Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2018
GIERMASZ-Program z 24.02.18
Zaczęło się to wszystko zgoła niewinnie - ot, zwykłe redakcyjne rozmowy, kto jaką grę ma ochotę przetestować... I ani się obejrzeliśmy, a tu mamy aż PIĘĆ recenzji ! Michał Król - skoro przygotowuje, także w tym programie, kącik Gramy po polsku - to oczywiście sprawdził, jak bawi się w Symmetry . I jego zdaniem - fajnie się w ten survival gra. Agata Hawrylczuk przetestowała oniryczno-bajkowo-artystyczną grę Fe . Nie zważajcie na ten niezbyt dobrze w naszej mowie brzmiący tytuł - to naprawdę fajna przygoda. Za to Jarek Gowin nie przekonał się do bijatyki sygnowanej marką wielkiej serii. Dissidia Final Fantasy NT w jego ocenie jest nieco zbyt chaotyczne. Łukasz Rabikowski - wielki fan oryginału sprzed 20 lat - świetnie bawił się odnowionym Age of Empires: Definitive Edition . Nie tylko pełne gry testowaliśmy - Andrzej Kutys ocenia, że dodatek do hitowej serii strzelanek Call of Duty: WWII The Resistance DLC spełnia swoją rolę. W tym Giermaszu rozmawiamy także o nowych technologiach czyli w studiu odwiedził nas też nasz ekspert Radek Lis.
GIERMASZ-Program z 17.02.18
Gry komputerowe mają to do siebie, że można się wcielić w rolę postaci, którą w życiu raczej nie zostaniemy. I tak oto łagodny jak baranek nasz redakcyjny kolega Jarek Gowin został "pogromcą oktagonu", "nieulękłym wojownikiem" - czyli odpalił traktującą o walkach MMA grę EA Sports UFC 3 . I jest naprawdę dobrze... chyba, że chcecie grać po sieci, to niestety, ale system mikropłatności to nie jest jakoś wybitnie zaprojektowany. Kasa to także pewien problem gry jRPG Lost Sphear . Andrzej Kutys przyznaje, że to całkiem fajna gra, ale dlaczego kosztuje tak dużo jak na co to oferuje? W tym Giermaszu także kącik technologiczny i nasz ekspert Radek Lis z echami niedawnych Walentynek. Michał Król przygotował także przegląd informacji o polskiej branży gier komputerowych. I - idąc za ciosem - przypomnienie Starej, ale jarej Lasermanii .
GIERMASZ-Program z 10.02.18
Tylko, żeby nie było, że nie ostrzegaliśmy - jeżeli "załapiecie bakcyla" na polowanie, to kolejne przynajmniej 100 godzin z życia macie "wyjęte"... Agata Hawrylczuk ograła Monster Hunter World i bardzo poleca tę naprawdę bardzo udaną produkcję traktującą o łowach na Wielkie Potwory. Poza tym, w studiu pojawił się nasz ekspert od nowych technologii Radek Lis z cokolwiek ponurą wizją poważnych podwyżek cen sprzętu elektronicznego... Koniecznie posłuchajcie, dlaczego, zwykły wydawałoby się "batonik" może mieć tak przemożny wpływ na cyfry prezentowane na sklepowych półkach. Michał Król z Andrzejem Kutysem dyskutują - znowu - o wpływie pewnego *beep* na całą polską branżę polskich gier komputerowych w kąciku Gramy po polsku (no dobra, z tym wpływem na całą branżę to przesada, ale jak by się klikało - a o to tu chodzi, prawda?). I jeszcze przypominamy Stare, ale jare Paperboy .
GIERMASZ-Program z 03.02.18
To wydanie Giermaszu nieco inne niż zwykle - widzicie już zresztą, że nieco krótsze niż zwykle. Chociaż naturalnie atrakcji nie brakuje. Trzy recenzje w tej audycji: Andrzej Kutys już wcześniej zachwycony Shadow of the Colossus , teraz rozpływa się w pochwałach nad remake-m tej kultowej produkcji. To nie jest jakieś tam "odgrzanie" już wydanego kiedyś "kotleta" - a gra, po którą powinni sięgnąć również fani oryginału. A nasz giermaszowy ekspert od bijatyk, obeznany zresztą w całym uniwersum jakie przedstawia Dragon Ball FighterZ - tak więc Jarek Gowin przedstawia Wam najlepszą dotychczas wydaną grę z tymi bohaterami. I jeszcze Michał Król recenzuje - Life is Strange: Before the Storm wydano w trzech odcinkach - a że niespełna miesiąc temu wyszedł ostatni z nich, znajdziecie u nas recenzję całości. Cóż, jest poprawnie, acz porównania do poprzedzającej gry (z tytułem po prostu Life is Strange), ta produkcja nie wytrzymuje. W tym Giermaszu przypominamy także Stary, ale jary Defender .