Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
Nie wiem czy uda mi się kogoś przekonać do tej gry. No, tym bardziej, że to nie jest gra, a dodatek do Dragon Ball: Xenoverse 2. A że nie lubię robić rzeczy, co do których nie jestem przekonany, to skupimy się przede wszystkim na prezentacji faktów i zawartości Dragon Ball Super Pack 2. Bo - umówmy się - fanów Dragon Balla przekonywać nie trzeba. "Nie-fanów" raczej trudno będzie zachęcić.

Dodatek do recenzji dostaliśmy od polskiego wydawcy firmy Cenega.
GIERMASZ-Recenzja Dragon Ball Xenoverse 2 DLC Super Pack 2
Przypomnijmy sobie jeszcze kilka faktów o samym Xenoverse 2. Pamiętacie jeszcze? To otwarty świat Dragon Balla, w którym poznajemy postaci znane ze słynnego japońskiego serialu. Energetyczne kule, walki na wysokościach, które dewastują całe planety, paskudne charaktery i potężni bohaterowie. Już w "podstawce" było tego wszystkiego naprawdę sporo i trudno było we wszystkim się połapać. Ale zaliczam to na plus. Po prostu gra wymaga trochę poświęcenia, żeby zorientować się w jej mechanice, misjach, postaciach, sterowaniu czy atakach. Szczególnie jeśli ktoś niespecjalnie zna Dragon Balla. Jeżeli oczywiście zdarzyła się taka osoba, która sięgnęła po tę pozycję, bo jak wspomniałem, jej odbiorcy to przede wszystkim fani serialu.

A dodatek wzbogaca jeszcze ten świat, ale nie zmienia, nie ma tu żadnej rewolucji. Dostajemy między innymi grywalne postaci takie jak Champa i Vados. Są też - moim zdaniem - naprawdę fajne nowe ataki, nowe stroje, misje, nowy pojazd i kilka innych drobnostek. Właśnie. To przede wszystkim drobnostki. Generalnie Super Pack 2 do Dragonballa to taka bardziej rozbudowana aktualizacja. Jeszcze jedna wisienka na wielopiętrowym torcie bogatego i naszpikowanego bohaterami, wydarzeniami i przede wszystkim walkami świata z japońskiej kreskówki.

Czy warto? Podobnie jak z podstawową wersją. Jeśli lubicie Dragon Balla, kolekcjonujecie komiksy, ewentualnie odcinki i filmy spod znaku Smoczych Kul, na pewno tak. Bo to trochę jak album z naklejkami, który wypełniamy sytematycznie kolejnymi zdobyczami, a radość czerpiemy nawet z samego oglądania jak kolekcja rośnie. Tym bardziej, że kiedy brakuje nam jakiegoś "eksponatu" czujemy, że zbiór jest niepełny. No i wiadomo - kolejne dodatki, każda dodatkowa postać, strój, atak, misja sprawia, że mamy poczucie, że produkcja wciąż żyje i się rozwija. To sprawia, że z większą przyjemnością wracamy nawet do tych starszych zadań i co jakiś czas odkurzamy płytę z Xenoverse 2. Ale tylko jeśli wiemy po co właściwie Songo zbierał smocze kule i nie opisujemy go jako "tego gościa z kreskówki, co zamieniał się w blondyna, jak miał komuś spuścić łomot".
 

Zobacz także

2023-02-04, godz. 06:00 Dead Space Remake [Xbox Series X] Widziałem, że niektórzy piszą, że to jak zupełnie nowa produkcja, nowa jakość, niemal jak coś, czego jeszcze nie widzieliśmy. A przecież widzieliśmy… » więcej 2023-02-04, godz. 06:00 Hi-Fi Rush [Xbox Series X] Najpierw straszyli ludzi w horrorach, potem zabawili się z duchami z japońskiego folkloru, a teraz studio Tango Gameworks stworzyło trzecioosobową rytmiczną… » więcej 2023-02-04, godz. 06:00 SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake [Xbox Series X] Kraina absurdu z ulubieńcami dzieci... i niektórych dorosłych w tle. SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake nawet nie czerpie pełnymi garściami z szalenie… » więcej 2023-01-28, godz. 06:00 Fire Emblem Engage [Switch] "To jeszcze sprawdzę grotę i pozbieram "fragmenty więzi", nakarmię maskotkę, później farma i zbieractwo tam, odwiedzę wieżę wyzwań, złowię ryby, przygotuję… » więcej 2023-01-28, godz. 06:00 Risen - konsolowy port oryginalnej gry [Xbox Series X] Gdy Risen (wtedy kolejna gra twórców kultowego Gothica) miał swoją premierę, to Giermasz jeszcze nie istniał... Więc oczywiście nie było naszej recenzji… » więcej 2023-01-21, godz. 06:00 One Piece Odyssey [PlayStation 5] Ta historia rozpoczęła się w 1997 roku - i trwa dalej, choć twórca mangi (komiksu) Eiichirō Oda nie spodziewał się, że tyle lat po debiucie jego opowieść… » więcej 2023-01-21, godz. 06:00 Monster Hunter Rise [Xbox Series X] Jeśli chodzi o recenzję dotyczącą rozgrywki, mechanik, rozwiązań i implementacji tego wszystkiego, to w tej tego nie znajdziecie. Kompleksowo Monster Hunter… » więcej 2023-01-14, godz. 06:00 Somerville [Xbox Series X] Gdy wiesz, że za grę odpowiadają ludzie powiązani z takimi tytułami jak Limbo i Inside, to możesz zakładać, że otrzymasz produkcję głęboką, wciągającą… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Blacktail [PlayStation 5] Czy mitologia słowiańska może być dobrym tematem na grę? Mamy wiele udanych produkcji czerpiących garściami z zachodnich kultur, ale co z tą najbliższą… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Tactics Ogre: Reborn [PlayStation 5] Czy można zrobić remaster remake'a? Podchwytliwe nieco pytanie - więc wyjaśnijmy może, że remake, to jak sama nazwa wskazuje zrobienie gry na nowo, na szkielecie… » więcej
12345