Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » GRAMY PO POLSKU » ARCHIWUM 2015
GIERMASZ-Gramy po polsku na 28.11.15
Tydzień temu zapowiadaliśmy gradobicie nagród dla Wiedźmina III: Dziki Gon - więc tylko odnotowujemy z satysfakcją, że tak się właśnie stało. O szczegółach mówi Michał Król z portalu HCgamer. Poza tym w polskim kąciku spuszczamy smutną zasłonę milczenia na przez moment wielce wyczekiwaną drugą część kultowego Franko. Gra ze Szczecina o Szczecinie - czyli nam szczególnie bliska - ale wszystko niestety wskazuje na to, że chociaż był entuzjazm, udana zbiórka funduszy w necie, sam projekt chyba jednak przerósł możliwości twórców. No cóż, bywa i tak...
GIERMASZ-Gramy po polsku na 21.11.15
Mamy grad nominacji - czy będzie też grad nagród? Wiedźmin III: Dziki Gon jest na dobrej drodze, aby pobić przynajmniej dwa rekordy gali Game Awards 2015: bo już mają 7 nominacji, więc liczymy, że i laury będą - o czym opowiada Michał Król z portalu HCgamer. Tymczasem CI Games liczy pieniądze, jakie wyprocesował od amerykańskiej firmy Bandai Namco - mamy nadzieję, że dzięki tym milionom kolejna odsłona serii Sniper Ghost Warrior będzie udaną produkcją. Na rynku zadebiutowało już Hard West - czego się spodziewamy? Posłuchajcie sami.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 14.11.15
Analizując sprawę z pewnej perspektywy: to się musiało kiedyś stać. Jak wiadomo, słodkie filmiki ze słodkimi koteczkami rządzą w necie i mają milionową oglądalność. Więc zapowiedź powstania "kotełRPG" nie powinno być wielkim zaskoczeniem. O tej grze mówi nasz ekspert od rodzimej branży Michał Król z portalu HCgamer. Poza tym, polecamy Wam doskonałą polską produkcję, która właśnie doczekała się wersji na smartfony. Zwracamy też uwagę na fajną ofertę polskich sklepów internetowych.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 07.11.15
Wiedźmin to, Wiedźmin tamto, Wiedźmin wyskakujący z lodówki... - oczywiście zdajemy sobie sprawę, jak wiele czasu w tym kąciku poświęciliśmy tej, było nie było, świetnej produkcji - ale skoro dostał właśnie nagrodę "Gry roku" od samych graczy w jednym z najstarszych plebiscytów, to dlaczego nie? Szczególnie, o czym mówi nasz ekspert Michał Król z portalu HCgamer, ekipa CD Projekt RED wreszcie "na poważnie" zabrała się za kolejną grę czyli Cyberpunk 2077. Ale są też inne polskie ciekawe, acz mniejsze produkcje: zwróćcie uwagę na Bulb Boy - i nie tylko, szczegóły w rozmowie.