Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
Na premierę Hitmana 2 musimy jeszcze poczekać. W listopadzie ma ukazać się kolejny zestaw misji dla Agenta 47. Tymczasem wszyscy niecierpliwi, którzy zamówili Hitmana 2 w pre-orderze, otrzymali bardzo interesujący dodatek. Sniper Assassin jest jedną misją, w trakcie której Agent 47 jako (jak sam tytuł wskazuje) snajper, ma za zadanie sprzątnąć trzy cele w trakcie przyjęcia weselnego w wielkiej górskiej posiadłości. Ukryty gdzieś hen hen daleko na pobliskim górskim zboczu w ciągu kwadransa musi pozbyć się trójki weselnych gości. Jak? To już jego fantazja.

Grę do recenzji dostaliśmy od polskiego wydawcy firmy Cenega .
GIERMASZ-Recenzja Hitman 2 Sniper Assassin

Hitman 2 Sniper Assassin to tylko jedno wyzwanie ale jak się okazuje - znacznie bardziej złożone niż na pierwszy rzut oka wygląda. Nie poziomem trudności a mnogością dostępnych rozwiązań. Jako snajper (lub snajperzy - jest tu też opcja dwu-osobowego trybu ko-operacji z zaprzyjaźnionym graczem) musimy przede wszystkim podejść do sprawy strategicznie. Lub zdać się na instynkt i reagować spontanicznie na rozwój sytuacji.

A zdarzyć się może wiele. Na stosunkowo niewielkim obszarze możliwości zabójstwa jest mnóstwo. Nie spoilerując - im głębiej się zajrzy tym więcej ich się ukaże. Z tego powodu nie jest ot taka jedna misja. Mamy do dyspozycji kilka rodzajów amunicji oraz przede wszystkim cały wachlarz elementów otoczenia. Owszem - strzał w głowę jest możliwy ale równie dobrze możemy odwrócić uwagę jakiegoś gościa wystrzeliwując mu kieliszek z ręki. Możemy strzelić w bezpiecznik rażąc stojących obok prądem lub spuścić na gości wielki żyrandol. Każda z tych akcji będzie miała swoje konsekwencje.

Jest coś niezwykle wciągającego w obserwowaniu gości weselnych i ich otoczenia przez snajperską lunetę. Graficznie Sniper Assassin staje na wysokości zadania. Sterowanie też jest intuicyjne a i nasza broń zachowuje się tak jakbyśmy oddychali razem z nią. Hitman 2 dopiero jesienią ale jeśli nie możecie się już doczekać Sniper Assassin świetnie umili Wam czas.
 

Zobacz także

2023-02-04, godz. 06:00 Dead Space Remake [Xbox Series X] Widziałem, że niektórzy piszą, że to jak zupełnie nowa produkcja, nowa jakość, niemal jak coś, czego jeszcze nie widzieliśmy. A przecież widzieliśmy… » więcej 2023-02-04, godz. 06:00 Hi-Fi Rush [Xbox Series X] Najpierw straszyli ludzi w horrorach, potem zabawili się z duchami z japońskiego folkloru, a teraz studio Tango Gameworks stworzyło trzecioosobową rytmiczną… » więcej 2023-02-04, godz. 06:00 SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake [Xbox Series X] Kraina absurdu z ulubieńcami dzieci... i niektórych dorosłych w tle. SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake nawet nie czerpie pełnymi garściami z szalenie… » więcej 2023-01-28, godz. 06:00 Fire Emblem Engage [Switch] "To jeszcze sprawdzę grotę i pozbieram "fragmenty więzi", nakarmię maskotkę, później farma i zbieractwo tam, odwiedzę wieżę wyzwań, złowię ryby, przygotuję… » więcej 2023-01-28, godz. 06:00 Risen - konsolowy port oryginalnej gry [Xbox Series X] Gdy Risen (wtedy kolejna gra twórców kultowego Gothica) miał swoją premierę, to Giermasz jeszcze nie istniał... Więc oczywiście nie było naszej recenzji… » więcej 2023-01-21, godz. 06:00 One Piece Odyssey [PlayStation 5] Ta historia rozpoczęła się w 1997 roku - i trwa dalej, choć twórca mangi (komiksu) Eiichirō Oda nie spodziewał się, że tyle lat po debiucie jego opowieść… » więcej 2023-01-21, godz. 06:00 Monster Hunter Rise [Xbox Series X] Jeśli chodzi o recenzję dotyczącą rozgrywki, mechanik, rozwiązań i implementacji tego wszystkiego, to w tej tego nie znajdziecie. Kompleksowo Monster Hunter… » więcej 2023-01-14, godz. 06:00 Somerville [Xbox Series X] Gdy wiesz, że za grę odpowiadają ludzie powiązani z takimi tytułami jak Limbo i Inside, to możesz zakładać, że otrzymasz produkcję głęboką, wciągającą… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Blacktail [PlayStation 5] Czy mitologia słowiańska może być dobrym tematem na grę? Mamy wiele udanych produkcji czerpiących garściami z zachodnich kultur, ale co z tą najbliższą… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Tactics Ogre: Reborn [PlayStation 5] Czy można zrobić remaster remake'a? Podchwytliwe nieco pytanie - więc wyjaśnijmy może, że remake, to jak sama nazwa wskazuje zrobienie gry na nowo, na szkielecie… » więcej
12345