Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
Tęsknię za żużlem. Żałuję, że wbrew zapowiedziom sprzed iluś tam lat wciąż w naszym Szczecinie nie ma drużyny speedwaya. Spaliny, ryk silników... Ech... No cóż, na otarcie łez zostaje FIM Speedway Grand Prix 15 Techlandu, bo to właśnie symulator jazdy ryczącym, dwukołowym potworem po torze. I od razu ostrzeżenie: zanim kupicie, albo zaczniecie grać, potrzebna jest jeszcze jedna inwestycja. Bez pada tutaj ani rusz. Można siłować się na klawiaturze, ale to jednak mordęga. Szczególnie w trybie symulacji, który jest najlepszy i najbardziej emocjonujący. FIM Speedway Grand Prix 15 to dla fanów "czarnego sportu" i gier komputerowych powinien być chyba zakup obowiązkowy.

Grę do recenzji dostaliśmy od twórców ze studia Techland.
GIERMASZ-Recenzja FIM Speedway Grand Prix 15

Co do trybów gry, nie ma tu nic zaskakującego - turniej, pojedynczy wyścig, trening i tak dalej. No i oczywiście możemy zdecydować się na jazdę zręcznościową albo - o wiele bardziej wymagającą - symulację. Wcześniej możemy też odpowiednio przygotować naszą maszynę do wyścigu biorąc na przykład pod uwagę warunki panujące na torze. Wyregulować można ciśnienie powietrza w oponach, przełożenie, obroty silnika i jego moment obrotowy. Motocykl trzeba też dociążyć.

Jeździ się bardzo fajnie, ale wymaga to dużej wprawy. Szczególnie w symulacji. W tym trybie na przykład trzeba odpowiednio "ustawiać" naszego zawodnika na motorze, tak aby motor się nie wywrócił - czyli robić to przechylanie, które można zobaczyć na zawodach. Trudno to robić wyłącznie klawiaturą, dlatego tu bardzo przydatny jest pad. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach - może zacząć od trybu zręcznościowego, ale moim zdaniem nie warto - lepiej poświęcić trochę czasu, a potem czerpać więcej przyjemności z naprawdę wymagającej jazdy.

Dodatkowo wszystko wygląda naprawdę nieźle. Do grafiki nie można się przyczepić. A dodatkowym bonusem są licencje. Mamy tu prawdziwe maszyny, prawdziwe nazwiska zawodników, areny, kluby - wszystko to, co kocha fan żużla.

No właśnie - fan żużla. FIM Speedway Grand Prix 15 to gra właściwie tylko dla miłośników czarnego sportu. Reszta znudzi się zbyt łatwym trybem zręcznościowym albo zniechęci za trudnym symulatorem. Oczywiście sytuację ratuje jeszcze możliwość grania on - line, ale nadal - tylko dla miłośników żużla. To nie jest wada tej gry. To jej cecha. Na rynku brakuje takich produkcji, a ta ma wypełnić niszę, którą zapełniają zielonogórzanie albo mieszkańcy Gorzowa czy Torunia. Ale w swojej kategorii spisuje się znakomicie.
 

Zobacz także

2020-09-12, godz. 06:00 NBA 2K21 [PS4] Nowe NBA od 2KSports to poprzednia odsłona z nowymi strojami i zawodnikami - powiedzą hejterzy. Nie do końca, ponieważ w 2K21 mamy kilka nowości. Nie są… » więcej 2020-09-12, godz. 06:00 Marvel's Avengers [PS4] Nie jest tak najgorzej... Obawy przed premierą Marvel's Avengers były spore - gracze - w tym trochę ja - kręcili nieco nosem po tym, jak dostali do ogrywania… » więcej 2020-09-12, godz. 06:00 Immortal Realms: Vampire Wars [Switch] W krainie fantasy zwanej Nemire wampirze rody żyją w symbiozie z ludźmi. Czyli za daninę z krwi śmiertelnicy mogą egzystować u boku swoich panów. A nawet… » więcej 2020-09-12, godz. 06:00 The Alto Collection [PS4] Czy gra zręcznościowa, może być relaksującym doświadczeniem? Zestaw dwóch produkcji The Alto Collection udowadnia, że tak, pomimo sporego wyzwania jakie… » więcej 2020-09-05, godz. 06:00 Wasteland 3 [PS4] Dawno tak świetnie się nie bawiłem przy RPG-u. W ogóle w klimacie post-apo od dawna nie miałem takiej radochy. Wasteland 3 doskonale daje radę. Jest w każdym… » więcej 2020-09-05, godz. 06:00 Project CARS 3 [PS4] Slightly Mad studio postanowiło, że ich nowa produkcja spod szyldu Project Cars była bardziej przystosowana dla niedzielnych graczy. Warto podkreślić, że… » więcej 2020-09-05, godz. 06:00 Shing! [PS4] Rachu ciachu i po strachu - tak w skrócie można opisać Shing!, chodzoną bijatykę od polskiego studia Mass Creation. Czwórka bohaterów, setki wrogów, zabójcze… » więcej 2020-09-05, godz. 06:00 Kandagawa Jet Girls [PS4] Dostałem grę osadzoną nowym japońskim uniwersum, o którym nie miałem zielonego pojęcia. Słowo anime, czyli tamtejsza animacja, jest mi znane, ale miałem… » więcej 2020-08-29, godz. 06:00 Fall Guys: Ultimate Knockout [PS4] To miała być klasyczna, pisana recenzja Giermaszu. Ale wystarczy sprawdzić, co wydarzyło się wokół tej gry, jak szybko stała się fenomenem, żeby stwierdzić… » więcej 2020-08-29, godz. 06:00 PGA 2K21 [PS4] Nie ma co "ściemniać", mój punkt wyjścia do pisania tej recenzji był taki: nigdy nie grałem w wirtualnego golfa, tym bardziej prawdziwego, nie znałem zasad… » więcej
12345