Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
Myślałem, że ten gatunek gier istnieje już tylko na smartfonach i ewentualnie tabletach. Ale pinball na PlayStation? O rany... Cała gra na konsolę jako flipper? Nie jako dodatek? Nie jako jakaś minigierka w przerwie ratowania świata? Nie. I to super-bohaterski pinball. I to z jaką nazwą: Marvel Pinball Epic Collection vol. 1. Co to sugeruje? No sugeruje, że będziemy mieć tu do czynienia z pinballem okraszonym Spidermanem, Hulkiem i innymi kolegami z uniwersum stworzonego przez komiksowe imperium.

Grę do recenzji dostaliśmy od polskiego wydawcy firmy Techland.
GIERMASZ-Recenzja Marvel Pinball Epic Collection vol. 1

No i mam problem. Mimo wieku, w salonach gier nie grałem w pinballa. Wolałem te bardziej nam współczesne bijatyki i tak dalej. Jakoś zawsze wydawało mi się to nudne. No piłka ma nie wpaść do dziury. Fascynujące. No dobra. Marvel Pinball od Zen Studios zrywa tę monotonię. Przynajmniej trochę. A przynajmniej się stara.

Co tu mamy? Co tu robią Ci superbohaterowie? Każdy z nich ma własny stół-jest na przykład Thor, Iron Man, Blade - ten od zabijania wampirów - albo Venom. Często stoły ozdobione są ich trójwymiarowymi podobiznami, które reagują na to, co akurat się dzieje. Bo technicznie mamy do wykonania różne zadania. Jako, że - przypominam - mamy do czynienia z flipperem, to sprowadzają się one do strzelenia kulką w odpowiednie miejsce. Można strzelać na oślep, ale to najczęściej kończy się utratą kulki, a najwyżej punktowane jest właśnie wykonanie zadania. Jak już uda się Wam je wykonać - nagradza Was efektowna animacja.

Generalnie gra jest ładna, choć ci trójwymiarowi bohaterowie mogliby być wykonani trochę dokładniej, bo mam wrażenie, że trochę się rozłażą. W czasie gry dzieje się bardzo dużo niekiedy trudno się zorientować, co dzieje się na stole, gdzie jest piłka. A jak nie orientujemy się gdzie jest piłka to najczęściej wpada ona już nie tam, gdzie powinna była.

No powiem szczerze. Nie zachwyciła mnie ta gra. „Popykać” sobie czasem na telefonie? Jasne, czemu nie. Na tablet? No pewnie, w kolejce do lekarza jak znalazł. Cała gra na konsolę? No nie. Jakoś nie. Wolę być piratem albo faktycznie pokierować jakąś postacią, która nie jest okrągła i metalowa. No dobra. Metalowa może być. Ale niech ma ręce i nogi.

ALE! Gwoli sprawiedliwości. Przeczytałem też trochę wypowiedzi fanów pinballi. Oni tą grą są zachwyceni. Poważnie. Piszą, że dawno czegoś tak dobrego nie było. Jeśli jesteście miłośnikami takiego gatunku-no zapraszam serdecznie. W przeciwnym wypadku-według mnie-szybko się znudzicie.
 

Zobacz także

2022-11-26, godz. 06:00 Football Manager 2023 [PC] Rewolucji nie ma i nie będzie. Tak można w skrócie opisać nowego Football Managera. Właśnie światło dzienne ujrzała część pod numerem "23". I wielkich… » więcej 2022-11-26, godz. 06:00 Goat Simulator 3 [Xbox Series X] Na wszelki wypadek przejrzałem opisy Goat Simulator 3, przeczytałem też kilka informacji na temat tej gry. Rozmawiałem z synem, żeby się upewnić. I okazało… » więcej 2022-11-26, godz. 06:00 Marvel's Spider-Man: Miles Morales [Steam Deck] To już trzecia w krótkim czasie "techniczna" recenzja: bo i kolejna ekskluzywna do tego momentu produkcja z konsoli PlayStation trafiła na "blaszaki". Co ciekawe… » więcej 2022-11-26, godz. 06:00 Gungrave G.O.R.E. [Xbox Series X] Trzecia część serii Gungrave powraca po 18 latach i oferuje strzelaninę wyglądającą jak z PlayStation 3, choć miejscami nawet generację wcześniej. Czyli… » więcej 2022-11-19, godz. 06:00 God of War Ragnarök [PlayStation 5] O wielki pogromco bogów, wybacz mi niewiernemu, bo żyłem w wielkim niczym Thor błędzie. Myślałem, że Ragnarök będzie po prostu takim większym dodatkiem… » więcej 2022-11-19, godz. 06:00 Bayonetta 3 [Switch] "Dziś prawdziwych slasherów już (prawie) nie ma"... mógłbym zanucić (ale nie chcielibyście tego słyszeć) obserwując sytuację w tym gatunku. Gier takich… » więcej 2022-11-12, godz. 06:00 Call of Duty: Modern Warfare II [PC] Call of Duty: Modern Warfare stawia wysoko poprzeczkę przed następcami serii. Bo to mówiąc prosto, ale bardzo szczerze: klasyka gier komputerowych. Modern… » więcej 2022-11-12, godz. 06:00 A Plague Tale: Requiem [Xbox Series X] Nie sądziłem, że Asobo Studio potrafi przebić pierwowzór. Druga część A Plague Tale z podtytułem Requiem bije jednak jedynkę na głowę, ale to nie jest… » więcej 2022-11-12, godz. 06:00 The Chant [Xbox Series X] The Chant ma duze ambicje, ale też spore ograczenia. Choć sednem gry są zjawiska nadprzyrodzone, to te granice stawiają jej problemy znacznie bardziej prozaiczne… » więcej 2022-11-12, godz. 06:00 New Tales from the Borderlands [Steam Deck] Ależ mam problem z tym tytułem! W główną serię Borderlands grałem, "luzacki" klimat tam panujący jak najbardziej "załapałem", ale przykładowo w poprzednią… » więcej
12345