Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2018
GIERMASZ-Program z 30.06.18
Pisanie recenzji kolejnych gier z serii LEGO powinno być oficjalnym egzaminem z dziennikarstwa: Andrzej Kutys przygotował takich tekstów tyle, że doprawdy nie wiadomo jak kreatywnie podejść do tematu LEGO Iniemamocni . No cóż, to po prostu kolejny tytuł, który "nie odkrywa prochu" - ale, co tu kryć, może się podobać. Łukasz Rabikowski zaszalał i przygotował dwie recenzje: House Flipper to hitowy symulator... agenta nieruchomości? Przygotowujemy domy do sprzedaży, demolujemy je, meblujemy - mimo wkradającej się z czasem monotonii, "coś" w tym jest. Łukasz ograł także BATTLETECH - te turowe bitwy wielkich robotów naprawdę mogą się spodobać fanom strategii. Jarek Gowin sprawdził, czy warto kupić dodatek nowe DLC do sieciowego RPG czyli The Elder Scrolls Online Summerset DLC - więc warto... A jeżeli zamówiliście w przedsprzedaży przygotowywaną grę o Agencie 47, to możecie sprawdzić jak płatny zabójca sprawdza się w snajperskiej mini-gierce Hitman 2 Sniper Assault. W tym Giermaszu nie zabrakło także wieści o polskich twórcach gier, które zebrał Michał Król. A nasz ekspert od nowych technologii Radek Lis przejrzał doniesienia ze świata IT .
GIERMASZ-Program z 23.06.18
Po targowym szaleństwie na E3 wracamy do rytmu wyznaczanego przez recenzje i stałe punkty programu. W tym Giermaszu Michał Król bardzo poleca kontynuację artystycznej przygodówki z przesłaniem w tle: Unravel Two zaskakuje bardzo udaną kanapową kooperacją i kreuje niesamowity klimat przez kilka godzin, jakie poświęcicie przygodzie Włóczkowego Ludzika. Andrzej Kutys ograł na przenośnej konsoli Dillon's Dead-Heat Breakers - ta wariacja na temat gatunku tower defence jest całkiem udana, chociaż nie skradła serca naszego recenzenta. Do studia Giermaszu przyszedł też nasz ekspert od nowych technologii Radek Lis, rozmawiamy między innymi o bardzo niepokojącym pomyśle unijnych urzędników, o którym mówi się, że to ACTA 2 . A na koniec przypominamy Stary, ale jary The Nomad Soul .
GIERMASZ-Program z 16.06.18
Usiądźcie wygodnie, przygotujcie płyny i zakąski - i posłuchajcie naszej dyskusji na temat tegorocznej edycji targów E3 . Jak co roku gracze wypatrują organizowanej w Los Angeles imprezy jako tej, gdzie ujawnia się, zapowiada chyba najwięcej gier w ciągu całego roku. Oczywiście mamy też prezentacje przy innych okazjach, ale to jednak coroczne spotkanie w USA przyciąga najwięcej uwagi. Co pokazali najwięksi? Co było największym pozytywem, a co rozczarowaniem? Które gry nas zaskoczyły, a które były dokładnie tym, czego można się spodziewać? Andrzej Kutys i Michał Król spróbowali odpowiedzieć na te pytania - oczywiście nie mogliśmy pominąć wspaniałej prezentacji polskich super produkcji. O jak bardzo cieszy, gdy najwięksi giganci branży w naszych produkcjach widzą tak ogromny potencjał! Ale i udało się w tym Giermaszu na chwilę odejść od tematyki targowej - bo z urlopu wrócił Radek Lis, czyli nasz ekspert od nowych technologii znowu sprawdza, co dzieje się w światku IT .
GIERMASZ-Program z 09.06.18
Nie - nie będzie jakiś łzawych laudacji, "gdy 6 lat temu zakładaliśmy Giermasz, nie sądziliśmy..." bla, bla, bla... Nie ma czasu na świętowanie, gdy kolejne gry pojawiają się w naszej redakcji. Michał Król uwielbia wirtualne wyścigi samochodowe, pod warunkiem, że nie są symulatorami. Pad w ręce, zręcznościowa "rozwałka" w szalonym Onrush jak najbardziej przypadła mu do gustu. Andrzej Kutys nie "odkrywa prochu" - RPG akcji Dark Souls Remastered to po prostu możliwie najlepsza wersja kultowej gry, więc nasz recenzent zaszalał i przelał na wirtualny papier trochę przemyśleń związanych z serią. Z kolei Łukasz Rabikowski całkiem przyjemnie bawił się z Total War Saga: Thrones of Britannia . Chociaż dla doświadczonych strategów w pewnym momencie gra staje się za łatwa. W tym Giermaszu także kącik Gramy po polsku, czyli Michał Król sprawdza co u naszych twórców gier słychać. A z okazji "300" pozdrawiają także gorąco w tym Giermaszu nieobecni Agata Hawrylczuk, Jarek Gowin i Radek Lis.
GIERMASZ-Program z 02.06.18
Umówmy się: "chodzone bijatyki" nie są obecnie najpopularniejsze na rynku. A tu, bęc, dwie recenzje takich produkcji w jednym Giermaszu. Remaster Dragon's Crown Pro to okazja, aby posiadacze PS4 ograli ten fajny tytuł. Tylko pamiętajcie - zwraca uwagę Andrzej Kutys - że najlepiej będą się bawić kolekcjonerzy, bo tak naprawdę do zbierania coraz to lepszego ekwipunku i rozwijania postaci ta gra się sprowadza. Michał Król poleca z kolei polskie Die for Valhalla! - "chodzona bijatyka" w wykonaniu studia Moster Couch naprawdę może się podobać. Andrzej Kutys ograł też profesjonalny sprzęt dla miłośników wirtualnych czterech kółek - sekwencyjna skrzynia biegów/hamulec ręczny Thrustmaster TSS Handbrake Sparco Mod jest idealny dla rajdowców. W tym Giermaszu nasz ekspert od nowych technologii Radek Lis (przed urlopem) opowiada o tym, co w branży IT się dzieje . Jest też kącik o grach polskich . No i zapraszamy na drugą część wywiadów, jakie Michał Król nagrał na konferencji Digital Dragons: Blunt Force, Summer Funland (Monad Rock) - Marcin Kryszpin, Bloober Team - Rafał Basaj, "Wszystko z nami w porządku" - Borys Nieśpielak, Bartek Pieczonka, Rafał Zaremba, Total Alert (Pixel Crow) + Movie Games - Maciej Miąsik oraz Re-Legion (Ice Code Games) - Mateusz Pilski.