Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
Nie wiem czy uda mi się kogoś przekonać do tej gry. No, tym bardziej, że to nie jest gra, a dodatek do Dragon Ball: Xenoverse 2. A że nie lubię robić rzeczy, co do których nie jestem przekonany, to skupimy się przede wszystkim na prezentacji faktów i zawartości Dragon Ball Super Pack 2. Bo - umówmy się - fanów Dragon Balla przekonywać nie trzeba. "Nie-fanów" raczej trudno będzie zachęcić.

Dodatek do recenzji dostaliśmy od polskiego wydawcy firmy Cenega.
GIERMASZ-Recenzja Dragon Ball Xenoverse 2 DLC Super Pack 2
Przypomnijmy sobie jeszcze kilka faktów o samym Xenoverse 2. Pamiętacie jeszcze? To otwarty świat Dragon Balla, w którym poznajemy postaci znane ze słynnego japońskiego serialu. Energetyczne kule, walki na wysokościach, które dewastują całe planety, paskudne charaktery i potężni bohaterowie. Już w "podstawce" było tego wszystkiego naprawdę sporo i trudno było we wszystkim się połapać. Ale zaliczam to na plus. Po prostu gra wymaga trochę poświęcenia, żeby zorientować się w jej mechanice, misjach, postaciach, sterowaniu czy atakach. Szczególnie jeśli ktoś niespecjalnie zna Dragon Balla. Jeżeli oczywiście zdarzyła się taka osoba, która sięgnęła po tę pozycję, bo jak wspomniałem, jej odbiorcy to przede wszystkim fani serialu.

A dodatek wzbogaca jeszcze ten świat, ale nie zmienia, nie ma tu żadnej rewolucji. Dostajemy między innymi grywalne postaci takie jak Champa i Vados. Są też - moim zdaniem - naprawdę fajne nowe ataki, nowe stroje, misje, nowy pojazd i kilka innych drobnostek. Właśnie. To przede wszystkim drobnostki. Generalnie Super Pack 2 do Dragonballa to taka bardziej rozbudowana aktualizacja. Jeszcze jedna wisienka na wielopiętrowym torcie bogatego i naszpikowanego bohaterami, wydarzeniami i przede wszystkim walkami świata z japońskiej kreskówki.

Czy warto? Podobnie jak z podstawową wersją. Jeśli lubicie Dragon Balla, kolekcjonujecie komiksy, ewentualnie odcinki i filmy spod znaku Smoczych Kul, na pewno tak. Bo to trochę jak album z naklejkami, który wypełniamy sytematycznie kolejnymi zdobyczami, a radość czerpiemy nawet z samego oglądania jak kolekcja rośnie. Tym bardziej, że kiedy brakuje nam jakiegoś "eksponatu" czujemy, że zbiór jest niepełny. No i wiadomo - kolejne dodatki, każda dodatkowa postać, strój, atak, misja sprawia, że mamy poczucie, że produkcja wciąż żyje i się rozwija. To sprawia, że z większą przyjemnością wracamy nawet do tych starszych zadań i co jakiś czas odkurzamy płytę z Xenoverse 2. Ale tylko jeśli wiemy po co właściwie Songo zbierał smocze kule i nie opisujemy go jako "tego gościa z kreskówki, co zamieniał się w blondyna, jak miał komuś spuścić łomot".
 

Zobacz także

2020-09-12, godz. 06:00 NBA 2K21 [PS4] Nowe NBA od 2KSports to poprzednia odsłona z nowymi strojami i zawodnikami - powiedzą hejterzy. Nie do końca, ponieważ w 2K21 mamy kilka nowości. Nie są… » więcej 2020-09-12, godz. 06:00 Marvel's Avengers [PS4] Nie jest tak najgorzej... Obawy przed premierą Marvel's Avengers były spore - gracze - w tym trochę ja - kręcili nieco nosem po tym, jak dostali do ogrywania… » więcej 2020-09-12, godz. 06:00 Immortal Realms: Vampire Wars [Switch] W krainie fantasy zwanej Nemire wampirze rody żyją w symbiozie z ludźmi. Czyli za daninę z krwi śmiertelnicy mogą egzystować u boku swoich panów. A nawet… » więcej 2020-09-12, godz. 06:00 The Alto Collection [PS4] Czy gra zręcznościowa, może być relaksującym doświadczeniem? Zestaw dwóch produkcji The Alto Collection udowadnia, że tak, pomimo sporego wyzwania jakie… » więcej 2020-09-05, godz. 06:00 Wasteland 3 [PS4] Dawno tak świetnie się nie bawiłem przy RPG-u. W ogóle w klimacie post-apo od dawna nie miałem takiej radochy. Wasteland 3 doskonale daje radę. Jest w każdym… » więcej 2020-09-05, godz. 06:00 Project CARS 3 [PS4] Slightly Mad studio postanowiło, że ich nowa produkcja spod szyldu Project Cars była bardziej przystosowana dla niedzielnych graczy. Warto podkreślić, że… » więcej 2020-09-05, godz. 06:00 Shing! [PS4] Rachu ciachu i po strachu - tak w skrócie można opisać Shing!, chodzoną bijatykę od polskiego studia Mass Creation. Czwórka bohaterów, setki wrogów, zabójcze… » więcej 2020-09-05, godz. 06:00 Kandagawa Jet Girls [PS4] Dostałem grę osadzoną nowym japońskim uniwersum, o którym nie miałem zielonego pojęcia. Słowo anime, czyli tamtejsza animacja, jest mi znane, ale miałem… » więcej 2020-08-29, godz. 06:00 Fall Guys: Ultimate Knockout [PS4] To miała być klasyczna, pisana recenzja Giermaszu. Ale wystarczy sprawdzić, co wydarzyło się wokół tej gry, jak szybko stała się fenomenem, żeby stwierdzić… » więcej 2020-08-29, godz. 06:00 PGA 2K21 [PS4] Nie ma co "ściemniać", mój punkt wyjścia do pisania tej recenzji był taki: nigdy nie grałem w wirtualnego golfa, tym bardziej prawdziwego, nie znałem zasad… » więcej
12345