Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2016
GIERMASZ-Program z 28.05.16
Zgodnie z obietnicą z zeszłego tygodnia, zapraszamy na wielką relację z zakończonego nie tak dawno spotkania polskiej branży gier komputerowych pod hasłem Digital Dragons w Krakowie. W poprzedniej audycji prezentowaliśmy fragmenty, ten program w całości poświęcamy rozmowom z twórcami, miejmy nadzieję, kolejnych polskich przebojów. W Krakowie był Michał Król i rozmawiał z takimi firmami jak (w kolejności):

- Techland o planach i pomysłach
- Vile Monarch o grze "Crash Your Enemies",
- iFun4all o "Serial Cleaner",
- Thing Trunk o "Book of Demons",
- Artifex Mundi o kilku nadchodzących produkcjach,
- ATGames o "Full of Stars",
- The House of Fables o kilku nadchodzących produkcjach,
- Telehorse o "Steamburg" i "Steamkraft".

Sami widzicie - lista jest długa. Tak więc Michał nagrał a Andrzej Kutys Giermasz przygotował. Za tydzień wracamy do recenzji i do innych stałych punktów programu.
GIERMASZ-Program z 21.05.16
No to my rozumiemy: Uncharted 4: Kres Złodzieja "zamiata" kategorią gier akcji. Zwieńczenie znakomitej serii to "must have" dla posiadaczy PlayStation 4 co jest wręcz oczywiste dla Andrzeja Kutysa, który - dla formalności - napisał recenzję w Giermaszu. Z kolei Doom powinien bardzo spodobać się fanom nieskrępowanej, radosnej "rozwałki" - to bardzo fajna strzelanka, chociaż... Jarek Gowin zastanawia się, czy w tej orgii zniszczenia i fontannach demonicznej krwi nieco nie zagubił się gdzieś klimat. I jeszcze jedna recenzja, nasz Giermaszowy strateg Łukasz Rabikowski jest zachwycony kolejną produkcją twórców uznanej serii Europa Universalis - jak lubicie, to kosmiczne klimaty Stellaris bierzcie w ciemno. W Giermaszu nie zabrakło też Radka Lisa, który sprawdził, co dzieje się w świecie nowych technologii.

I wreszcie, mamy świetne wieści dla fanów polskich gier. Michał Król wybrał się do Krakowa na Digital Dragons, wielkie spotkanie branży. W tym Giermaszu część pierwsza relacji a w niej takie smakołyki jak rozmowa o projekcie VR Detachted. Michał spotkał też twórców budzącej ogromne nadzieje gry Seven: The Days Long Gone oraz tworzonej we współpracy z Sony artystycznej platformówki (?) Bound. Za tydzień ciąg dalszy...
GIERMASZ-Program z 14.05.16
Aż cztery recenzje w tym Giermaszu. Fajnie, że każdą z tych produkcji możemy polecić. Co prawda Jarek Gowin zwraca uwagę na pewne minusy sieciowej strzelanki Battleborn, ale jeżeli twórcy tę grę rozwiną, to będzie bardzo dobrze. Na razie jest dobrze. Druga gra, to "indyk" - niezależnych produkcji jest mnóstwo, czasami ciężko się w tym połapać, więc wyłowiliśmy perełkę i koniecznie (!!!) zwróćcie uwagę na Oxenfree. Łukasz Rabikowski ograł tę przygodówkę i do teraz nie wie, co stało się w świecie rodem z koszmaru. Wreszcie, Andrzej Kutys sprawdził Valkyria Chronicles Remastered - to świetna gra, do tego remaster jest w świetnej cenie, polecamy. Na koniec bardzo udane podsumowanie serii lubianych przygodówek: Agata Hawrylczuk sporo czasu spędziła z Deponia Doomsday i naprawdę wysoko ocenia tę grę. I ładnie ją wydali, trzeba przyznać. Odwiedził nas też ekspert od nowych technologii Radek Lis, jak zawsze też Michał Król przygotował informacje, co ostatnio zdarzyło się w polskich studiach produkujących gry.
GIERMASZ-Program z 07.05.16
Wreszcie "ogarnęliśmy się" z recenzją Grim Dawn: po raz pierwszy w redakcji pojawił się dziennikarz Łukasz Rabikowski - i mu się to RPG akcji, hack'n'slash naprawdę spodobało. Lubicie klimaty Diablo czy Path of Exile to i "przygarnijcie" Grim Dawn. To gra nawet na długie wieczory - a ile zajmie Wam zabójstwo znanego naukowca w sielskich klimatach słonecznych Włoch? Rafał Molenda odpalił drugi odcinek najnowszej odsłony słynnej serii o Agencie 47 czyli Hitmana. Twórcy podzielili ją na epizody - co, przynajmniej na razie, nie wpływa na frajdę z samej rozgrywki i planowania kolejnych zabójstw, tutaj "nie ma wtopy" - bo odcinek 2 "Sapienza" bardzo się Rafałowi pod tym względem podoba. Chociaż, jak pisze w recenzji "fabularnie jest marnie", hmm... Poza tym, Michał Król tradycyjnie opowiada o grach polskich a Andrzej Kutys odpytał Radka Lisa na okoliczność najnowszych nowinek w branży nowych technologii. A na koniec słynne Stare, ale jare Lemmings.