Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2018
GIERMASZ-Program z 28.07.18
No cóż - zaczynamy od recenzji Far Cry 5 Uwięzieni na Marsie : Jarek Gowin bardzo chwalił wersję podstawową, natomiast zdaniem naszego redakcyjnego kolegi, spin-off nie trzyma formy niestety. Strzelanie do wiegachnych robali na Czerwonej Planecie przygotowano "na kolanie". Andrzej Kutys za to zdjął z "kupki wstydu" ubiegłoroczne What Remains of Edith Finch . I jest czerwony ze wstydu, że wcześniej nie doświadczył tej niesamowitej przypowieści w narracyjnym "symulatorze chodzenia". Tak się powinno robić takie gry! Za to co wyrabiają wielkie korporacje świata IT, jak serdecznie "podkładają sobie świnie" - o tym mówi nasz ekspert od nowych technologii Radek Lis. Michał Król przygotował tradycyjnie raport o tym co dzieje się w polskich studiach tworzących gry. Na początku Giermaszu polecamy aktualności z branży a na koniec Stare, ale jare Miecze Valdgira .
GIERMASZ-Program z 21.07.18
Jak wiadomo w powszechnej świadomości (no dobrze, na szczęście powoli się to zmienia) elektroniczna rozrywka to jakieś "gierki dla dzieci". Oczywiście bzdura to wierutna, ale w powyższym można znaleźć tyle prawdy, że wiele tytułów faktycznie jest przeznaczonych dla młodszych odbiorców. Inne z kolei oczywiście dzieci oglądać nie powinny. A są tytuły, w które mogą bawić się i młodsi i starsi. I tak oto dochodzimy do dwóch gier, o których opowiadamy Wam w tym Giermaszu (zbieżność przypadkowa). Andrzej Kutys bardzo poleca Captain Toad Treasure Tracker, ta logiczno-zręcznościowa gra jest firmowana przez Nintendo, a oni znają się na robocie. Adventure Time: Pirates of the Enchiridion powstało na bazie popularnej animacji Cartoon Network. Szkoda, że po angielsku, bo nasza recenzentka Agata Hawrylczuk chwali ten tytuł. Na początku Giermaszu zapraszamy na przegląd aktualności, nasz ekspert Radek Lis mówi też o nowinkach w branży IT, a Michał Król sprawdził co słychać u polskich twórców . A na koniec gra, od której zaczęła się słynna seria, czyli Stare, ale jare FIFA International Soccer .
GIERMASZ-Program z 14.07.18
Chcecie recenzji - macie recenzje... Tym razem sprawdziliśmy cztery gry. Na początek Łukasz Rabikowski objeżdża/oblatuje/opływa wirtualne Stany Zjednoczone w The Crew 2 . I, chociaż twórcy nie ustrzegli się błędów, nasz recenzent poleca. Andrzej Kutys ratował królestwo w remasterze gry jRPG Shining Resonance Refrain - to propozycja dla fanów gatunku. Za to absolutnie wszyscy chętni, na każdej platformie mogą spróbować swoich sił w doskonale odrestaurowanej trylogii platformówek 3D Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, naprawdę warto. Michał Król poleca za to darmowy wstęp do zapowiedzianej już kontynuacji bardzo dobrze przyjętej gry przygodowej (narracyjnego symulatora chodzenia?) Life is Strange 2. Pobierajcie The Awesome Adventures of Captain Spirit, naprawdę warto. Michał Król jak zawsze sprawdził też, co dzieje się u polskich twórców . W studiu pojawił się też Radek Lis z najnowszą porcją newsów z branży IT .
GIERMASZ-Program z 07.07.18
Ręce w górę, kto lubi sushi... Jeżeli jesteście fanami surowej ryby, to opowieść o dzielnym wojowniku walczącym o sushi dla wszystkich powinna ująć Wasze serca, he he. A nieco poważniej mówiąc Sushi Striker: The Way of Sushido to wariacja na temat "kulek" ze zgoła niepoważną fabułą. Andrzej Kutys bawił się dobrze. Michał Król przygotował za to informacje o tym, co dzieje się w polskich studiach tworzących gry . Do studia Giermaszu przyszedł także nasz ekspert od nowych technologii Radek Lis, dzisiaj dowiecie się między innymi o sztucznej inteligencji, która zniszczy świat i o uroczych praktykach pewnego giganta branży IT . W tym programie przypominamy również klasyczną polską przygodówkę, Stary ale jary Sołtys wciąż bawi.