Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » TECHNOLOGIE » ARCHIWUM 2016
GIERMASZ-Technologie na 24.12.16
Temat wybuchających baterii od smartfonów wiecznie żywy, czyli jak pewien żartowniś przyprawił o palpitacje serca załogę pewnego samolotu - między innymi o tym mówi nasz technologiczny ekspert Radek Lis. Poza tym zastanawiamy się, dlaczego Komisja Europejska zarzuciła kłamstwa słynnemu portalowi społecznościowemu i śmiejemy się z informacji o... klawiaturze na której... wyświetlono Dooma 2... Znalazło się też miejsce na zgoła futurystyczne rozważania o materii o której nie mieliśmy pojęcia. I technologiczne życzenia świąteczne też były.
GIERMASZ-Technologie na 17.12.16
Zaczynamy od odtrąbienia - fanfary - sukcesu europejskiego systemu nawigacji satelitarnej. Czy może inaczej: do pełnej radości czekamy na to, aż ktokolwiek będzie miał urządzenia, aby to odpalić. Poza tym, rozmawiamy o najnowszych procesorach i nowej usłudze streamingowej, która oficjalnie debiutuje w Polsce. Chociaż po angielsku... Fani MGS na pewno nie przejdą obojętnie wobec nowinki o instytucji nazwanej DARPA i nad czym pracuje obecnie (pamiętacie, "DARPA chief Anderson", hę?). Na koniec łezka się w oku kręci, gdy dowiadujemy się, że wracają telefony z kultowym Wężem na pokładzie.
GIERMASZ-Technologie na 03.12.16
Wybuchowej afery z korpogigantem w roli głównej ciąg dalszy: czyli nasz ekspert Radek Lis opowiada o tym, czego nie zrobią posiadacze eksplodujących fabletów. Z tymi smartfonami to w ogóle same problemy, ostrzegamy przed niesympatycznym wirusem krążącym po sieci, uważajcie! Wreszcie, mamy kilka wiadomości dla tych, którzy lubią oglądać filmy w internecie - gdzie "odpalicie" film nakręcony w technologii 360 stopni, jaki serwis poprawił swoją usługę - szczegóły w nagraniu.