Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
Byliśmy już we Francji i we Włoszech. Teraz odwiedzimy... Maroko. Biuro podróży Hitman zabiera nas do centrum Marakeszu. Trzecia odsłona gry-serialu rozgrywać się będzie na pięknie przeniesionym do wirtualnej rzeczywistości placu targowym Jemaa El Fnaa oraz w jego okolicy. W swojej trzeciej misji Agent 47 musi wyeliminować dwa cele: generała dążącego do przejęcia władzy w państwie oraz bankiera, który dopuścił się gigantycznych malwersacji finansowych i ukrywa się szwedzkim konsulacie. Jesteśmy więc obserwatorami arabskiej wiosny połączonej z kryzysem wywołanym przez banki.

Grę do recenzji dostaliśmy od polskiego wydawcy firmy Cenega.
GIERMASZ-Hitman - Epizod 3: Marakesz
Pierwsze wrażenie robi wrażenie...

Naszą misję zaczynamy w ciasnej, zatłoczonej uliczce z małymi sklepikami. Otacza nas tłum turystów, sklepikarzy i szukających klientów nagabywaczy. Niemal czuję zapach unoszących się w powietrzu aromatów egzotycznych dań i kadzideł.

Pięknie.

Wystarczyło jednak, że ruszyłem z miejsca, by mój zachwyt i szybko kiełkującą immersję rozdeptał pierwszy błąd w grze. Gdy Agent 47 z gracją zaczął przenikać przez mijane postacie, zrozumiałem, że twórcy gry nie wyciągnęli żadnych wniosków z wcześniejszych odsłon cyklu i wydali kolejny odcinek okraszony irytującymi błędami.

Niedoróbek jest wystarczająco dużo, by sprawić, że początkową ekscytację zastępuje irytacja...

Pojawiające się i znikające tekstury (jak kamery monitoringu, które rejestrują ruch agenta i znikają, gdy na nie patrzysz), idiotyczne zachowanie sztucznej inteligencji, która przy wielu okazjach manifestuje, że... jest sztuczna. Do tego prostota samych zadań, zaprojektowanych bez polotu. To wszystko sprawiło, że miałem ochotę wyłączyć grę i o niej zapomnieć. Ostatecznie zakończyłem ten etap w kilkadziesiąt minut.

Wszedłem z karabinem snajperskim do szwedzkiego konsulatu, oddałem strzał i wyszedłem przez główne drzwi nie niepokojony przez nikogo...

Mój drugi cel skończył ze skręconym karkiem na schodach, którymi przechodził właśnie jego ochroniarz...

Podsumowując - ta część Hitmana Hitem nie będzie.
 

Zobacz także

2020-09-26, godz. 06:00 Captain Tsubasa: Rise of New Champions [PS4] Kilkadziesiąt lat temu głównie męska część dzieciaków z wypiekami na twarzy siadała do telewizorów, by na kanale Polonia 1 oglądać zmagania niesamowitych… » więcej 2020-09-26, godz. 06:00 13 Sentinels: Aegis Rim [PS4] Naprawdę się nie spodziewałem... To znaczy: pojawiające się w zagranicznych mediach zachwyty odnotowałem, miałem też w pamięci jak dobrze bawiłem się… » więcej 2020-09-26, godz. 06:00 Super Mario 3D All-Stars [Switch] Co może być lepsze od Super Mario Odyssey na Nintendo Switch? Pewnie nic, bo obok Luigi's Mansion to najlepsza gra z motywem znanych na całym świecie hydraulików… » więcej 2020-09-19, godz. 06:00 eFootball PES 2021 Season Update [PS4] Tegoroczna odsłona mojej ulubionej serii gier piłkarskich jest wyjątkowa. Dlaczego? Bo nie jest to pełnoprawna, nowa odsłona, w pełnej cenie, z wieloma nowościami… » więcej 2020-09-19, godz. 06:00 Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning [PS4] Nie było tu niczego, co by mnie szczególnie przyciągnęło. Z drugiej strony - nie doświadczyłem też niczego, co by mnie jakoś specjalnie zniechęciło… » więcej 2020-09-19, godz. 06:00 Final Fantasy Crystal Chronicles: Remastered Edition [PS4] Gdy złowroga Miazma spowija krainę, jedyną nadzieją są kryształy Myrrh, chroniące miasta i wioski. Problem w tym, że o taki kryształ trzeba dbać i raz… » więcej 2020-09-19, godz. 06:00 Commandos 2 & Praetorians: HD Remaster Double Pack [PS4] Na konsole PlayStation 4 trafił zestaw remasterów: Commandos 2 oraz Praetorians. Zawsze przed takimi eksperymentami przy konwersji gier z PC na konsole zastanawiam… » więcej 2020-09-12, godz. 06:00 NBA 2K21 [PS4] Nowe NBA od 2KSports to poprzednia odsłona z nowymi strojami i zawodnikami - powiedzą hejterzy. Nie do końca, ponieważ w 2K21 mamy kilka nowości. Nie są… » więcej 2020-09-12, godz. 06:00 Marvel's Avengers [PS4] Nie jest tak najgorzej... Obawy przed premierą Marvel's Avengers były spore - gracze - w tym trochę ja - kręcili nieco nosem po tym, jak dostali do ogrywania… » więcej 2020-09-12, godz. 06:00 Immortal Realms: Vampire Wars [Switch] W krainie fantasy zwanej Nemire wampirze rody żyją w symbiozie z ludźmi. Czyli za daninę z krwi śmiertelnicy mogą egzystować u boku swoich panów. A nawet… » więcej
12345