Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
Jak ja lubię miłe niespodzianki, a niespodzianki są tym milsze, im mniej się ich spodziewam. Albo im bardziej nastawiony jestem na porażkę. Przyznaję, tym razem byłem nastawiony na porażkę, ale mam usprawiedliwienie. Zazwyczaj gry robione na licencji filmu są porażką. A Auta 3: Wysokie obroty, wcale porażką nie są. Słuchajcie. Myślałem, że to będzie coś w rodzaju gry na komórkę. Może jakieś dwa, trzy tryby na krzyż, pościgamy się, ponudzimy, a potem płyta trafi na półkę, żeby skończyć jako prezent dla któregoś z zaprzyjaźnionych maluchów. Ale nie. Tym razem zaskoczenie było naprawdę duże.

Grę do recenzji dostaliśmy od polskiego wydawcy firmy Cenega.
GIERMASZ-Recenzja: Auta 3 Wysokie Obroty

Może nie, jeżeli chodzi o rodzaj gry - każdy, kto choćby słyszał o filmowym hicie ze stajni Disneya - Auta, a właśnie na ekranach zagościła trzecia część przygód Zygzaka McQueena - spodziewa się, że mamy do czynienia z wyścigami. Naprawdę fajnymi wyścigami.

Gra zaskakuje od samego początku - jak zobaczyłem pierwsze menu, to musiał mi się na twarzy wyrysować duży znak zapytania - liczba trybów w jakich możemy prowadzić rozgrywkę jest naprawdę spora, ale przede wszystkim mnóstwo jest wyzwań. Mamy ich grubo ponad setkę: obroty w powietrzu, jazda na dwóch kołach, jazda tyłem, przejście z jazdy na dwóch kołach prosto w drift i wiele innych. I właśnie w tych wyzwaniach i poszczególnych ewolucjach leży klucz do zwycięstwa.

W Autach 3 szczęście czy dociskanie gazu do deski grają drugorzędną rolę. Wszystkie samochody - oczywiście znane z ekranu filmu - mają porównywalne statystyki, ale za wykonanie poszczególnych ewolucji ładujemy pasek turbo, który pozwala włączyć dopalacze, a tylko z nimi jesteśmy w stanie nawiązać równorzędną walkę na torze. Świetne rozwiązanie, które zmusza do kombinowania i podnoszenia swoich umiejętności. Wyzwania pozwalają też na odblokowanie różnych bonusów - przede wszystkim kolejnych zawodników.

Gra wygląda... hmmm, no dobrze. Rewelacji nie ma, ale wystarczy, choć tu i tam są jakieś niefajne krzywizny, gdzieś tam kąt się załamuje nie tak, jak powinien i tak dalej. Auta mówią ładnymi głosami, choć polska wersja sprowadza się do napisów, a to jednak jest pewien minus, bo skoro mają grać w nią maluchy, to nie zawsze są one w stanie wszystko przeczytać.

Prawda Stasiu?

- Tak, potrzebowałem pomocy.

No właśnie, bo nie uprzedziłem Was, że jest ze mną mój drugi recenzent. Gra jest dla dzieci, więc dziecko też pomogło w recenzji. I właśnie teraz czas na mojego współprowadzącego recenzję.

- Stasiu - jak oceniasz tę grę? Co Ci się podobało, a co nie?

- W Autach 3 nie podobało mi się, że trzeba pokonać jedną dziewczynę, ale ona jest taka szybka, że Ciebie wyprzedza i niektórzy tam oszukują. Podobało mi się to, że są różne treningi i wyścigi, w których zdobywa się punkty.

- A gdybyś miał powiedzieć czy to jest fajna gra? Poleciłbyś ją komuś?

- Tak, to jest fajna gra, polecam ją kupić.


Dodam jeszcze coś od siebie. Taki mały kamyczek do ogródka. Gra bardzo nam się podobała. Musiałem ze Stasiem trochę walczyć o pada, ale momentami faktycznie wydaje mi się trochę zbyt trudna dla maluchów, niektóre zadania są naprawdę wymagające, a bez ich wykonania nie ma co marzyć o wysokim stopniu na podium, no ale w końcu od czego jest Tatuś?

Tak czy inaczej, dla mnie Auta 3 to jest w szkolnej skali - piątka.
 

Zobacz także

2020-09-12, godz. 06:00 NBA 2K21 [PS4] Nowe NBA od 2KSports to poprzednia odsłona z nowymi strojami i zawodnikami - powiedzą hejterzy. Nie do końca, ponieważ w 2K21 mamy kilka nowości. Nie są… » więcej 2020-09-12, godz. 06:00 Marvel's Avengers [PS4] Nie jest tak najgorzej... Obawy przed premierą Marvel's Avengers były spore - gracze - w tym trochę ja - kręcili nieco nosem po tym, jak dostali do ogrywania… » więcej 2020-09-12, godz. 06:00 Immortal Realms: Vampire Wars [Switch] W krainie fantasy zwanej Nemire wampirze rody żyją w symbiozie z ludźmi. Czyli za daninę z krwi śmiertelnicy mogą egzystować u boku swoich panów. A nawet… » więcej 2020-09-12, godz. 06:00 The Alto Collection [PS4] Czy gra zręcznościowa, może być relaksującym doświadczeniem? Zestaw dwóch produkcji The Alto Collection udowadnia, że tak, pomimo sporego wyzwania jakie… » więcej 2020-09-05, godz. 06:00 Wasteland 3 [PS4] Dawno tak świetnie się nie bawiłem przy RPG-u. W ogóle w klimacie post-apo od dawna nie miałem takiej radochy. Wasteland 3 doskonale daje radę. Jest w każdym… » więcej 2020-09-05, godz. 06:00 Project CARS 3 [PS4] Slightly Mad studio postanowiło, że ich nowa produkcja spod szyldu Project Cars była bardziej przystosowana dla niedzielnych graczy. Warto podkreślić, że… » więcej 2020-09-05, godz. 06:00 Shing! [PS4] Rachu ciachu i po strachu - tak w skrócie można opisać Shing!, chodzoną bijatykę od polskiego studia Mass Creation. Czwórka bohaterów, setki wrogów, zabójcze… » więcej 2020-09-05, godz. 06:00 Kandagawa Jet Girls [PS4] Dostałem grę osadzoną nowym japońskim uniwersum, o którym nie miałem zielonego pojęcia. Słowo anime, czyli tamtejsza animacja, jest mi znane, ale miałem… » więcej 2020-08-29, godz. 06:00 Fall Guys: Ultimate Knockout [PS4] To miała być klasyczna, pisana recenzja Giermaszu. Ale wystarczy sprawdzić, co wydarzyło się wokół tej gry, jak szybko stała się fenomenem, żeby stwierdzić… » więcej 2020-08-29, godz. 06:00 PGA 2K21 [PS4] Nie ma co "ściemniać", mój punkt wyjścia do pisania tej recenzji był taki: nigdy nie grałem w wirtualnego golfa, tym bardziej prawdziwego, nie znałem zasad… » więcej
12345