Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
Jeżeli żyje w was niespokojny duch, tracicie oddech w zamkniętych pomieszczeniach, oddychacie spalinami a w waszych żyłach płynie olej napędowy, mam coś, co może was zainteresować. Oto Double Fine Productions do rąk graczy oddaje Full Throttle - pachnącego świeżością starego kotleta sprzed 22 lat z kuchni Lucas Arts. Full Throttle Remastered, czyli Odnowiona Pełna Przepustnica jest narysowaną na nowo klasyczną przygodówką z lat 90., w której wcielamy się w postać Bena, szefa Tchórzy - gangu motocyklowego. Ben w wyniku intrygi pewnego cwaniaczka - zostaje oskarżony o zabójstwo. Jest jedynie pionkiem w grze, której stawką jest przejęcie wielkiej firmy, produkującej ryczące krążowniki szos. Naszym zadaniem jest dowieść niewinności wrobionego w przestępstwo bohatera.

Grę do recenzji dostaliśmy od sklepu internetowego GOG.com
GIERMASZ-Recenzja Full Throttle Remastered
Ben - twardziel jakich mało - w trakcie gry będzie musiał rozwiązać kilka zagadek, rozbroić pole minowe przy pomocy królika i skopać tyłki kilku "karkom". Ważne role w jego przygodzie odegrają kobiety: jedna z nich będzie chciała go wykorzystać do własnych celów - druga uratuje życie.

Sam się dziwię, że w skrócie może to wydać się intrygujące. Autorzy postanowili jednak, że w pełnej wersji tego point-n-click'a miejsca na tajemnice i stopniowanie napięcia nie będzie. Od początku wiemy niemal wszystko o wszystkich.

Dialogi są mocną stroną tej gry. To mieszanka ironii i sarkazmu, jaką posługują się prawdziwi twardziele przemierzający pustkowia "Dzikiego Zachodu" na swoich metalowych rumakach. Wśród głosów bohaterów uważni słuchacze odkryją ten, należący do Ostatniego Jedi, czyli Marka Hamilla.

Niestety, podczas wsłuchiwania się w "porywające dialogi" gra może dostać zadyszki - spada płynność i wraz z nią tempo wypowiadanych zdań. W efekcie postacie zaczynają mówić tak, jakby nagle opiły się benzyny. Miałem kilka takich scen.

Odświeżona wersja starego kotleta nie rozczarowała mnie, bo nie oczekiwałem od niej niczego ponad to, czym jest. Powiem tylko, że w tej grze najbardziej podobała mi się muzyka Petera McConnella i zespołu The Gone Jackals. Jeżeli więc po ciężkim dniu w korporacji znajdziecie trzy godziny dla siebie - tyle potrwa ukończenie Full Throttle - zagrajcie sobie... albo wsiądźcie na swój motocykl i wyjedźcie z miasta.
 

Zobacz także

2023-02-04, godz. 06:00 Dead Space Remake [Xbox Series X] Widziałem, że niektórzy piszą, że to jak zupełnie nowa produkcja, nowa jakość, niemal jak coś, czego jeszcze nie widzieliśmy. A przecież widzieliśmy… » więcej 2023-02-04, godz. 06:00 Hi-Fi Rush [Xbox Series X] Najpierw straszyli ludzi w horrorach, potem zabawili się z duchami z japońskiego folkloru, a teraz studio Tango Gameworks stworzyło trzecioosobową rytmiczną… » więcej 2023-02-04, godz. 06:00 SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake [Xbox Series X] Kraina absurdu z ulubieńcami dzieci... i niektórych dorosłych w tle. SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake nawet nie czerpie pełnymi garściami z szalenie… » więcej 2023-01-28, godz. 06:00 Fire Emblem Engage [Switch] "To jeszcze sprawdzę grotę i pozbieram "fragmenty więzi", nakarmię maskotkę, później farma i zbieractwo tam, odwiedzę wieżę wyzwań, złowię ryby, przygotuję… » więcej 2023-01-28, godz. 06:00 Risen - konsolowy port oryginalnej gry [Xbox Series X] Gdy Risen (wtedy kolejna gra twórców kultowego Gothica) miał swoją premierę, to Giermasz jeszcze nie istniał... Więc oczywiście nie było naszej recenzji… » więcej 2023-01-21, godz. 06:00 One Piece Odyssey [PlayStation 5] Ta historia rozpoczęła się w 1997 roku - i trwa dalej, choć twórca mangi (komiksu) Eiichirō Oda nie spodziewał się, że tyle lat po debiucie jego opowieść… » więcej 2023-01-21, godz. 06:00 Monster Hunter Rise [Xbox Series X] Jeśli chodzi o recenzję dotyczącą rozgrywki, mechanik, rozwiązań i implementacji tego wszystkiego, to w tej tego nie znajdziecie. Kompleksowo Monster Hunter… » więcej 2023-01-14, godz. 06:00 Somerville [Xbox Series X] Gdy wiesz, że za grę odpowiadają ludzie powiązani z takimi tytułami jak Limbo i Inside, to możesz zakładać, że otrzymasz produkcję głęboką, wciągającą… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Blacktail [PlayStation 5] Czy mitologia słowiańska może być dobrym tematem na grę? Mamy wiele udanych produkcji czerpiących garściami z zachodnich kultur, ale co z tą najbliższą… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Tactics Ogre: Reborn [PlayStation 5] Czy można zrobić remaster remake'a? Podchwytliwe nieco pytanie - więc wyjaśnijmy może, że remake, to jak sama nazwa wskazuje zrobienie gry na nowo, na szkielecie… » więcej
12345