Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
Lubię sobie "popykać" w tę produkcję. Nawet mimo tego, że większość z zawartych tu gierek nie sprawia mi jakiegoś wielkiego kłopotu. Mi - czyli dorosłemu, ale zakładam, że Mario Sport Superstart jednak adresowane jest do młodszych graczy. Pięć dyscyplin - i wrażenia z ogrywania każdej z osobna mam mieszane. Bardzo sympatyczny wydał mi się tenis, zabawne są wyścigi konne, ale golf nie wzbudził większych emocji, podobnie jak piłka nozna czy baseball. Co nie znaczy - o czym wspomniałem na początku - że nie można sobie "popykać", ot tak, w przerwie, na chwilę to się sprawdza. Tyle, że ja dostałem tę grę - na pytanie, czy bym sobie ją kupił, szczerze mówiąc, nie potrafię odpowiedzieć.

Grę do recenzji dostaliśmy od dystrybutora Nintendo na Polskę firmy Conquest entertainment a.s.
GIERMASZ-Recenzja Mario Sports Superstars
Oczywiście sednem sprawy jest tutaj cała filozofia firmy Nintendo, która generalnie stawia na rodzinną rozrywkę. No i fajnie, jestem jak najbardziej za, szczególnie, że ich produkcje - często nad wyraz sympatyczne a wręcz słodkie - są też naprawdę dobrze opracowane jako po prostu gry. W Mario Sports Superstar jest więc kolorowo, miło, a chwilami rozkosznie - tu kłaniają się wyścigi konne i smyranie wirtualnego zwierzaka po grzywie albo karmienie marchewką. Najbardziej wciągnął mnie tenis, szczególnie turnieje na najwyższych stopniach trudności naprawdę potrafią wymęczyć - z syndromem "to jeszcze tylko jeden meczyk".

Do piłki nożnej podchodziłem za to trochę "jak do jeża". Na zasadzie: "o rany, trzeba się znowu będzie uczyć rozbudowanego sterowania a'la serie FIFA czy ProEvolution Soccer". Po czym klepnąłem się ręką w czoło mówiąc sobie - "człowieku, przecież to rodzinna gra od Nintendo". I faktycznie, piłka nożna w Mario Sports Superstars to zgoła zręcznościowa "kopana" bez jakichkolwiek ambicji do bycia symulatorem.

Golf - hmm - wiem, że fanów tej dyscypliny, zarówno "w realu" jak i wirtualnie nie brakuje, mi osobiście jakoś średnio podpasował. Ale to już tylko i wyłącznie rzecz w bardzo indywidualnych moich preferencjach, więc nie będę tutaj generalizował.

Z baseballem ciągle nie oswoiłem się do końca, bo po prostu nie znałem zasad tej gry. Ale wiecie: uderzanie piłki kijem jest wielce popularne w USA a i zdaje się także w Japonii ma swoich fanów, konsole Nintendo są wielce popularne w USA i naturalnie w ojczyźnie, więc... więc wcale nie jestem zdziwiony tym wyborem twórców.

Właściwie mój problem z Mario Sports Superstar polega li tylko i wyłącznie na problemie z odpowiedzią na postawione na samym początku tekstu pytanie: "czy sam z siebie kupiłbym sobie tę grę". W zasadzie wszystko jest w niej "w porządku". Tylko, że nie miałem jakiejś wielkiej ochoty do niej wracać - z wyjątkiem rozgrywki w tenisa. Wyobrażam sobie, że gdybym kiedyś kupił do domu drugą przenośną konsolkę Nintendo 3DS, na przykład dla córki czy syna - to pojedynki z żywym przeciwnikiem mogłyby dać mnóstwo frajdy.

Cóż, nie lubię takich recenzji - lubię konkretnie powiedzieć "fajne" bądź "nie-fajne". A tu niby fajne, ale nie mam pełnego przekonania, żeby namawiać do kupna. Ale - i weź tu bądź mądry człowieku - "popykać" w Mario Sport Superstars to w sumie sobie lubię...
 

Zobacz także

2022-11-26, godz. 06:00 Football Manager 2023 [PC] Rewolucji nie ma i nie będzie. Tak można w skrócie opisać nowego Football Managera. Właśnie światło dzienne ujrzała część pod numerem "23". I wielkich… » więcej 2022-11-26, godz. 06:00 Goat Simulator 3 [Xbox Series X] Na wszelki wypadek przejrzałem opisy Goat Simulator 3, przeczytałem też kilka informacji na temat tej gry. Rozmawiałem z synem, żeby się upewnić. I okazało… » więcej 2022-11-26, godz. 06:00 Marvel's Spider-Man: Miles Morales [Steam Deck] To już trzecia w krótkim czasie "techniczna" recenzja: bo i kolejna ekskluzywna do tego momentu produkcja z konsoli PlayStation trafiła na "blaszaki". Co ciekawe… » więcej 2022-11-26, godz. 06:00 Gungrave G.O.R.E. [Xbox Series X] Trzecia część serii Gungrave powraca po 18 latach i oferuje strzelaninę wyglądającą jak z PlayStation 3, choć miejscami nawet generację wcześniej. Czyli… » więcej 2022-11-19, godz. 06:00 God of War Ragnarök [PlayStation 5] O wielki pogromco bogów, wybacz mi niewiernemu, bo żyłem w wielkim niczym Thor błędzie. Myślałem, że Ragnarök będzie po prostu takim większym dodatkiem… » więcej 2022-11-19, godz. 06:00 Bayonetta 3 [Switch] "Dziś prawdziwych slasherów już (prawie) nie ma"... mógłbym zanucić (ale nie chcielibyście tego słyszeć) obserwując sytuację w tym gatunku. Gier takich… » więcej 2022-11-12, godz. 06:00 Call of Duty: Modern Warfare II [PC] Call of Duty: Modern Warfare stawia wysoko poprzeczkę przed następcami serii. Bo to mówiąc prosto, ale bardzo szczerze: klasyka gier komputerowych. Modern… » więcej 2022-11-12, godz. 06:00 A Plague Tale: Requiem [Xbox Series X] Nie sądziłem, że Asobo Studio potrafi przebić pierwowzór. Druga część A Plague Tale z podtytułem Requiem bije jednak jedynkę na głowę, ale to nie jest… » więcej 2022-11-12, godz. 06:00 The Chant [Xbox Series X] The Chant ma duze ambicje, ale też spore ograczenia. Choć sednem gry są zjawiska nadprzyrodzone, to te granice stawiają jej problemy znacznie bardziej prozaiczne… » więcej 2022-11-12, godz. 06:00 New Tales from the Borderlands [Steam Deck] Ależ mam problem z tym tytułem! W główną serię Borderlands grałem, "luzacki" klimat tam panujący jak najbardziej "załapałem", ale przykładowo w poprzednią… » więcej
12345