Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2018
GIERMASZ-Program z 28.04.18
Ten Giermasz to tak zwany "solo act" - skoro Michał Król wyjechał na A MAZE. / Berlin 2018 - 7th Games and Playful Media Festival (nie pytajcie o nazwę, to kopiuj-wklej z ich profilu, he he) - to Andrzej Kutys bohatersko dźwiga samotne prowadzenie programu... A tak już poważnie mówiąc: relacja Michała z Berlina za tydzień, a w tej audycji dwa tytułowe "ciosy": Agata Hawrylczuk jest zachwycona najnowszą odsłoną serii God of War . Ta ekskluzywna produkcja dla PS 4 stanowczo może stać się system sellerem. Andrzej Kutys z kolei ograł polski Frostpunk . I jest świetnie! Niezależnie czy jesteś fanem strategii czy nie, ta gra to zdecydowanie coś więcej niż tylko produkcja o budowaniu miasta. Polecamy też przegląd aktualności w branży z ostatniego tygodnia. Do studia przyszedł też Radek Lis z tradycyjną porcją newsów z branży nowych technologii .
GIERMASZ-Program z 21.04.18
Zblazowany książę niczym z kreskówki, a może japoński mafiozo - albo krwiożerczy Wiking? Mamy dla Was każdego z nich: Agata Hawrylczuk ograła polskie japońskie RPG (tak, wiemy, że to brzmi nieco dziwacznie). Regalia: Of Man and Monarchs - jeżeli "podejdzie" Wam specyficzne poczucie humoru i kreskówkowy styl, to jak najbardziej można się skusić. A tak już na poważnie o Japonii - gangsterska opowieść Yakuza 6: The Song of Life naszego recenzenta Jarka Gowina wręcz urzekła. Także Łukasz Rabikowski zadowolony z ogrania Northgard: jeżeli lubicie klasyczne strategie czasu rzeczywistego to ta traktująca o Wikingach gra naprawdę powinna się Wam spodobać. Poza tym, Michał Król "ogarnął" wszystkie tematy dotyczące polskich twórców gier i razem z Andrzejem Kutysem odpytali naszego technologicznego eksperta Radka Lisa. A na koniec Stary, ale jary słynny Street Fighter 2.
GIERMASZ-Program z 14.04.18
Lubicie pizzę? Takie retoryczne pytanie, bo kto niby nie lubi, hę? A co by się stało, jakby poprowadzić włoską restaurację? - na to pytanie starali się odpowiedzieć twórcy gry Pizza Connection 3 . Ale według naszego recenzenta Łukasza Rabikowskiego, ciasto na tę pizzę trochę nie urosło - że użyjemy takiego porównania. Poza tym w Giermaszu rozmowa z Andrzeja Kutysa i Michała Króla z Konradem Rawińskim z Wargaming.net . Ich flagowa gra niedawno przeszła na nowy silnik graficzny i tym sposobem mamy World of Tanks 1.0 . Ale to nie tylko "czołgi", również Total War: Arena , czy World of Warships - szczegóły w audycji. A wkrótce na naszym facebookowym profilu Giermasz będziemy rozdawać prezenty od Wargaming.net. W tym programie także kącik technologiczny z naszym ekspertem Radkiem Lisem w roli głównej. Sprawdzamy także, jak się gra po polsku .
GIERMASZ-Program z 07.04.18
W tym Giermaszu dwie recenzje - chociaż w ich tworzenie były zaangażowane trzy osoby. Dlaczego? Bo naprawdę bardzo udana gra A Way Out to produkcja tylko do kooperacyjnej zabawy. Niezmiernie cieszy decyzja wydawcy, dzięki której wystarczy jedna kopia do wspólnej zabawy. U nas doskonale bawił się Łukasz Rabikowski i Michał Król. Za to Jarek Gowin, redakcyjny specjalista od bijatyk, sprawdził, jak po latach będzie wyglądał powrót do serii Devil May Cry . No i cóż - remaster to nie najwyższych lotów niestety - i trochę się te produkcje zestarzały, a wydawca nie zadbał o ich należyte odnowienie. W tym Giermaszu także przegląd aktualności z branży , Michał Król sprawdził co słychać u polskich twórców. Pojawił się też Radek Lis z porcją newsów o nowych technologiach , a na koniec Stare, ale jare ...