Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
Jeżeli żyje w was niespokojny duch, tracicie oddech w zamkniętych pomieszczeniach, oddychacie spalinami a w waszych żyłach płynie olej napędowy, mam coś, co może was zainteresować. Oto Double Fine Productions do rąk graczy oddaje Full Throttle - pachnącego świeżością starego kotleta sprzed 22 lat z kuchni Lucas Arts. Full Throttle Remastered, czyli Odnowiona Pełna Przepustnica jest narysowaną na nowo klasyczną przygodówką z lat 90., w której wcielamy się w postać Bena, szefa Tchórzy - gangu motocyklowego. Ben w wyniku intrygi pewnego cwaniaczka - zostaje oskarżony o zabójstwo. Jest jedynie pionkiem w grze, której stawką jest przejęcie wielkiej firmy, produkującej ryczące krążowniki szos. Naszym zadaniem jest dowieść niewinności wrobionego w przestępstwo bohatera.

Grę do recenzji dostaliśmy od sklepu internetowego GOG.com
GIERMASZ-Recenzja Full Throttle Remastered
Ben - twardziel jakich mało - w trakcie gry będzie musiał rozwiązać kilka zagadek, rozbroić pole minowe przy pomocy królika i skopać tyłki kilku "karkom". Ważne role w jego przygodzie odegrają kobiety: jedna z nich będzie chciała go wykorzystać do własnych celów - druga uratuje życie.

Sam się dziwię, że w skrócie może to wydać się intrygujące. Autorzy postanowili jednak, że w pełnej wersji tego point-n-click'a miejsca na tajemnice i stopniowanie napięcia nie będzie. Od początku wiemy niemal wszystko o wszystkich.

Dialogi są mocną stroną tej gry. To mieszanka ironii i sarkazmu, jaką posługują się prawdziwi twardziele przemierzający pustkowia "Dzikiego Zachodu" na swoich metalowych rumakach. Wśród głosów bohaterów uważni słuchacze odkryją ten, należący do Ostatniego Jedi, czyli Marka Hamilla.

Niestety, podczas wsłuchiwania się w "porywające dialogi" gra może dostać zadyszki - spada płynność i wraz z nią tempo wypowiadanych zdań. W efekcie postacie zaczynają mówić tak, jakby nagle opiły się benzyny. Miałem kilka takich scen.

Odświeżona wersja starego kotleta nie rozczarowała mnie, bo nie oczekiwałem od niej niczego ponad to, czym jest. Powiem tylko, że w tej grze najbardziej podobała mi się muzyka Petera McConnella i zespołu The Gone Jackals. Jeżeli więc po ciężkim dniu w korporacji znajdziecie trzy godziny dla siebie - tyle potrwa ukończenie Full Throttle - zagrajcie sobie... albo wsiądźcie na swój motocykl i wyjedźcie z miasta.
 

Zobacz także

2020-09-12, godz. 06:00 NBA 2K21 [PS4] Nowe NBA od 2KSports to poprzednia odsłona z nowymi strojami i zawodnikami - powiedzą hejterzy. Nie do końca, ponieważ w 2K21 mamy kilka nowości. Nie są… » więcej 2020-09-12, godz. 06:00 Marvel's Avengers [PS4] Nie jest tak najgorzej... Obawy przed premierą Marvel's Avengers były spore - gracze - w tym trochę ja - kręcili nieco nosem po tym, jak dostali do ogrywania… » więcej 2020-09-12, godz. 06:00 Immortal Realms: Vampire Wars [Switch] W krainie fantasy zwanej Nemire wampirze rody żyją w symbiozie z ludźmi. Czyli za daninę z krwi śmiertelnicy mogą egzystować u boku swoich panów. A nawet… » więcej 2020-09-12, godz. 06:00 The Alto Collection [PS4] Czy gra zręcznościowa, może być relaksującym doświadczeniem? Zestaw dwóch produkcji The Alto Collection udowadnia, że tak, pomimo sporego wyzwania jakie… » więcej 2020-09-05, godz. 06:00 Wasteland 3 [PS4] Dawno tak świetnie się nie bawiłem przy RPG-u. W ogóle w klimacie post-apo od dawna nie miałem takiej radochy. Wasteland 3 doskonale daje radę. Jest w każdym… » więcej 2020-09-05, godz. 06:00 Project CARS 3 [PS4] Slightly Mad studio postanowiło, że ich nowa produkcja spod szyldu Project Cars była bardziej przystosowana dla niedzielnych graczy. Warto podkreślić, że… » więcej 2020-09-05, godz. 06:00 Shing! [PS4] Rachu ciachu i po strachu - tak w skrócie można opisać Shing!, chodzoną bijatykę od polskiego studia Mass Creation. Czwórka bohaterów, setki wrogów, zabójcze… » więcej 2020-09-05, godz. 06:00 Kandagawa Jet Girls [PS4] Dostałem grę osadzoną nowym japońskim uniwersum, o którym nie miałem zielonego pojęcia. Słowo anime, czyli tamtejsza animacja, jest mi znane, ale miałem… » więcej 2020-08-29, godz. 06:00 Fall Guys: Ultimate Knockout [PS4] To miała być klasyczna, pisana recenzja Giermaszu. Ale wystarczy sprawdzić, co wydarzyło się wokół tej gry, jak szybko stała się fenomenem, żeby stwierdzić… » więcej 2020-08-29, godz. 06:00 PGA 2K21 [PS4] Nie ma co "ściemniać", mój punkt wyjścia do pisania tej recenzji był taki: nigdy nie grałem w wirtualnego golfa, tym bardziej prawdziwego, nie znałem zasad… » więcej
12345