Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2016
GIERMASZ-Program z 26.03.16
Jak sama nazwa wskazuje, to trzecia odsłona Giermaszu w której skupiliśmy się wyłącznie na graniu muzyki z recenzowanych produkcji (pierwszy znajdziecie tutaj, a tutaj drugi). W tym programie usłyszycie utwory z aż 17 gier, większość z pierwszych trzech miesięcy tego roku. Elektronika, ambient, j-pop-rock, orkiestry, chóry i... country - i wiele, wiele więcej. Niezmiennie podkreślamy, że fan gier komputerowych musi być otwarty na różne muzyczne klimaty. Ciekawe, że całkiem nieźle się to udaje. Są też kompozycje z polskich gier - jednym słowem, miłego słuchania. Teraz świątecznie, a za tydzień wracamy z "normalnym" wydaniem programu.
GIERMASZ-Program z 19.03.16
W tym Giermaszu znowu bardzo dużo gier: nasz redakcyjny płatny zabójca Rafał Molenda zmierzył się z pierwszym odcinkiem gry Hitman. Kontynuacja znanej serii zapowiada się nieźle - i czekamy na kolejne odsłony tej produkcji. Testujemy też odnowione wersje interaktywnych filmów z Quantic Dream Collection. Tak Heavy Rain jak i Beyond: Two Souls w wersji na PS4, zdaniem Michała Króla i Andrzeja Kutysa, mogą się podobać. Chociaż pytanie, czy warto kupić mając wersję na poprzednią konsolę, pozostaje otwarte. W tym programie także odpicowana słynna strzelanka Gears of War: Ultimate Edition, Andrzej Kutys testuje wersję na PC - i poleca tak posiadaczom "blaszaków" (choć nie obędzie się bez zabawy z suwakami ustawień grafiki), to także pozycja obowiązkowa w domowej biblioteczce konsoli Xbox One. Wreszcie, Agata Hawrylczuk opowie Wam o niewielkiej niezależnej perełce: Pony Island to niezła "jazda bez trzymanki", polecamy. W studiu pojawił się też nasz ekspert od nowych technologii Radek Lis, mówi między innymi o ciężkim losie polskiego wynalazcy. A Michał Król sprawdził co dzieje się w branży polskiej w kąciku Gramy po polsku.
GIERMASZ - Program z dnia 12 marca 2016 r.
W tej audycji dużo tematów kosmicznych. W studiu Giermaszu odwiedzili nas Damian Zubrzycki i Rafał Piórkowski ze szczecińskiego studia Bisonia: własnymi siłami, po godzinach tworzą grę przygodową Shadow of Nebula, możecie ją znaleźć we wczesnym dostępie w sklepie Steam. Kosmos podbijał także Rafał Molenda, który przetestował niedokończoną jeszcze strategię Master of Orion: Conquer the Stars - pierwsze wrażenie jest naprawdę pozytywne. Dla równowagi, Michał Król zachwycił się sandboxem rozgrywającym się w epoce kamienia łupanego czyli Far Cry Primal. A Andrzej Kutys wyruszył w dzikie ostępy lasów Wyoming, żeby przeżyć niepokojącą przygodę w naprawdę udanym Firewatch. Studio Giermaszu odwiedził także Radek Lis, aby w kąciku technologicznym opowiedzieć między innymi o najciemniejszym materiale na Ziemi. Oprócz wizyty chłopaków z Bisonii nie zabrakło też innych nowinek od polskich twórców gier. A na koniec Stary, ale jary Moon Patrol.
GIERMASZ - Program z dnia 5 marca 2016 r.
W tym programie tylko dwie recenzje (bo Andrzej Kutys ciągle nie może się nacieszyć swoją nową konsolą i znowu pokpił sprawę - więc recenzja Firewatch za tydzień). Tak więc polecamy sympatyczną "strzelankę": Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 to bardzo fajna propozycja nie tylko dla hardkorowców. Tak naprawdę - jak podkreśla Agata Hawrylczuk - to gra dla całej rodziny. A Rafał Molenda pobił rekord: napisał chyba najkrótszą recenzję w historii programu. Bo co tu gadać, w polską taktyczną strzelankę SUPERHOT po prostu trzeba grać a nie o niej dywagować. W studiu pojawił się także nasz ekspert od nowych technologii Radek Lis, tym razem, między innymi, "nawiedzamy się" kolejnym świetnym dronem, który dopiero co pojawił się na rynku. A w kąciku Gramy po polsku Michał Król (także z portalu Graczpospolita.pl) zagląda do portfela najbogatszych polaków - tak, tak, na grach także można się dorobić. Działu Stare, ale jare nie ma - bo się poleniliśmy...