Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2018
Realizacja: Wojciech Ochrymiuk i Michał Król [Radio Szczecin]
GIERMASZ-Gamescom 2018 Dzień 1
GIERMASZ-Gamescom 2018 Dzień 2
GIERMASZ-Gamescom 2018 Dzień 3
GIERMASZ-Wywiad Andrzej Sugier (Mass Creation) o Free Blade
GIERMASZ-Wywiad Kamil Bilczyńcki (The Farm 51) o The World War 3
GIERMASZ-Wywiad Karolina Kuzia Rokosz (Fool's Theory) o Seven: Drowned Past
GIERMASZ-Wywiad Konrad Rawiński (Wargaming.net) o World of Tanks, World of Warplanes i World of Warships
GIERMASZ-Wywiad Łukasz Rosiński (VARSAV Game Studios) o Bee Simulator
GIERMASZ-Wywiad Maciej Łączny (Techland) o Dying Light: Bad Blood
GIERMASZ-Wywiad Maciej Pietras (CD Projekt RED) o Cyberpunk 2077
GIERMASZ-Wywiad Mateusz Pilski (Ice Cold Games) o Re-Legion
GIERMASZ-Wywiad Mikołaj Pawłowski (Juggler Games) o My Memory of Us
GIERMASZ-Wywiad Patryk Pietraszkiewicz (Kraken Unleashed Games) i Łukasz Mach (Klabater) o Crossroads Inn
GIERMASZ-Wywiad Paweł Leśniak (Layopi Games) o Devil's Hunt
GIERMASZ-Wywiad Piotr Bonak (Exor Studios) o Xmorph Defence
GIERMASZ-Wywiad Przemysław Zalewski (Cenega) o planach wydawniczych firmy
GIERMASZ-Wywiad Szymon Bryła (Artifex Mundi) o My Brother Rabbit oraz Irony Curtain
GIERMASZ-Wywiad Tymon Smektała (Techland) o Dying Light 2
Tytuł mówi wszystko: Andrzej Kutys i Michał Król znowu pojechali na jedne z największych targów gier komputerowych na świecie Gamescom 2018 . W Kolonii nagrali mnóstwo ciekawych wywiadów z polskimi twórcami (chociaż oczywiście była też okazja, aby zobaczyć nadchodzące hity z całego świata). I co tu kryć: świadomość, że wśród absolutnie najważniejszych gier targów były nasze Cyberpunk 2077 oraz Dying Light 2 - że obserwowaliśmy niezwykle oblegane stanowiska z Dying Light: Bad Blood czy The World War 3 - że swoje produkcje pokazały też z powodzeniem mniejsze polskie studia (i także widzieliśmy duże zainteresowanie graczy czy inwestorów bądź wydawców) - to wszystko napawało nas nielichą dumą. Dla Waszej wygody podzieliliśmy relację na trzy dni. Co więcej, możecie także posłuchać każdego wywiadu osobno. A przysłowiową wisienką na torcie są nasze zdjęcia i relacja wideo. Polecamy!
GIERMASZ-Program z 11.08.18
Kolejna odsłona muzycznego Giermasz, tym razem z utworami wykorzystanymi w grach pierwszej połowy 2018 roku. To oczywiście subiektywny wybór redakcji: Andrzeja Kutysa, Michała Króla, Agaty Hawrylczuk oraz Jarka Gowina. Znajdziecie kompozycje pisane specjalnie do danych gier, są też piosenki popularnych wykonawców, nie brakuje ambientowych przestrzennych suit - a z drugiej strony ostrej elektroniki. Usiądźcie więc wygodnie w fotelu i słuchajcie, oczywiście mówimy też kilka słów o każdym z kompozytorów. I tradycyjnie zachęcamy do słuchania poprzednich muzycznych Giermaszy, wszak muzyka się nie starzeje, po kolei: pierwszy, drugi, trzeci, czwarty, piąty i szósty .
GIERMASZ-Program z 04.08.18
Dwie udane gry mamy dla Was na wakacyjny czas. Gra polskiego studia Event Horizon zadebiutowała wiosną tego roku - więc z niewielkim opóźnieniem zapraszamy do przygotowanej przez Łukasza Rabikowskiego recenzji RPG Tower of Time . Jest dobrze, chociaż nasz redakcyjny kolega zwrócił uwagę na pewne mankamenty. Z kolei Andrzej Kutys w te wakacje miał więcej czasu, żeby zdjąć kolejne gry z "kupki wstydu". Z co prawda rocznym opóźnieniem, ale bardzo polecamy przygodową grę akcji Gravity Rush 2 . Podobnie jak udana poprzedniczka oferuje naprawdę unikatową rozgrywkę i naprawdę dobrą zabawę. Nasze studio odwiedził też giermaszowy ekspert od nowych technologii Radek Lis, a Michał Król zebrał wszelkie newsy o polskiej branży gier . Przygotowaliśmy także przegląd tygodnia z całego świata gier i na koniec przypominamy Stare, ale jare Doman: Grzechy Ardana .