Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2016
GIERMASZ-Program z 27.02.16
Z trzech recenzji w tym programie, dwie gry to produkcje polskie. Do tego wysoko oceniane: w kategorii horrorów właśnie objawiła nam się nowa gwiazda, Rafał Molenda bardzo chwali Layers of Fear krakowskiego studia Bloober Team. Jeżeli lubicie gry-straszaki, biegnijcie do sklepu. I o tej produkcji, i o super-wielkim-dodatku-większym-od-"podstawki", czyli Dying Light: The Following bardzo dużo mówiliśmy w naszym kąciku Gramy po polsku. W tym Giermaszu Michał Król również opowiada o nowościach w rodzimej branży (szykują się kolejne świetne premiery!), a także recenzuje i zachwala właśnie Dying Light: The Following. Techland przygotował świetne rozszerzenie. I jeszcze jedna recenzja: tak jak obiecaliśmy wcześniej, gościnnie Jarek Gowin przygotował ostatecznie oceni bardzo popularną "sieciówkę" czyli World of Tanks w wersji na najpopularniejszą obecnie konsolę. Andrzej Kutys wszystkiemu się przysłuchiwał i chwalił najnowszym zakupem (Zelda!), a Radek Lis tradycyjnie opowiedział o nowościach technologicznych.
GIERMASZ-Program z 20.02.16
Były już w ostatnim Giermaszu trzy recenzje? No to jeszcze "dokładamy do pieca", w tym wydaniu aż cztery opinie i to wszystkie o dopiero co wydanych produkcjach. Więc tak: XCOM 2 dla fanów strategii to pozycja obowiązkowa. Gościnnie w Giermaszu dziennikarka Agata Hawrylczuk, fanka "jedynki", gorąco poleca kontynuację. Andrzej Kutys, fan "japońszczyzny", przekonuje, że Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 to gra, która może pozytywnie zaskoczyć nie tylko miłośników animacji z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jarek Gowin wziął na siebie aż dwie recenzje: mordobicie Street Fighter V ma zadatki na świetną grę, chociaż taktyka firmy stopniowego rozbudowywania tej produkcji może wydać się zastanawiająca. Ale, niezmiennie, pojedynki gwarantują potężny zastrzyk adrenaliny. I skoro tak, to dla uspokojenia Jarek wyruszył swoją wielką ciężarówą na drogi USA. American Truck Simulator, mimo niepowalającej grafiki jest całkiem przyjemną pozycją dla fanów. Michał Król z Graczpospolita.pl jak zawsze wie, co dzieje się u polskich twórców, a nasz ekspert od nowych technologii Radek Lis zapowiada targi mobilne w Barcelonie.
GIERMASZ-Program z 13.02.16
Przygody słynnej Lary Croft, w nowej odświeżonej wersji, bardzo podobały się już w wydanym w 2013 roku restarcie serii pod tytułem Tomb Raider. Jesienią ubiegłego roku na konsoli Xbox One wyszła kontynuacja, Rise of the Tomb Raider, a od niedawna mogą się nią cieszyć posiadacze komputerów PC. Nie przez przypadek "cieszymy się" - bo Andrzej Kutys nie może się wręcz nachwalić, tak jakości konwersji, jak i samej gry (premiera na PlayStation 4 pod koniec roku). To produkcja AAA, z wielkim budżetem - chociaż nie zawsze pieniądze są gwarantem sukcesu. O wiele skromniejsze, acz bardzo pomysłowo zaprojektowane turowe RPG, połączone z grą o przetrwaniu, czyli Darkest Dungeon to także pozycja godna polecenia. Co gościnnie w Giermaszu czyni nasza radiowa koleżanka Agata Hawrylczuk. Wreszcie - na koniec - recenzja gry Unravel: Andrzej Kutys z zadowoleniem przyznaje, że ta melancholijna produkcja (co jest jej celem), potrafi obudzić w graczu emocje. Michał Król z portalu Graczpospolita.pl jak zawsze poleca się w kąciku o rodzimej branży czyli Gramy po polsku. A nasz ekspert od nowych technologii Radek Lis powie wam, co w branży IT piszczy.
GIERMASZ-Program z 06.02.16
W takie zimowo-jesienno-wiosenne-nie-wiadomo-co (nie wiemy jak u Was, w Szczecinie tak wygląda ta pora roku) - najlepszym sposobem spędzania czasu jest, oczywiście, granie. A jest w co, karuzela premier rozkręca się na dobre. Chociaż o odświeżonych klasykach z Resident Evil Origins Collection trudno mówić w kategorii nowości - to jest okazja, aby: a) przypomnieć sobie młode lata - lub, jeżeli nie bawiłeś się oryginałami ileś tam lat temu - b) ocenić z perspektywy dzisiejszego gracza, o co cały ten hałas? Nasz redakcyjny kolega Jarek Gowin skorzystał z opcji b) - i, nie da się ukryć, trochę się rozczarował. Michał Król wziął się za to za nie wiadomo już którą z rzędu produkcję pod szyldem LEGO: Marvel's Avengers nie zawiedzie i starszych i młodszych, oczywiście rewolucji w rozgrywce brak. W studiu pojawił się też ekspert od nowych technologii Radek Lis, którego odpytał Andrzej Kutys, nie zabrakło też kącika z informacjami o polskich produkcjach, tam niezmiennie gospodarzem jest Michał Król.