Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2015 » ARCHIWUM 2015, październik
GIERMASZ-Program z 24.10.15
Tak zwane remastery często są porównywane do "odgrzewanego jedzenia". Skoro tak, to czy wiecie, że na przykład zapiekanki są często smaczniejsze na drugi dzień, ha? Tak więc nie zdziwiliśmy się w redakcji Giermaszu, że przeniesiona z konsoli Sony PS3 świetna trylogia gier akcji i na PS4 sprawdza się znakomicie: o czym zaświadcza Michał Król, recenzujący Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a - jako osoba, która pierwszy raz zetknęła się z serią - i Andrzej Kutys - jako ten, który ogrywał jeszcze na poprzedniej generacji. W tym Giermaszu goście: dziennikarz Rafał Molenda zmierzył się z Might & Magic Heroes VII i w jego ocenie to dobre nawiązanie do kultowej trzeciej części tej serii turowych strategi RPG - szkoda, że na razie niedomaga strona techniczna. Za to kobieta w naszym towarzystwie, dziennikarka Agata Hawrylczuk ograła inną "turówkę" i mimo zastrzeżeń, poleca: Armello jest prześliczne w warstwie artystyczno-muzycznej, chociaż pewne elementy rozgrywki można by poprawić. Mówimy także o naszych grach w kąciku "Gramy po polsku", a ekspertyzę nowych technologii sporządza Radek Lis z drapieżnym akcentem zabójczych zębów 3D. Na koniec Stare, ale jare świetne Defender of the Crown.

Na kolejną, 164. audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 31 października o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 3 listopada od 22 do 23.