zabawę z drugim, żywym graczem. Gra nabiera rumieńców właśnie przy rozgrywce z kimś innym. Jeśli kupujecie tę produkcję z myślą o zabawie z koleżankami czy kolegami - wykreślcie ten ostatni minus, bo wtedy kampanię dla pojedynczego gracza można traktować jako rozbudowany samouczek i wstęp do właściwej zabawy.

Generalnie jednak gra naprawdę warta jest polecenia. Sporo humoru, bardzo dobra grafika i udźwiękowienie - i masa zabawy w multiplayerze.

Zawsze zresztą to jakiś sport - a sport to zdrowie...

O ile nie grasz przeciwko orkom...
 

Zobacz także

2020-09-26, godz. 06:00 Captain Tsubasa: Rise of New Champions [PS4] Kilkadziesiąt lat temu głównie męska część dzieciaków z wypiekami na twarzy siadała do telewizorów, by na kanale Polonia 1 oglądać zmagania niesamowitych… » więcej 2020-09-26, godz. 06:00 13 Sentinels: Aegis Rim [PS4] Naprawdę się nie spodziewałem... To znaczy: pojawiające się w zagranicznych mediach zachwyty odnotowałem, miałem też w pamięci jak dobrze bawiłem się… » więcej 2020-09-26, godz. 06:00 Super Mario 3D All-Stars [Switch] Co może być lepsze od Super Mario Odyssey na Nintendo Switch? Pewnie nic, bo obok Luigi's Mansion to najlepsza gra z motywem znanych na całym świecie hydraulików… » więcej 2020-09-19, godz. 06:00 eFootball PES 2021 Season Update [PS4] Tegoroczna odsłona mojej ulubionej serii gier piłkarskich jest wyjątkowa. Dlaczego? Bo nie jest to pełnoprawna, nowa odsłona, w pełnej cenie, z wieloma nowościami… » więcej 2020-09-19, godz. 06:00 Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning [PS4] Nie było tu niczego, co by mnie szczególnie przyciągnęło. Z drugiej strony - nie doświadczyłem też niczego, co by mnie jakoś specjalnie zniechęciło… » więcej 2020-09-19, godz. 06:00 Final Fantasy Crystal Chronicles: Remastered Edition [PS4] Gdy złowroga Miazma spowija krainę, jedyną nadzieją są kryształy Myrrh, chroniące miasta i wioski. Problem w tym, że o taki kryształ trzeba dbać i raz… » więcej 2020-09-19, godz. 06:00 Commandos 2 & Praetorians: HD Remaster Double Pack [PS4] Na konsole PlayStation 4 trafił zestaw remasterów: Commandos 2 oraz Praetorians. Zawsze przed takimi eksperymentami przy konwersji gier z PC na konsole zastanawiam… » więcej 2020-09-12, godz. 06:00 NBA 2K21 [PS4] Nowe NBA od 2KSports to poprzednia odsłona z nowymi strojami i zawodnikami - powiedzą hejterzy. Nie do końca, ponieważ w 2K21 mamy kilka nowości. Nie są… » więcej 2020-09-12, godz. 06:00 Marvel's Avengers [PS4] Nie jest tak najgorzej... Obawy przed premierą Marvel's Avengers były spore - gracze - w tym trochę ja - kręcili nieco nosem po tym, jak dostali do ogrywania… » więcej 2020-09-12, godz. 06:00 Immortal Realms: Vampire Wars [Switch] W krainie fantasy zwanej Nemire wampirze rody żyją w symbiozie z ludźmi. Czyli za daninę z krwi śmiertelnicy mogą egzystować u boku swoich panów. A nawet… » więcej
12345