Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2017
GIERMASZ-Program z 27.05.17
Oto i on: kolejny Giermasz poświęcony li tylko i wyłącznie muzyce z gier. Tym razem polecamy utwory z produkcji ogranych przez ostatnie 5 miesięcy 2017 roku. Andrzej Kutys i Michał Król polecają soundtracki o bardzo różnym klimacie - właściwie moglibyśmy zrobić opis tej audycji metodą "kopiuj-wklej", bo zasadniczo - niezmiennie - utwory, jakie możemy posłuchać w tytułach z tego roku - tradycyjnie - reprezentują niemalże każdą stylistkę, o jakiej można pomyśleć. A jak już odsłuchacie i będzie Wam mało, to dla ułatwienia wskazujemy linki do poprzednich edycji "Muzycznego Giermaszu" - tutaj pierwsza, druga, trzecia i czwarta.
GIERMASZ-Program z 20.05.17
W tym Giermaszu zapraszamy na trzy przygody w wirtualnych światach: na Dzikim Zachodzie był Rafał Molenda, nasz recenzent zmierzył się z intrygą osnutą wokół pewnego gangu motocyklistów - Full Throttle Remastered to porządny kawał kodu, chociaż bez mega sensacji. Michał Król nie poddał się, ginąc nie-wiadomo-który-raz parł do przodu w rozpikselowanej, polskiej strzelanko-platformówce Butcher. Kapitalnie wykreowany klimat - i ten poziom trudności... A jeżeli w kasie pusto, Jarek Gowin sprawdził, czy warto ściągnąć - za darmo - na dyski Waszych konsol sieciową strzelankę Paladins: Champions of the Realm. Twórcy zapatrzeni nieco w Overwatch - ale, jak ocenia nasz recenzent, najważniejszego, czyli dobrej zabawy nie zabrakło. Andrzej Kutys odpytał naszego eksperta od nowych technologii Radka Lisa a na koniec przypominamy Stary, ale jary, kultowy, Metroid.
GIERMASZ-Program z 13.05.17
Zaprawieni w bojach gracze doskonale wiedzą, że jeżeli jakaś produkcja powstaje "w bólach" przez długie lata, jeżeli przy okazji mamy zawirowania z zespołem twórców, wydawcą i co tam jeszcze - to się nie może udać... Nie? A jednak - mamy wyjątek (który być może potwierdza regułę): otóż mimo ogromnych problemów i gigantycznego opóźnienia wydana dopiero co strzelanka Prey jest jak najbardziej godna polecenia. Chociaż nasza recenzentka Agata Hawrylczuk zastanawia się, jak właściwie sklasyfikować ten tytuł. Mamy też coś dla miłośników strategii, Łukasz Rabikowski zmierzył się z Warhammer 40,000: Dawn of War III - i poleca, pod warunkiem, że nastawicie się raczej na sieciowe zmagania, bo wydaje się, że tryb dla jednego gracza (właściwie rozbudowany samouczek), jakiś "nijaki-taki". Michał Król z mikrofonem odwiedził szczecińskie EXOR Studios, byliśmy pierwsi na świecie do ogrania najnowszej ich produkcji X-Morph: Defense - i nam się podobało. Nie zabrakło też innych wieści od polskich twórców. Andrzej Kutys przygotował Przegląd tygodnia, a na koniec Stary, ale jary Punch-Out!!
GIERMASZ-Program z 06.05.17
Gdyby nie błędy techniczne, to byłaby naprawdę solidna gra - to chyba najważniejsza teza recenzji Michała Króla, który ograł typowany na hit Sniper: Ghost Warrior 3. Mamy więc nadzieję, że kolejne łatki rozwiążą sprawę tytułu, który nie stanie się od nich może jakąś wybitną produkcją, ale nie będzie można o niej mówić jako totalnym knocie. Co poniektórzy tak ją oceniają - i chyba jednak niesłusznie. W kąciku polskim kontynuujemy zresztą temat Snipera, zapowiada się także gorący maj z premierami rodzimych produkcji. Andrzej Kutys tymczasem zanurzył się w groteskowo-niepokojącym świecie dziecięcych koszmarów gry Little Nigthtmares. Artystyczna, powiedzmy, platformówka w swojej kategorii to rzecz jak najbardziej godna polecenia. Podobnie nieoczywistą produkcją - i ku naszemu zaskoczeniu, naprawdę bardzo dobrą - zajął się Jarek Gowin: Future Unfolded nie jest może grą dla mas, ale w całej masie niezależnych produkcji niezmiernie pozytywnie się wyróżnia.